Eva398 Eva398 komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Moc krásný příběh. Někdy mi připadl zbytečně moc dlouhý, ale celkově kniha moc pěkně napsaná.

02.04.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Autorka opět nezklamala. Krásný, zajímavý příběh vesnické rodiny. S překvapivým koncem.

22.03.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Tak za mě kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Bavil mě příběh každé z žen. Bylo to zajímavé, čtivé, pro zasmání, k zamyšlení. Pěkná kniha.

13.03.2024 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jsem docela zklamaná. Moc dlouhé a místy o ničem.

08.03.2024 3 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky jsou pro mne odpočinkové čtení. Vždy když potřebuji vypnout sáhnu po jeho knihách.

27.12.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Příběh Valerie a její rodiny. Její dětství, vztah k mamince a bratrovi. Jak prožívala smrt bratra a hledala vraha. Pěkně se četlo.

02.12.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh malé dívky, která utíká z rodné země. Jako malá neví co se děje. Je v cizí zemi a hodně se odlišuje od starousedlíků.Je zmatená ve svých citech ke své rodině. Chceme od nich nejdále a žít moderně. Nakonec se vrací do rodné země a nachází i cestu ke své dceři.

27.11.2023 5 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Vždy když čtu knihu, jejíž téma je holokaust, tak je mi moc smutno. Jaké zvěrstva byla páchana na lidech. Celé rodiny s dětmi. Staří, mladí. Museli prožívat strach o své blízké. Ta bezmoc. A když se podívám dnes co se děje ve světě, tak je mi také smutno. Doporučuji knihu přečíst, aby se nikdy nezapomnělo na zlo, ale i lidi, kteří přesto dokázali druhým pomoci.

04.11.2023 4 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

I když příběh byl smyšlený, úplně si dovedu představit, že by mohl být reálný. Že vše co se odehrálo v knize, by mohl někdo prožít. Prostě život na vesnici s jejími úskalím. Pěkně se četlo.

29.10.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Pěkné čtení. Dobře napsané, čtivé. Rada čtu knihy od českých autorů. A opět jsem se nezklamala.

24.10.2023 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Kniha i celý její příběh mě bavil. Skvěle napsané a poutavé.

10.10.2023 5 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Obdivuji autorku, že dokázala napsat svůj příběh. Je to těžké, když onemocní blízký člověk. Rodiče se o své děti starají celý život a děti by jim měli tu lásku a starost oplatit, když zase potřebují oni. Je to těžké. Rodiče nás vidí růst, uživat života a mi zase vidíme své rodiče stárnout. U každého je to stárnutí jiné. A když onemocní, musí děti řešit tuhle situaci, která není vždy lehká. Skláním se před každým, kdo se stará o své rodiče.

04.10.2023 4 z 5

Protože můžu porovnat, tak první díl by pro mne co do příběhu lepší. I druhý díl je dobrý, ale přece jen mi tam něco chybělo. Byly to smutné časy, kdy se lidé báli jeden druhého. Těším se na pokračování.

04.10.2023 4 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Za mě postavy příběh a napínavý až do konce.

18.09.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Pěkně se rozvíjející příběh rodiny a služebnictva. Kniha se četla jedním dechem.

09.07.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Tak nevím jak začít. Na začátku jsem čekala jak se děj vyvine. Trochu překvapení, jak je schlavnim hrdinou naloženo. I když je trochu smutné, že zrovna bývalí kněz je považována za pedofila. Jako by každý kněz měl být takový. Už se na něj dívají přes prsty a odsuzují. Nechci chování hlavního hrdiny omlouvat, ale dát někomu nálepku špatného člověka je lehké a odsoudit to samé. Ale také nevím, jak bych reagovala, kdybych něco takového zažila. Možná jsem si při čtení přála, aby se vše v dobro obrátilo. Že to bylo jen nedorozumění. Prostě další téma k zamyšlení.

27.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pěkně psaná a smutná. Smutná v tom, že je to realita. Jak tohle může udělat máma své dceři. Určitě kniha k zamyšlení. Co se může dít ve vašem okolí.

21.06.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Česká detektivka. Super. Dobře napsané.

22.05.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Asi to není můj šálek kávy. Nezacetla jsem se.

22.05.2023 1 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

V první polovině knihy jsem se ztrácela v dějí. Nemůžu říci, že by mě kniha vtáhla do děje. Nějak upoutala. Za mě průměr.

10.04.2023 3 z 5