Štěkot uvázaných psů

Detektivní thriller z prostředí protektorátu. Podzimního rána roku 1941 je v zapadlé pražské ulici protektorátu Čechy a Morava nalezeno mrtvé tělo s vyřezaným hákovým křížem na hrudi. Dramatičnost celé situace podtrhuje fakt, že obětí je vrchní komisař Antonín Kohorouz – vzor policejního sboru s řadou vyznamenání. Případu se ujímá jeho kolega Petr Meltke, dávný Kohorouzův přítel, který ale má nejlepší roky už dávno za sebou. Za přísného dohledu nacistického aparátu začne Meltke rozplétat nitky komplikovaného případu. Brzy pochopí, že případ má politické pozadí, a nebezpečí začne ohrožovat samotného Meltkeho i jeho rodinu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467473/big_stekot-uvazanych-psu-BfD-467473.jpg 4.531

Kniha Štěkot uvázaných psů

Emberas

Zajímavý komiks, ale příběh trochu za hranicí věrohodnosti.

tittanie

Nevím proč, ale myslela jsem, že to není komiks. Takže mě to trochu zaskočilo, ale určitě byl moc hezky nakreslený.
Poznámka: Letos jsem přečetla 106 knih a toto je dvacátá čtvrtá kniha o druhé světové válce.

Kočičáci

Štěkot uvázaných psů je naprosto skvělý komiks, který čtenáře zavede do období protektorátu. Ač jsem byla nalákána barevnou obálkou, tak obsah je celý černobílý - ovšem naprosto ladí s příběhem samotným, který je temný a ponurý jako doba, ve které se odehrává. Napnutá jsem byla, bubliny byly perfektně řazeny, takže jsem se neztrácela v příběhu, což mi u některých komiksů dost vadí a kresby byly fantastické. Užila jsem si to!

het2

Tohle je pecka. Strašně moc se mi to líbilo. Jak píše trudoš níže, je to vyzrále. To je slovo, které celé dílo asi nejlépe vystihuje. Příběh sám je originální a směr, jakým se odvíjí celkem nepředvídatelný. A v tom příběhu navíc není nic černé a bílé, nejsou tam žádná morální klišé a celé je to až po parádní finále naprosto uvěřitelné (možná až na policistku Jarošovou). Hrozně moc jsem se bál, aby to nedopadlo jako filmové noir "Ve stínu", které přes všechny svoje klady, ztrácelo každou minutou právě díky té (ne)uvěřitelnosti. Tady je to jinak. Jakub Dušek tohle zvládnul na výbornou. Od prvního obrázku až po ten poslední.

trudoš

Na české poměry neuvěřitelně vyzrálý komiks bez sofistikovaného přesahu nebo tíhnoucí k nezávislému undergraundu. Jakub Dušek vystřihnul dílo, které by neudělalo ostudu ani za velkou louží a to jak scenáristicky tak kresebně. Jistě, tendence napodobit americké mainstreamové výtvarníky tu je evidentní, z mého pohledu však nejde o prohřešek vůči komiksovému bontonu, ale naopak jasný důkaz toho, že také u nás jsou talentovaní tvůrci „komerčního“ rázu.
Příběh sám o sobě je prakticky bez chybičky. Takřka noirová detektivka se sice rozjíždí pomalu, ale jakmile nabere tempo, nezastaví se až do samotného konce. Autor se přitom nespoléhá pouze na akční scény, ale umí výborně pracovat i s dialogy, skrze něž postupně odhaluje skryté souvislosti. Stylizovaná atmosféra tomu pak dodává ten správný říz a historické zasazení do protektorátní Prahy zas sympatickou nadstavbu, která si skvěle pohrává s motivem zapomenutých hrdinů, kteří zůstali viset mezi dvěma mlýnskými koly – kolaboranty a odbojáři.

mot33

Super komiks krásná zápletka a černobíly styl opravdu padl do knihy jak má.

Nevimm

Pecka.

Killingjoke

Před pár lety jsem si kdesi posteskl, jaká je škoda že čeští komiksoví autoři nevěnují dobovým krimipříběhům moc velkou pozornost. Posteskl jsem si, že by to chtělo něco aspoň trošku políbené noirem. A hle, pandemie hnusného viru k nám přinesla i něco pozitivního a na náš trh přišel Štěkot uvázaných psů… Musím se přiznat, že jsem ke komiksu přistupoval s opatrností. Ona totiž ta věc s vyřezaným hákovým křížem působí trošku parodicky. Nakonec je to jedna z mála věcí, které mohu komiksu vytknout. Příběh policejního mazáka a polovičního Němce Petra Meltkeho mě totiž chytil hned od začátku, ač tedy přiznávám, že na poli krimi nepřináší nic moc objevného (jistým způsobem mi to připomnělo beletrickou detektivku Germania od Haralda Gilberse). Jak však Meltke pokračuje ve vyšetřování smrti svého kolegy a kdysi i přítele Antonína Kohorouze, líbilo se mi to čím dál víc. Meltke musí snést nejednu ránu pěstí, která může přijít odkudkoli. Zároveň se pomaloučku odhaluje jeho minulost a vztah se synem, manželkou a bývalým kolegou. To vše v kulisách podzimu roku 1941, kdy je ve vzduchu cítit smrt a strach vyvolaný gestapem a předzvěstí příjezdu nového protektora Reinharda Heydricha…

Od Jakuba Duška jsem doposud nic nečetl, ale pokud se nemýlím, je tohle jeho první zcela autorská věc, ke které si mimo kresby i scénář psal sám. A musím říct, že se povedl a celý komiks bych tak zařadil třeba vedle podobně laděného Babylonu Berlín. Trošku mě zarazilo, že kresba je vyvedena šedých odstínech, ač původně měl být komiks barevný. Jak jsem se dozvěděl, jde o záměr vydavatele snížit náklady a tedy i prodejní cenu, což v dnešní době tak nějak chápu. Navíc si nakonec myslím, že ta „šedivost“ tomu přidává tu správnou pochmurnost a noirový nádech, takže jsem i s tímto spokojen. Co tedy ještě vytknout? Z mého „zaujatého“ pohledu nejspíš nic, snad jen jsem měl občas problém s řazením bublin. Jinak tedy spokojenost a budu moc rád, pokud Jakub Dušek zase přijde s další válečnou detektivkou.