Evaneva Evaneva komentáře u knih

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Kniha mě uchvátila svojí pravdivostí. Je to krutý příběh s relativně šťastným koncem. Člověk si ani neuvědomuje, jaké má štěstí, když má vlastní střechu nad hlavou, zdravé děti a relativně dost peněz k živobytí.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super kniha na odreagování. Neobsahuje nijak zvlášť hluboké myšlenky, ale dost se u ní nasmějete. Patrik Hartl používá bohatý jazyk a neotřelá přirovnání. Knihu četl i můj manžel, který při četbě slzel smíchy.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po přečtení Dívky ve vlaku jsem se těšila na další knihu od stejné autorky, ale trochu mě zklamala. Dost jsem se ztrácela v postavách i v ději.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Od Viewegha jsem četla zatím jen tuto knihu, ale celkem mě to odradilo od čtení dalších jeho knih. Nedokázala jsem se začíst a četla jsem jen proto, abych se dozvěděla, jaký bude konec. Knihu Biomanželka bych charakterizovala spíš než jako humoristický román jako dílo ironické a sarkastické.

10.05.2017

Odpuštění Odpuštění Danielle Steel

Moc pěkná a velice čtivá kniha. Mnohokrát jsem při čtení uronila slzu. Ze zatím přečtených knih od D.S. je ta nejlepší.

10.05.2017

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Humorné příběhy malého školáka Mikuláše.

19.12.2017

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Romantický příběh se šťastným koncem.

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Život není peříčko a pozná to i hlavní hrdinka knihy.

19.12.2017

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Velice čtivá a pěkná kniha.

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Další příběh ze života vypráví o svobodné matce, který běhá po světě mraky. Ale tento příběh má šťastný konec.

19.12.2017

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nenáročné erotické čtivo.

19.12.2017

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Odpočinkové erotické čtivo

19.12.2017

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Odpočinkové erotické čtivo.

19.12.2017

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Trochu vyfantazírovaná kniha o odjezdu mladé vdovy na vzdálený ostrov v Karibiku za účelem sňatku. Úplně mi ten příběh neseděl.

19.12.2017

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Poučná kniha o obyčejných lidských strastech.

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Příjemné čtení

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Už jenom fakt, že knihu napsal Patrik Hartl, mě přiměla si jí přečíst. A nelitovala jsem. Nečekejte hluboké myšlenky a nebo ponaučení. Ale příjemně se u ní odreagujete a zapomenete na svoje strasti.

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Poučný příběh o ženě, která se nechá manipulovat svým nejprve pozorným a pak vykořisťujícím manželem.

19.12.2017

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Lásku, napětí, dobrodružství, romantiku to všechno obsahuje tato čtivá kniha.

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Tato kniha obsahuje krátké lehce ironické povídky zaměřené hlavně na vztahy mezi mužem a ženou.