EmiClare EmiClare komentáře u knih

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Historická fakta mě zaujala mnohem víc než beletristické zpracování.

17.09.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tato kniha mi přišla nedotažená do konce. Skvěle napínavá, ale vyústění nic moc.

26.03.2019 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Nedočteno. Kniha je velmi dobře a poutavě napsaná, nesedí mi ale téma dysfunkčních rodin. A za tu šílenou depresi mi nestálo za to ve čtení pokračovat.

14.03.2019 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Zajímavá tématika, krásně napsané se smyslem pro detail. Těším se, že si knížku za pár let přečtu znova.

28.02.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Velmi dobře napsaná kniha odpovídající stylem i obsahem cílové kategorii čtenářů.

13.02.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Velice čtivé, dobře propracované postavy, ale trochu předvídatelné. Ale na tento žánr skvělá kniha.

05.02.2019 4 z 5

Monsignore Quijote Monsignore Quijote Graham Greene

Pochybovat neznamená nemít víru, možná právě naopak. Krásný, duchaplný a mnohdy s humorem podaný příběh.

02.02.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásný jímavý příběh se svéráznou hlavní postavou.

30.01.2019 5 z 5

Dole a nahoře Dole a nahoře Blanka Kostřicová

Kniha je příliš rozevlátá formou i obsahem, než abych ji mohla ohodnotit výš.

27.01.2019 2 z 5

Toulky skriptoriem Toulky skriptoriem Paul Auster

Ačkoliv mě závěr knihy příliš nezaujal, mám ráda, když si autor hraje se čtenářem, a toho je tato kniha plná.

27.01.2019 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Po dvou knihách od Ireny Douskové jsem nevěřila, že by se mi vyprávění o socialismu optikou dětí mohlo v jakékoliv podobě líbit. Tato kniha mi dokázala, jak moc jsem se mýlila.

19.01.2019 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Tematicky zajímavá kniha, na které mi vadily dvě věci: 1. Přišla mi zdlouhavá. 2. Autorka dává příliš jasně najevo, co si o popisovaných situacích mám jako čtenář myslet.

18.01.2019 3 z 5

Chyba Chyba Marek Šindelka

Možná je to jen mou malou sečtělostí, ale neznám takovouto druhou knihu. Od autora se mi více líbily lyričtější povídkové knihy (Zůstaňte s námi, Mapa Anny), i tak mě ale tento román velmi zaujal.

14.01.2019 4 z 5

Z mého kraje Z mého kraje Antonín Sova

Nic, co by mě nějak extrémně zaujalo. Ale některé verše byly moc pěkné:
"A pole jsou jak zlaté, plné stoly…
Kdo pracoval, teď vezme v svatém klidu.
Neb za daň krve, pot a za mozoly
Bůh zaslíbil tu zemi svému lidu."

12.01.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

11.01.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

10.01.2019 5 z 5

Fanfarlo Fanfarlo Charles Baudelaire

Poslední hvězdička je za dokonalou ironii, jinak to nic světoborného není.

08.01.2019 3 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Nesedí mi zaměření na dětské hrdiny, jinak dobrá knížka s krásně zachycenou atmosférou horkého léta.

04.01.2019 4 z 5

Felix Austria Felix Austria Sofija Andruchovyč

Ta knížka je skvělá: má zajímavé téma, dobře se čte, má dobrou pointu. Ale bude mě pronásledovat ještě dlouho.

03.01.2019 5 z 5

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Tato kniha má všechno to, co jsem marně hledala v povídkách Woodyho Allena – dobrý bizarní humor.

30.12.2018 4 z 5