Ellise Ellise komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nevěřila bych jak mě dokáže kniha o obyčejném živote běžných lidí dojmout. Není tam žádný vrah, žádné pátraní, nic co by děsilo. Přesto je tam napětí, dojetí, smutek i naděje. Každý den jsem se těšila na chvilku strávenou s touto knihou.

23.03.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Knihu jsem nedočetla, ani po 50 stránkách jsem nevěděla o čem je. Už dlouho jsme nečetla něco tak slabého.

01.12.2020

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh. Je zajímavé jak jedno rozhodnutí dokáže změnit život několika lidí v podstatě na celý zbytek života. Pro mně ta kniha měla jeden rozměr navíc. Když jsem ji četla byla jsem zrovna služebně v Norimberku. Když se koukáte na "koloseum" a víte za jakých okolností vzniklo a potom čtete příběh Hany, uvědomíte si jak je válka zrůdná. A je jedno že to bylo před sedmdesáti lety.

28.03.2018

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Dost dobrý. Nejdřív se sice tváří nudně a že to bude jen o hokeji, ale pak to získá šťávu a je z toho nakonec skvělé čtení

28.02.2020

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Tohle byla moje první kniha od tohoto autora. Podle obsahu jsem čekala, že to bude o něčem jiném. Ze začátku jsme se nemohla začíst, pořád jsem čekala kdy se to "rozjede". Vždy jsem byla zmatená když začala další kapitola a já nechápala souvislosti. Pak se to najednou sešlo, nakonec to bylo..... smutné a krásné zároveň

02.05.2019

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Po delší době kniha na kterou jsem se těšila a byla schopná číst dlouho do noci. Jen konec byl takový uspěchaný.

22.02.2018

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

celá kniha byla napínavá, ale ten závěr všechno pokazil... Lamač kostí měl všechno plně pod kontrolou a na konec udělá takovou školáckou chybu.

23.12.2017

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Na to v jakém prostředí Wawy vyrostla je docela normální. Bylo to chvílemi divný, ale normálně jsem jim držela pěsti, aby to dobře dopadlo.

23.10.2018

Běžkyně Běžkyně Peter May

Byla to moje první kniha od tohoto autora. Nic sem nečekala a tak jsem byla příjemně překvapená. I když se dalo celkem lehce odhadnout kdo je zločinec. Ale a jména! John, Sue, Connor, jsou v pohodě, časem si zvyknete na Sigurdottir, Johansson, Waaler, ale Tchao, Čchien, Ťia Ťing, Suej Ming-šan to bylo fakt sousto.

24.09.2018

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

tak konec byl pecka.

13.12.2017

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Chybí ji napětí "Dívky v ledu"

05.12.2017

Důkaz Důkaz Jonathan Kellerman

od Kellermana nejméně zajímavá, o čemž svědčí i to že jsme ji četla měsíc

23.04.2017

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Z té knihy jsem měla stísněný pocit. Libíla se mi, ale vyvolávala ve mně neklid. Nejdřív mi vadilo popisování pocitů malé Carmel, co cítila, co si myslela, co si představovala, ale když to skončilo vše do sebe zapadlo. A nejlepší na tom bylo, že jsem do poslední chvíle nevěděla jak to dopadne.

07.03.2021

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Byla to druhá kniha tohoto autora a myslím že poslední. Četla jsem ji v originále takže nevím jak to "zní" v češtině, ale hrozně mi vadí ten jeho styl, ta žoviálnost, rádoby vtipnost. Jak se snaží být lidový či lidský, všechny ty hlášky... Navíc používá slova, která se ve slovenštině až tak často nepoužívají (čmarigal, pizúkajú, vyňúrať) To druhé jsem v životě neslyšela a jen z kontexu jsem si domyslela co znamená.
Námět dobrý, i když už od půlky knihy tušíte co přesně se stalo, závěr trochu ukvapený a překvapivý, ale pořád to jde, i ty věci kolem vyšetřování, to všechno se dá, ale jakmile se zavřeli do kanceláři, tak ty dialogy jsou strašné, neuvěřitelné.

14.07.2019

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Nejdřív jsem si přečetla hodnocení a nic moc jsem nečekala. Bylo to tak půl na půl. Byla jsem ale mile překvapena, kniha se četla dobře, měla spád a nevadili mi ani vsuvky z minulosti. celý den jsem se těšila jak to dopadne a ale konec mně ani moc nepřekvapil.

13.04.2019

Císařova perla Císařova perla Robert van Gulik

Všude jsem slyšela slova chvály, ale pro mně průměr. složité konstrukce, exploze myšlenek ,které odvádějí pozornost.

20.12.2017

Krevní test Krevní test Jonathan Kellerman

Skvělá knížka, jenom jednu výhradu mám. Jak Alex došel k závěru o Mattiasovi?

31.01.2017