Ženy o ženách

Ženy o ženách je knížka, která přináší třicet osobních pohledů na dokumentární práci. Zahrnuje rozhovory s filmovými a literárními dokumentaristkami, které otevřeně hovoří o své práci, tvůrčích přístupech, nápadech, etice, postavení žen v dokumentu i vztazích s dokumentovanými osobami.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418733/zeny-o-zenach-lcc-418733.jpg 55
Pro ženy, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Wo-men

Kniha Ženy o ženách

EvaEma

Knihu jsem si koupila na základě Vizitky s Barborou Baronovou na Vltavě. Akorát začínala pandemie a já hledala nové kulturní vyžití, když přišlo tolik omezení. V rozhovoru zaznělo, že je kniha rozsáhlá, ale když jsem ji měla konečně v ruce, trochu jsem padla na zadek. Nedá se číst v kuse, každá osoba chce svůj čas. A já knihu četla víc jak rok. Ale stálo to za to. Díky knize jsem si našla cestu k některým velmi zajímavým dokumentům, spoustu dalších tipů mám vypsaných a těším se na ně.
Kniha mě ale také velmi inspirovala a podpořila lidsky. Každá autorka je něčím jiná, některé názory jdou proti sobě, ale každá si svůj názor umí obhájit a já jim rozuměla. Všechny jsou to neskutečné bojovnice!
A ještě jeden velký zážitek mám - na základě knihy jsme v rámci rodiny zkusili měsíční projekt - každý den napsat jednu větu. Různé generace od 6 do 90 let. Vše jsme dali dohromady a máme krásný rodinný poklad.

Jana283
12.05.2020

Když mi tahle tlustá kniha přišla z knihkupectví poštou, spráskla jsem ruce a ptala se sama sebe, kdy si najdu čas ji přečíst. Čas jsem si našla, bylo to jen pár večerů a přineslo mi velmi mnoho inspirace na knihy, které bych si chtěla přečíst a filmy, které bych chtěla (měla) vidět. Dámy - filmařky, publicistky, spisovatelky jsou velmi zajímavé osobnosti, i když s velmi odlišným pohledem na svět. Právě ta různorodost názorů mne moc bavila a obohacovala.

Jponcarova
07.03.2020

Krásná kniha plná inspirativnich žen