EvaEma EvaEma komentáře u knih

Můj brácha robot Můj brácha robot James Patterson

Vynikající kniha pro děti i dospělé. Nechybí humor, napětí, detektivní zápletka, láska, přátelství, ponaučení. Navíc je kniha plná povedených obrázků, takže pro děti ideální - budete mít do čtenářského deníku za pár dní skvělý úlovek. :-)

29.09.2019 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Taková rychlo-detektivka. Plynula hezky, ale dva dny po dočtení už ani nevím. Nezanechala žádný výrazný dojem.

17.09.2019 3 z 5

Legenda o jazyku - Nepomucký 1972 Legenda o jazyku - Nepomucký 1972 Pavol Rankov

Knihu jsem kupovala se zvědavostí, že se dočtu něco o Janu Nepomuckém. Tento příběh byl pozvolný, až se postupně moje zvědavost začala vytrácet a přeorientovala se na studenty historie 70. let a na tehdejší způsob výuky. V tom si mě kniha získala. S napětím jsem očekávala propojení s kapitolami "Tetička". A konec knihy - ten měl takový spád! Nebudu nic prozrazovat, ale nečekala jsem takový závěr a jsem jak opařená.

31.08.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Výborná detektivka. Jen je vidět, že knihu psala žena :-) Tedy nevím, ale myslím si, že chlap si moc nevšímá, jak o sebe žena pečuje, jestli má vlasy stažené do obyčejného culíku, jestli má natržený volán na šatech, svetr prožraný od molů...no, dobře, šlo o vyšetřovatele, ale stejně na můj vkus moc ženský úhel pohledu. Jinak kniha výborná, líbily se mi popisované roubenky, pustiny, lesy,... jako bych tam byla. Snad autorka pracuje na něčem dalším, těším se.

16.08.2019 5 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Rozporuplné komentáře níže mě navedly k tomu, že jsem neměla vysoké očekávání, spíš jsem byla zvědavá.
Nakonec jsem v knize ležela celý den a přečetla na jeden dech. Výborný zážitek!

01.08.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Výborně napsáno!

24.07.2019 5 z 5

Širé Sargasové moře Širé Sargasové moře Jean Rhys

Knihu jsem četla jako zcela samostatnou, Janu jsem sice kdysi četla, ale už si ji moc nepamatuji. A jako samostatná kniha mi tato přišla skvělá. Jen mi na začátku trochu trvalo se zorientovat, kdo je kdo, kde se vlastně kniha odehrává a jaké jsou politické okolnosti, to mohlo být více popsáno. Příběh je však popsaný dokonale, vtáhne vás a nemůžete knihu odložit.

16.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ze začátku knihy jsem si říkala, jo jo, takový normální příběh, ale jak to pak gradovalo! Dočetla jsem s takovou citovou náloží, že teď nejsem schopná na nic jiného myslet!!!!! Teda, paní Mornštajnová, Vy mi dáváte!

09.06.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Bohužel jsem ovlivněna první knihou V lese visí anděl. Knihy jsou si velmi podobné nejen stylem, ale i zápletkami, příběhem.

12.05.2019 2 z 5

Bára, Mates & zelený škraloup Bára, Mates & zelený škraloup Metoděj M. Alexa

Hodnotím za děti, které mě každý večer přemlouvaly, ať ještě čtu. A mně už se nechtělo, kapitoly byly pro moje hlasivky moc dlouhé :-) Kniha podporuje představivost, kluci rozvíjeli další a další příběhy a malovali podle knihy svoje obrázky. Tahle kniha se opravdu povedla.

08.01.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kromě již níže uvedeného (Stani95, Tiffani) bych doplnila, že mi vadily časté překlepy a taková blbost, ale překladově - když si moje maminka a spousta jiných angličtinou nedotčených bude číst o Madsovi, nepochopí, proč by měl být šílený.

05.01.2019 3 z 5

Nedosáhneš na dno Nedosáhneš na dno Pavel Sekyrka

Knihu bych rozdělila na dvě linie - vztahy tří generací žen (to mě místy až rozčilovalo) a vztah Čechů a Němců v historickém kontextu (tahle linie mě bavila mnohem víc a kvůli ní jsem knihu dočetla). Kniha mě namotivovala zjistit si víc o odsunu Němců a obecně vede k zamyšlení, že všechno má víc úhlů pohledu.
Nostalgicky jsem si zavzpomínala na devadesátky :-)
Jak už ale v komentářích zaznělo, je to jakési kostrbaté, vyumělkované. Nepochopila jsem návštěvu přes kamarádku, kde se jakýmsi zázrakem objevuje dobrodinec, který se vnucuje se svými penězi... pak jsem se zamotala do jazyka, kdo s kým jak vlastně mluvil... nebylo to pro příběh důležité, ale mně to nějak narušovalo plynulost čtení.

30.12.2018 3 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Příběh je psaný s takovým citem! Tak to plyne, nic zásadního se nestane a přesto mám knihy plnou hlavu.

24.12.2018 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Za tu srandu to stálo! Pro odreagování, nic jiného jsem v tom nehledala a bavila jsem se od začátku do konce.

18.12.2018 4 z 5

2x 101 knih pro děti a mládež 2x 101 knih pro děti a mládež Pavel Mandys

Výborně zpracovaná kniha, plná inspirace. A vůbec celkové provedení - to je tak, že vezmete knihu do ruky a už ji nechcete vydat zpět. No, musím ji vrátit do knihovny. Jediné, co mě těší, že si ji bude moci půjčit někdo jiný.

09.12.2018 5 z 5

Kočka, která okusovala ušák Kočka, která okusovala ušák Lilian Jackson Braun

Velmi odpočinkové čtení, s kočkou v jedné místnosti, jen ten slovník musíme ještě natrénovat :-), naprostý relax! Doporučuji.

14.11.2018 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Kniha se čte rychle, pro mě to byl takový ten příběh, jak si s ním zalezete a potřebujete to už dočíst, ale že bych se literárně nebo jakkoliv jinak obohacovala, to ne. Pro mě to byla odpočinková četba.

10.11.2018 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Prosím, prosím, prosím, ať si tohle přečtou všichni! Studenti, rodiče, hlavně pacienti, hlavně zdravotníci,...
Autor nás kdysi učil na zdrávce, už tehdy měl osobitý styl, na který se nezapomíná :-) Moc děkuji za tuto knihu, budu se k ní ráda vracet.

03.11.2018 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Čína zajímavá, pro mě něco nového, ale lechtivé čtení zbytečně přebíjelo detektivní zápletku. Přemýšlím, co bylo podstatou knihy, jestli vztah vyšetřovatele a doktorky, nebo zjištění důvodu vraždy. Jiné knihy autora se mi líbily více.

30.09.2018 3 z 5

Herkules na zámku Herkules na zámku Alžběta Dvořáková

Dětem i rodičům se kniha moc líbila, podobně jako kniha první.

02.09.2018 5 z 5