Herkules na zámku

Napínavý příběh se strašidelnými prvky je volným pokračování knížky Herkules a strašidla. Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa, kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem přestěhují na zámek, kde Marta restauruje staré obrazy. V zámku se však brzy začnou dít prapodivné věci. Vzácné knihy ohrožuje armáda drzých myší, ve studni se začne kazit voda, stará stolička mluví a dožaduje se odpovědí na své hádanky, dračí hodiny začnou samy od sebe jít a postavy na obrazech ožívají. Zdá se, že zámku hrozí nebezpečí, které mohou odvrátit pouze Herkules a Komtesa – a také potkanka jménem Jasmína. Knížka je určena především dětem mladšího školního věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348554/big_herkules-na-zamku-IlK-348554.jpg 4.313

Kniha Herkules na zámku

MarciH
29.09.2020

Četli jsme několikrát, syn (4) se chtěl ke knížce vracet. Vtipné i docela napínavé.

angelak
09.12.2019

Knížku jsme četli se synem -ale první díl byl hezčí ..

kolacky
18.03.2019

Mnohem příjemnější než 1. díl. Mňau!

EvaEma
02.09.2018

Dětem i rodičům se kniha moc líbila, podobně jako kniha první.

Lucissia
19.06.2018

Milé pokračování předchozího příběhu a jsem ráda, že ilustrátorka zůstala stejná. Knížka nás bavila, i když o malinko méně než první díl. :-) A budu ráda, když se časem objeví i díl třetí.

broskev28
13.03.2018

První díl jsem nečetla, ale tenhle se mi líbil moc. První, co mě nadchlo, byla spousta netradičních jmen - potkanka Jasmína, myš Klaudie, kočka Komtesa a samozřejmě kocour Herkules (i když, jak někdo trefně hlasitě poznamenal: vždyť to je lepidlo!!!) Spousta krásných nápadů se starými zámeckými předměty - mně osobně se moc líbil Hádankovec, a to jak jeho nezvyklý vzhled, tak jeho skvělé přesmyčky!
Nevím, nakolik děti ocení přidruženou "výuku" latiny, ale já si okřídlené "tempus vulnera sanat" asi budu pamatovat dlouho, protože se k němu Herkules dopracoval docela rozumnou cestou. Rovněž rýmování za každou kapitolou nemá chybu: Tempus fugit - čas nám pádí, mlékus orel bugati. Motor kvílí, davy šílí, kocour jede po trati.
A na závěr drobný postřeh: ačkoli je to dětská knížka, děti se v ní vůbec neobjeví. Za dospěláky jsou tady manželé Marta a Jan a já osobně jsem toho názoru, že se oba autorce velmi povedli. Přinejmenším tak, jako ilustrátorce Evě Chlupíkové její obrázky a vůbec typografie celé knížky. Sama jsem se přesvědčila, že šikovnému a nadšenému čtenáři (v tomto případě 11leté čtenářce, kupodivu silné dyslektičce) stačí letmé prolistování knížkou a už se mu doslova sbíhají sliny při představě skvělého počtení . . .
Tak ať se dobře čte i vám!