Eorin Eorin komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přiznám se rovnou, že jako první jsem viděla první díl seriálu. Ten mě nadchl a proto jsem (teď to bude znít jako paradox) se seriálem skončila a sáhla po prvním dílu této série v knižní podobě. A udělala jsem dobře, moc dobře.
Zaprvé, díky nahlédnutí do seriálu (ten první a jediný díl) jsem si utvořila celkem rychle představu o postavách a celkové vizuální stránce tamního světa. To mi pomohlo se v knize pak orientovat a vše si lépe představit a zároveň nebýt pak zklamaná, až navážu po přečtení na seriál, kde si to, co jsem si přečetla, v klidu vychutnám krásně naservírované na zlatém podnose a se skvělou hudbou.
Kniha byla přečtena do týdne (inu, těšila jsem se i na ten seriál) a další následovaly nemenší rychlostí posléze. Doporučuji.

03.11.2017 5 z 5

Sweet Valley High: Hra o moc Sweet Valley High: Hra o moc Francine Pascal

Tak tohle jsem hledala! :D jako malá jsem to tajně švihla starší sestře, která to dostala na ZŠ jako dárek k vysvědčení. Bavilo mě to, ale byla to prostě červená knihovna pro náctileté jak vyšitá. Dodnes si pamatuji na Robin a její výměnu čokolády za salát a denní běhací kolečka na hřišti, až z ní najednou byla "sexy kočka".. :)

01.11.2017 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Poprvé jsem ji četla ve čtrnácti a pamatuji se, že jsem z ní nebyla moc urvaná, ale docela mě to bavilo. (Byla jsem i na filmu a v životě jsem se tolik nenasmála, jako tehdy v kině, jak to zprznili!) Nicméně jsem si řekla, že si to přečtu ještě jednou, protože si to už vůbec nepamatuji.. Výsledkem je dojem, že si to klidně opět z paměti nechám vyklouznout. Jde o vcelku průměrný příběh, ve kterém se odráží Paoliniho inspirace i láska k Tolkienovi a dalším velikánům. To prostě nezapře, stejně jako svůj tehdy nízký věk, čemuž odpovídá i kvalita.
Ke čtení dalších dílů se chystám už proto, že bych ráda zjistila, zda to bude lepší a lepší, nebo stále stejný průměr s předvídatelnou zápletkou.

01.11.2017 3 z 5

Zeměplocha - Mapa Zeměplocha - Mapa Terry Pratchett

Mapu mě baví prohlížet jen tak. Není to potřeba, ale přesto se sem tam ráda zorientuji v tom, kde která země je a kam kdo asi tedy jel/letěl/šel. Navíc ty ilustrace a páně Pratchettův humor, to je prostě úžasné!

31.10.2017 5 z 5

Výtvarné umění Zeměplochy Výtvarné umění Zeměplochy Terry Pratchett

Zbožňuji styl Paula Kidbyho a když se spřáhne s Pratchettem, je to jednoduše geniální počin.

31.10.2017 5 z 5

Český rok Český rok Pavlína Pitrová

Skvěle zpracované české tradice, lepší jsem zatím neobjevila (a že jsem pátrala opravdu usilovně).

30.10.2017 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Geniální!

30.10.2017 5 z 5

Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci Můj stát: Putování s českým lvem za národními patrony a světci Milan Starý

Skvěle vysvětlené, určeno sice hlavně dětem, ale i pro dospělé je to poučné - není to totiž příliš "dětsky" vysvětlené, ale jsou tam i detaily a zajímavé podrobnosti, aby to co nejvíce ukojilo zvědavost čtenáře :)
Doporučuji

26.10.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherné čtení, předně historická část. "Přítomnost" už na mě působila až moc červenoknihovně a přitaženě za vlasy, proto ta hvězdička dolů, ale jinak se jedná o nádherný a pro mě dost citlivý a smutný příběh za druhé světové války, který vás (jak bylo zmiňováno níže) tak nějak sežvýká a vyplivne pěkně zdrcené, ale svým způsobem šťastné.. Rozhodně nemohu doporučit všem, ale těm romantickým, citlivým duším můžu garantovat úžasnou četbu i zážitek.

22.10.2017 4 z 5

Řešíš/Hřešíš Řešíš/Hřešíš Anna Linhartová

Kuchařka vypadá sympaticky, hezké je řešení obrácení knihy a rozdělení na "fit" jídla a "prasárničky". Příjemné provedení do ruky a u receptů i inspirativní fotografie.

21.10.2017 4 z 5

Vietnamská - Kuchařka s rodinným příběhem Vietnamská - Kuchařka s rodinným příběhem Tuan

Hezky zpracovaná kuchařka s nádhernými fotografiemi. Příběh Tuana a Lan je navíc inspirativní i k zamyšlení a je pro mě vítaným bonusem celé kuchařky.

21.10.2017 5 z 5

Vílí hora a jiné pohádky Vílí hora a jiné pohádky Hans Christian Andersen

Úžasné ilustrace, které jsem jako malá zbožňovala. Navíc, Andersenovy pohádky jsou pro mě vždy srdcovka, takže tato kniha pro mě nemá konkurenci :)

21.10.2017 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

opět dokonalé, jako předchozí díl.
A pořád mě překvapuje, kolik lidí to má stejně jako já..

20.10.2017 5 z 5

Ruční tisk linoleovou formou, gumovou formou, z pěnových archů, pomocí razítkových sad Ruční tisk linoleovou formou, gumovou formou, z pěnových archů, pomocí razítkových sad Andrea Lauren

Pěkné a přehledné. I obrázky jsou velmi inspirativní.

20.10.2017 4 z 5

Encyklopedie skandinávské vzory Encyklopedie skandinávské vzory Mary Jane Mucklestone

Krásně zpracovaná, přehledná, inspirativní. I pro začátečníky, i když mám dojem, že trocha zkušeností už by se při pletení z této knihy přeci jen hodila. Nádherné vzory.

20.10.2017 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Nádherné ilustrace, dobrý nápad, ale naprosto useknutý a nedotažený do konce. Krásnou atmosféru celé knihy prostě zazdil konec a nemohu než rapidně ubrat hodnocení. Ilustrace holt nejsou všechno..

20.10.2017 3 z 5

Perfektní účesy pro perfektní den Perfektní účesy pro perfektní den Anna Philippsen

Takový rychlokurz, efektní a srozumitelně popsané účesy, bohužel především pro dlouhé vlasy. Ale jako inspirace to poslouží dobře..

17.10.2017 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Dojemné vyprávění, forma komiksu je příjemná změna.

12.10.2017 5 z 5

Žakárové pletací vzory Žakárové pletací vzory Jaroslava Dovcová

Geniální!
Naučí základní techniku, krásně a názorně tím provedou přehledné obrázky i popisky a pak je tam ta spousta krásných vzorů, přičemž je to vysvětlené tak, že i úplný začátečník hned pochopí, jak na to, i když to napoprvé vypadá možná složitě.
Opravdu vřele doporučuji a paní autorce děkuji.

08.10.2017 5 z 5

V síle je krása V síle je krása Lindsey Vonn

Povedla se. Kniha je pěkně zpracovaná, Lindsey umí namotivovat, povzbudit, nakopnout. Je super, že má tolik zkušeností, jak si sama prošla různými cestami stravování i sportování a tudíž ví, o čem mluví. Nemám, co bych vytkla.

08.10.2017 5 z 5