Erinien Erinien komentáře u knih

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Tak. Myslela jsem, též už jsem od autorky něco četla a teď koukám a překvapením že to byla má první kniha od ní. Pro mě ne moc šťastná volba. Hlavní hrdinové byly sympatičtí ale nijak mě"nechytli", i když oceňuji zaměstnání hlavní hrdinky. Líbilo se mi, jak spolu hlavní hrdinové mluvili dost otevřeně. Ovšem poslední část, kdy vstupuje do hry Rory byla skoro utrpením. Tak jsem si díky autorce uvědomila, jak nemám ráda "ukecané" chlapy.

17.07.2023 2 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Jo, Bardugo je čím dál lepší, našla se a svět který miluje. Střídání postav je zábavné, všechny si člověk zamiluje.
V jedné chvíli jsem se lekla, že se z ní stane druhý G.R. Martin, to když postavy začaly přibývat a příběh bobtnat ale podařilo se ho ukočírovat a dotáhnout k velkolepému závěru. Skoro jsem poskakovala nadšením. Autorka umí překvapit a vyřešit zapeklité situace nečekaným způsobem. Hlavním hrdinům už tolik nenakládá, jako Alině. Mihnou se tam snad všechny oblíbené postavy z minulých knih.
Občas mě v hlavě bleskly nějaké logické mezery fungování Gryšaverse a občas postavy věděly hned něco co neměli šanci se dozvědět ale pro hladký běh příběhu to čtenář zkousne. Rozhodně to byla zase jízda i když Vrány nepředčila.

24.05.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Byla jsem moc zvědavá. Česká YA ještě z dob covidu. Krásný nápad. Trochu jsem čekala něco jako Lanczovku, připomínku mého mládí a to ve mě asi vzbudilo jiné očekávání. Na to, že je to autorčina prvotina to není špatné. Sednout a napsat něco tak dlouhého aby to mělo hlavu i patu chce hodně trpělivosti a odhodlání, za to má můj obdiv. Při čtení mi vadila menší písmenka ale kniha je krásně zpracovaná graficky.
Dařilo se vyvolat romantickou atmosféru, hlavně ve zřícenině. Hrdinové se nechovali nelogicky, hlavní hrdinka měla "koule" vždy něco asertivně říct, když se jí něco nezdálo. Prvotní část "nesnáším tě" mi přišla slabší.
Finální hodnocení je na tři hvězdy, protože se nestalo to co od téhle literatury chci: nezamilovala jsem se do Jakuba. A knihu jsem nečetla jedním dechem, bez problémů jsem se od ní odtrhla a tak jsem ji četla několik dní. Ještě se chci zastavit u názvu, ten mě mátl. Vážně pokaždé, když jsem knihu hledala, psala jsem slova Asi nebo Možná.

21.05.2023 3 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Rebecca Winters

Moje oblíbená, několikrát čtená.

22.04.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Dokodrcala jsem do konce! Možná ta čtvrtá hvězda je navíc za tu úlevu. Třetí kniha se mi četla už líp, Alina už mi nebyla tolik protivná i když autorka ji zase nakládá. Občas ale jako by se ztratila autorka/Alina ve svých myšlenkách a já nevěděla co se stalo. Hlavně v té chvíli na hoře s ptákem ohnivakem. To bylo dost zmatené.

16.04.2023 4 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Moc příjemná oddechovka.

28.01.2023 3 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Druhý díl jsem začala číst hned po tom prvním, skončilo to přeci tak zajímavě. Jenže protože je to život a ne knížka, Myshiny pády vstávání ve mě zanechaly hořký pocit zmaru. Jak umíraly a dostávaly zabrat její ideály, jak se z hrdinů a kamarádů stávají záporáci, jak nezvládá a cítí se nešťastná také se to podle mě propisuje do pocitů z knihy. I když ti tak v životě prostě je, tak čtenář, teda aspoň já, touží po nějakém uzavření a ne vleklé telenovele.

13.11.2022 3 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

(SPOILER) Mám ráda Jane Austenovou a tak mě název nalákal ke koupi. Oceňuji práci s charaktery, kterou si autorka dala ale ze začátku mě poněkud zmátl ten časový rozetup mezi kapitolami. Trochu mě bavilo hledat v postavách jejich Austenovske předobrazy. Doktor a učitelka jako Emma. Stará pana Francis jako Anna Eliotova. Ale gay linka už mi přišla trochu navíc. Pro spoustu dalších mušek hodnotím průměrně.

03.05.2022 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Celou knihu jsem oceňovala hlavní charaktery, které se mi libily. Po vlně ukecaných "ženských" typů tu máme zase jednou mlčenlivého pana Darcyho. Jenže ke konci si sám začíná podrážet nohy a z neuvěřitelných "klišé" která se v jejich příběhu objevují se mi hlava zastavuje. Zarámovaný dopis od největší fanynky tomu jen dodá korunu. Vlastně nechci moc spoilovat a i když měla kniha pomalejší rozjezd a z nějakého důvodu mám pocit, že byla neuvěřitelně dlouhá, se mi docela líbila. Jen už se k ní nikdy nevrátím. Plus na ten vtip z tiskové konference si počkejte, ten mě dostal.

24.03.2021 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Líbilo se mi méně, než první díl. Oceňuji, že postavy se chovají podle svého věku, vlastně je to něco na co nejsem u této literatury zvyklá a zároveň mě to rozčilovalo. V polovině knihy jsem si dala několikadenní pauzu, protože mě nebavilo neustále řešení videa. Potom přišla hra na vrahy, která byla zábavná a objevil se milý kluk, no dočetla jsem to s chutí ale do třetího dílu už nepůjdu.

08.11.2019 3 z 5

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Merlin je vtipnější, než jeho otec, nechává si méně informací pro sebe ale přesto to všechno zvládne pěkně zamotat svými rozhodnutimi.

17.03.2019 4 z 5

Tollrander: Klenot zakletého čaroděje Tollrander: Klenot zakletého čaroděje Thorleif Larssen (p)

Ne náhodou je můj nick zde totožný s jménem hlavní hrdinky. V pubertě jsem tu knihu přečetla několikrát:)

19.10.2018 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Měla jsem to štěstí nebo smůlu, že jsem četla tento týden dvě knihy s neuvěřitelně podobnou zápletku. Krásná katastrofa v tom porovnání vypadá úplně fantasticky. Uvěřitelné postavy, napínavý děj a i když poslední třetinu knihy máte chuť hlavní pár uškrtit, stejně jim fandíte.

23.03.2018 4 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Tři dny jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Cardova síla pro mě tkví v tom, že každá kniha je jiná. Tahle byla hodně filozofická, někdy až na hranici mé představivosti a občas jsem stěží držela krok s úvahami o světě, povaze vesmíru a věcí. Zároveň ale každá Cardova kniha je lidská, je o lidech, o dobru a zlu v nás a o obrovské úctě k životu. Tohle není kniha, která se zapomíná.

28.10.2017 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Jako puberťák jsem tuhle knihu milovala a četla několikrát. Od té doby toužím plout na lodi a jet se podívat do Lake District:)

31.12.2016 4 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Miluju ten příběh.

24.11.2016 5 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Další past od Jennifer na kterou jsem natěšeně čekala, snad rok. Tentokrát je kniha těžší, delší, hrdinové mají co řešit. Předchozí díl (hledání dokonalé lásky) my byl bližší. Což ale neznamená, že bych na sérii zanevřela, už se netrpělivě vrtím na židli a googlim, kdy vyjde kniha s Airlyn a jejím drsným policistou Stonem, jejichž příběh se v téhle knize tak hezky nakousl.

10.11.2016 3 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

To byla zase jízda. Lepší než hledání vytouženého dne. Nemohla jsem se odtrhnout. Prostě jsem naprosto propadla Jennifer Probst a nemůžu se dočkat příběhu Wolfieho a Gen, který už autorka v několika knihách nenápadně rozvíjí. Výborný marketingový tah, řekl by cinik. Na mě ovšem funguje.
Nic to nemění na tom, že Probstová dokáže neuvěřitelně plasticky vykreslit své hrdiny a přitom každý z nich je jiný.

31.01.2016 4 z 5

Okouzlit krásku Okouzlit krásku Nicole Jordan

Jak píše předemnou Tiama, je třeba oddělit si knihy jinou četbou, jinak zjistíte, že Nicole Jordan píše erotické scény neustále podle jednoho scénáře a to člověka za chvíli nudí. Jeskyňky rozkoše, okvětní plátky touhy a podobné výrazy pak znějí neuvěřitelně vtipně. Pro mě bylo lepší Potěšit dámu, protože to byla první kniha ze série, kterou jsem četla.

26.04.2014 1 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Po dlouhé době romantická oddechovka, která mě bavila. Humor, vtipné scény, milí hrdinové.

11.06.2024 4 z 5