EvaEma EvaEma komentáře u knih

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Nemastné, neslané. Zkusila jsem 60 stran, víc mi přišlo zbytečné.

27.03.2022

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Přečteno jedním dechem, ale asi jsem dyslektik - v knize mi vadila podobná jména (Radim, Robin a také Lída, Jitka).

15.03.2022 4 z 5

Lady Clementine Lady Clementine Marie Benedict (p)

Skvělá kniha, skvělá žena. Jen jsem se nedokázala ztotožnit z "ich" formou, když vím, že autorkou není přímo Clementine. Kdyby to byl její deník, nebo autentické zápisky...
Ale jinak velmi poučný příběh.

08.03.2022 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Aleš Palán

Knihu jsem četla mezi létem a Vánoci, dávkovala jsem si ji. Vždy po ní sáhnu, když si chci odpočinout, nebo do MHD, je lehoučká, čtivá, nenáročná a především milá.
Je únor a já už nedokážu zopakovat jedinou radu, ale ono o to vůbec nejde... mám ji v knihovně a stále na očích, zas mi pomůže odpočívat a nebo mi zpříjemní cestu metrem.

17.02.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorka nasadila vysokou laťku předchozími knihami, trochu jsem se bála, jestli se mi tato novinka bude líbit. Kniha je z úplně jiného soudku... A přeci je to pořád "zlatá Mornštajnová". Těch citů!

20.01.2022 5 z 5

Labyrint z ledu Labyrint z ledu Buddy Levy

Skvělá kniha. Byla jsem tam s nimi, byla mi zima, měla jsem žízeň, mrzly mi ruce, nohy...
Neustále jsem jezdila prstem po mapách a prohlížela dobové fotografie, které jsou součástí knihy.

17.01.2022 5 z 5

Město jako Alice Město jako Alice Nevil Shute

Silný příběh, jen pak konec knihy se mi už nějak vlekl, několik stránek jsem i přeskočila. Neznám moc literatury o 2. světové válce z tak exotických zemí, jako je Malajsie, nebo Sumatra... romantická linka to trochu odlehčila a konec knihy nehodnotím. Pro mě nejpodstatnější byl pochod žen, to si budu z knihy určitě pamatovat.

18.10.2021 4 z 5

Třetí rodič Třetí rodič Kamila Petrovská

Kniha je hezky napsaná, s nadhledem, není těžká. Potřebovala jsem ji. Přesně jak autorka píše v úvodu - měla jsem pocit, že jsem v této situaci sama, nikoho kolem sebe v roli třetího rodiče neznám. Kniha mě v mnohém uklidnila a myslím, že i inspirovala. Děkuji za ni.
Uvítala bych více do hloubky propracované i ty ostatní možnosti - nejen vstup třetího rodiče bez vlastních dětí do rodiny s dětmi. Ale rozumím tomu, že kniha vychází z vlastní zkušenosti autorky.

30.09.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Sice oddychově napsané, ale přitom náročné téma. Líbilo se mi, jak je detektivní zápletka zasazená do historického pozadí. Je dobře, že takové knihy jsou!

15.09.2021 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Náhodou jsem v nedávné době četla podobnou knihu (Večer a jitro od K. Folleta) a tedy obě knihy výborné! Tahle měla možná trochu větší "říz" při bitvách.

13.09.2021 5 z 5

Vlčí růže Vlčí růže Katja Kettu

Kniha byla úžasná! Jak pohádkově napsat šílené drama! Autorka má nesmírnou fantazii. Jen jsem měla občas problém orientovat se, kdo co vypráví (matka, dcera?)

05.08.2021 4 z 5

Mediace Mediace Petr Bazger

Přečteno za jeden den, ale v hlavě mi zůstane dlouho. Připomíná mi Marka Hnilu, taky upozornění na to, že nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. A také se mi v poslední době ukazuje (nejen v knihách), že každý má svůj příběh a dělá třeba z mého pohledu nevysvětlitelné kroky, ale on je dělá na základě svých zkušeností, ne těch mých. Výborná kniha!

17.07.2021 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Asi po 20 letech další Remarque. Potřebovala jsem ho. Potřebovala jsem tu velkou dávku emocí a válečné tragédie, abych si zas uvědomila, jaké malichernosti řeším, a že se mám výborně. Ještě nemám přečtené všechny autorovy knihy, po nějaké pauze určitě sáhnu po další.

17.07.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Dočetla jsem do strany 122 a dál už to nešlo. Tak plytké rozhovory, všechno povrchní, o ničem... Taková snaha o Jane Austenovou, ale jejím knihám tato nesahá ani po kolena.

23.06.2021 odpad!

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Dnes je mezi českými spisovatelkami velká konkurence a tuto knihu beru jako takový horší průměr. Žádné velké dojmy ve mě nezanechala, nemusela jsem u čtení vůbec přemýšlet. Je to jednoduchá knížka, kterou za dva večery přečtete a jdete dál.

12.05.2021 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

To byl krásný příběh. Vše přesně akorát - detektivní zápletka, milostný román, naučná kniha o přírodě,... užívala jsem si každou větu. Jen při popisu, jaký by správný muž měl být (".....správný muž se pozná tak, že pláče beze studu, čte poezii srdcem, v duši mu zní opera a udělá všechno, co může, aby ochránil ženu..."), jsem se musela pousmát, že je vidět, že to napsala žena :-)

06.05.2021 5 z 5

To byla silná kniha! Děkuji za ni.

28.04.2021 5 z 5

Ženy o ženách Ženy o ženách Barbora Baronová

Knihu jsem si koupila na základě Vizitky s Barborou Baronovou na Vltavě. Akorát začínala pandemie a já hledala nové kulturní vyžití, když přišlo tolik omezení. V rozhovoru zaznělo, že je kniha rozsáhlá, ale když jsem ji měla konečně v ruce, trochu jsem padla na zadek. Nedá se číst v kuse, každá osoba chce svůj čas. A já knihu četla víc jak rok. Ale stálo to za to. Díky knize jsem si našla cestu k některým velmi zajímavým dokumentům, spoustu dalších tipů mám vypsaných a těším se na ně.
Kniha mě ale také velmi inspirovala a podpořila lidsky. Každá autorka je něčím jiná, některé názory jdou proti sobě, ale každá si svůj názor umí obhájit a já jim rozuměla. Všechny jsou to neskutečné bojovnice!
A ještě jeden velký zážitek mám - na základě knihy jsme v rámci rodiny zkusili měsíční projekt - každý den napsat jednu větu. Různé generace od 6 do 90 let. Vše jsme dali dohromady a máme krásný rodinný poklad.

19.04.2021 5 z 5

Mezi dobrem a zlem Mezi dobrem a zlem Marek Hnila

Pár příběhů, které vás nutí přemýšlet. Neobvykle napsaná kniha, čte se rychle, má široké řádkování, pár stránek, nic těžkého... ale při čtení a pak po dočtení nevěříte, že lze tak silná témata vyjádřit tak stručnými příběhy. Neuvěřitelné. A já jdu teď aktivně naslouchat dětem :-)

14.04.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Pro mě úplně nečekaný závěr. Kniha tak pěkně plynula, ani to nevypadalo jako thriller a najednou... !

03.03.2021 5 z 5