Umělecký tisk linoleovou a gumovou formou, z pěnových archů a pomocí razítkových sad. Chcete si doma vyrobit umělecký tisk a poznat nové výtvarné metody? S knihou Ruční tisk není nic snadnějšího. Autorka čtenáře zasvěcuje do řady technik tisku linoleovými a pevnými gumovými formami bez nutnosti použití tiskařského lisu. Navíc připojuje popis výroby detailních uměleckých tisků, které je možné zhotovit pomocí pěnových archů a koupených předřezaných razítek. Vychází přitom ze svých vlastních návrhářských zkušeností a nabízí mnoho praktických tipů. Kniha je určena jak pro tiskaře-začátečníky, tak pro zkušené výtvarníky a všechny zájemce o tiskařské techniky. Nabízí projekty různé obtížnosti, na mnohých z nich můžete pracovat i společně s dětmi. Naleznete zde podrobné návody, stovky barevných fotografií a celou galerii výtvarných děl, která mohou posloužit jako inspirace pro vaši vlastní tvorbu. Ruční tisk vám jednoduše otevře nové možnosti výtvarného vyjádření....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358343/big_rucni-tisk-linoleovou-formou-gumovo-60k-358343.jpg 4.34
Hobby

Vydáno: , Metafora

Block Print: Everything you need to know for printing with lino blocks, rubber blocks, foam sheets, and stamp sets, 2016

Kniha Ruční tisk linoleovou formou, gumovou formou, z pěnových archů, pomocí razítkových sad

magnolia
01.02.2018

Jak se dalo tušit, není to tak jednoduché, ale v knize jsou kromě originálních nápadů i potřebné pomůcky. Některé fáze a postupy by mohly být ještě podrobněji nafocené, pro úplné začátečníky. Snad se dají sehnat všechny doporučené materiály, o některých jsem doteď nevěděla.

Eorin
20.10.2017

Pěkné a přehledné. I obrázky jsou velmi inspirativní.