Emberas Emberas komentáře u knih

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Skvělé!!! :-)

19.09.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tato kniha mi přišla z celé série s Joonou Linnou ta nejlepší, přesto mi celkově dvojice Lars Kepler připadá spíše neadekvátně vyzdvihovaná, protože z mého pohledu existuje mnoho méně exponovaných a méně nápadných titulů, které jsou mnohem kvalitnější.

19.09.2021 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Hypnotizér byl dle mého názoru podstatně lepší. Postava Jurka Waltra mi přijde tak nepravděpodobná a nereálná, že ne mě chvílemi působila téměř komicky. A přitom měla působit zcela opačně.

19.09.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavý a čtivý příběh, některé pasáže, kdy se řeší osobní život protagonistů mě ovšem trochu nudily a rozhodně by šly vypustit. To je ovšem jen můj názor, mnohým se naopak možná líbily. Závěr je trochu dost akční, ale celkově hodnotím kladně.

19.09.2021 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

K této knize snad netřeba komentáře. Snad každý fanoušek detektivní literatury na něm vyrůstal a ani po letech neztratil nic ze svých kvalit.

19.09.2021 5 z 5

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Lustr pro papeže byl lepší, i když ani ten mě příliš neoslovil. Tento styl psaní mi příliš nesedí. Motýlí křik je pokus o politický thriller, ale je z toho cítit nevypsanost autora a se zahraničními tituly se to zatím nedá srovnat.

19.09.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Knize předcházela dost velká reklamní kampaň. Kvůli tomu jsem možná očekával mnohem víc. Bryndza se čte obecně velmi dobře, přesto mi to v této knize přišlo trochu stereotypní.

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Slušný thriller. Výborný nápad, úvod, který vzbudí čtenářovu zvědavost. Přesto mi to přišlo trochu překombinované a ztěží uvěřitelné a málo pravděpodobné.

Jahody se šlehačkou Jahody se šlehačkou Hana Prošková

Starší povídky známé autorky. Bohužel z dnešního hlediska je tempo vyprávění dost pomalé a pro příznivce moderních detektivek a thrillerů ne akceptovatelné. K dočtení jsem se musel hodně nutit.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Čte se to hezky, stejně jako všechny Deaverovy knihy. Přesto Ďáblova slza nepatří k tomu nejlepšímu od tohoto autora.

Štěkot uvázaných psů Štěkot uvázaných psů Jakub Dušek

Zajímavý komiks, ale příběh trochu za hranicí věrohodnosti.

Posledné, čo v živote urobila Posledné, čo v živote urobila Gregg Olsen

Čteno ve slovenštině. Celkem zajímavá detektivka, ale na druhou stranu nic, co by výrazně vyčnívalo nad průměr.

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

John Lutz rozhodně dokáže napsat moderní a napínavý thriller se vším, co k tomu patří. Někdy je toho ovšem skoro moc. I tak ale jeho knihy doslova hltáte a přečtete je jedním dechem.

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tato autorčina kniha mě příliš neoslovila. Přece jen mi tam na detektivku schází více napětí a tajemna. I tak ale hodnotím lepším průměrem.

01.05.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tato kniha mě bohužel příliš neoslovila. Patrně měla více co říci v době svého napsání. Dnes mi připadá trochu vyčpělá.

01.05.2021 3 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Na tuto knihu rozhodně nezapomenete a buď se stanete jejím fanouškem, nebo ji zatratíte jako něco bizarního až odporného. Já se přidávám k první skupině. :-)

01.05.2021 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Vzpomínka na dětství. Knihu mi vnutili rodiče, prý byla jejich oblíbená :-)

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Více než sto let stará kniha má stále své kouzlo.

01.05.2021 5 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Dobrá detektivka, ale Agatha Christie má mnoho lepších. I tak ale vysoký standard.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Velmi dobrá detektivka od jedné ze současných nejčtenějších autorek detektivního žánru. Michaela Klevisová píše "ženským stylem", zaměřuje se více na charaktery postav a jejich interakcí, nenajdete zde brutalitu jako u mnohých jiných mužských kolegů, ale přece jen mi tu chybí trochu více napětí.