EmiClare EmiClare komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

3. knížka, kterou jsem Coehla četla, stejná jako ty předchozí, plná esoteriky, zdlouhavých osobních příběhů, značně nevyrovnaná a dokonale předvídatelná. Je s podivem, že se mi tolik líbila. Ale líbila ;)

22.12.2018 4 z 5

Čas kopřiv Čas kopřiv Josef Knap

Výstižné pojetí tématiky 40. a 50. let. Velmi působivé.

17.12.2018 5 z 5

Nejhodnější děvče z Groenendaelu Nejhodnější děvče z Groenendaelu Rudolf Medek

Krátká poválečná psychogická povídka.

13.12.2018 4 z 5

Zahřeje :)

10.12.2018 4 z 5

Lom Lom Vasil Bykav

Začetla jsem se a kniha mě do sebe neuvěřitelně vtáhla, přestože končila velice předvídatelně.

10.12.2018 4 z 5

Jalovčí stráně Jalovčí stráně František Křelina

Přestože jsou povídky tematicky pěkné, přijdou mi trochu těžkopádně napsané.

20.11.2018 3 z 5

Muž ve tmě Muž ve tmě Paul Auster

Mezi čtivem, u kterého člověk po dočtení dalekosáhle přemýšlí nad pozitivy a negativy, se najednou objevila knížka, která mě tak neuvěřitelně vtáhla, že o ní ani objektivně nemůžu přemýšlet. Prostě má něco navíc.

11.11.2018 5 z 5

Lítice Lítice Richard Weiner

Sice nejsem úplně fanoušek literatury o válce, v této knize je ale líčena velmi osobitým způsobem. Skvělá kniha.

05.11.2018 4 z 5

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Moc milé.

01.11.2018 4 z 5

Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Richard Wright

Jako literatura faktu zajímavé. Jako beletrie nic moc.

16.10.2018 3 z 5

Amarú, syn hadí Amarú, syn hadí František Křelina

Toto mě prostě příliš neoslovilo, jakkoliv je to psáno pěkným jazykem.

13.10.2018 3 z 5

Člověk se objevuje v holocénu Člověk se objevuje v holocénu Max Frisch

Čteno v prostředí, kde jsem se na knihu nemohla soustředit, proto asi nižší hodnocení.

07.10.2018 3 z 5

Plná slávy Plná slávy Bruce Marshall

Mnoho podmětů k zamyšlení, mnoho vtipně hořkých scén. Síla.

05.10.2018 4 z 5

Matka země Matka země Knut Hamsun (p)

Staromódní překrásná literatura.

29.09.2018 4 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Tuto knihu jsem vůči předchozí od tohoto autora (Mapa Anny) nepřečetla na jeden zátah, což ale nic nemění na tom, že jde o fenomenální knihu psanou překrásným jazykem.

28.09.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knížka pro hledače nikoliv literární dokonalosti, ale TÉ Krásy.

18.09.2018 5 z 5

Sen letící želvy Sen letící želvy Nora Eckhardtová

Nejvýjimečnější je pro mě tato kniha tím, že ji u nás v knihkupectví omylem zařadili mezi světovou literaturu.

17.09.2018 2 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Nevím, co napsat a neopakovat další komentáře. Drsné a citlivé. Hrubé a jemné. Dokonalé.

09.09.2018 5 z 5

Velmi osobité a upřímné. Zase jednou trochu něco jiného.

01.09.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi zručně sepsaný záznam o pouti a hlavně o setkávání s lidmi na ní. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že už další podobnou knihu číst nepotřebuju.

26.08.2018 4 z 5