elotriel elotriel komentáře u knih

Třináctá komnata Třináctá komnata Vladimír Neff

Četla jsem ji kdysi před lety a už se nepamatuji jestli se mi líbila. Teď jsem ji přečetla v rámci čtenářské výzvy a občas jsem u čtení dost trpěla. Dějová linka se mi líbila, ale místy mi to přišlo zdlouhavé a rozvláčné, pak zase přišel úsek, který jsem četla jedním dechem. Myslím, že už se k ní nebudu vracet.

28.09.2023 2 z 5

Soumrak Hadlasuc rodu - I. díl Soumrak Hadlasuc rodu - I. díl Jan Vrba

Fakt dobrá knížka o životě na gruntu, v chalupě i na faře. Četla jsem jedním dechem a těším se na další dva díly.

28.09.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Napínavá kniha, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout.

11.02.2023 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Překvapivě první kniha od Kinga, u které jsem se nebála...

22.01.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha i když je hodně smutná, přečetla jsem ji jedním dechem...

29.07.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezká kniha, zajímavý námět a krásně popsaná příroda v mokřadech.

17.07.2021 5 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Nelíbila se mi, místy nelogické a nenavazující.

17.07.2021 1 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Vlídná kniha - pohladí po duši a ukáže, jak vnímat život s jeho krásami.

30.05.2021 5 z 5

Romance o Závišovi Romance o Závišovi Jiří Mařánek

Moc se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.

17.05.2021 5 z 5

Západ Západ Karel Václav Rais

Hodně smutné, o stáří a chudobě lidí na Vysočině. Na začátku a na konci dost rozvláčné, jinak se čte hezky a určitě zanechá hluboký dojem a donutí nás k zamyšlení nad stářím a koncem života.

05.05.2021 4 z 5

Hudba pramenů Hudba pramenů Otokar Březina (p)

Kniha mne oslovila svou poetikou a myšlenkami. Člověk se musí naladit na styl spisovatele, aby byl schopen ji přečíst (husté řádkovaní téměř bez odstavců a dlouhá souvětí). Některé věty jsem četla opakovaně, abych pochopila co chtěl autor říci. Shrnutí třemi slovy - pohlazení po duši.

13.02.2021 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Napřed se mi co čtení moc nechtelo, ale z knihy se vyklubal příjemný románek, který se hezky četl. A nakonec jsem ho přečetla jedním dechem.

10.10.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Zajímavý příběh, ze začátku jsem měla trochu zmatek v postavách a jejich vztazích. Pak jsem se začetla a když jsem byla napjatá a potřebovala jsem vědět, co bude dál-tak přišel poměrně dlouhý odskok k jiné dějové lince. Konec překvapil.

27.11.2019 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Jak se mi do její četby moc nechtělo a odkládala jsem ji až skoro na konec výzvy, tak se mi pak překvapivě líbila. Uchvátil mne způsob života na voru a hlavně barvitý popis okolo plujících obyvatel oceánu. Chvílemi jsem si přála být na voru a vidět to na vlastní oči.

05.11.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá a napínavá, nemohla jsem se odn í odtrhnout.

23.09.2019 5 z 5

Zajímavá kniha a fakt vymakaný systém úklidu:).

02.09.2019 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Moje první kniha od Coelheho - vlídné čtení, plné moudrosti...Určitě si přečtu i další.

26.06.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Super kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Moc se mi líbil styl, jakým je napsaná.

13.06.2019 5 z 5

Zajímavá myšlenka i zápletka, kniha je psaná čtivým způsobem. Ale jsem na tom stejně jako hlavní hrdina - nemám ráda politiku a nebavila mne místa, kde byla popisovaná politická situace v různých zemích.

03.06.2019 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Kniha je ze zajímavého prostředí, děj je napínavý, přečetla jsem ji jedním dechem.

29.05.2019 5 z 5