Ellis Online Ellis komentáře u knih

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Celkem zajímavý příběh o lidech, kteří žijí velmi prostým a dle jiných omezujícím životem. Jde o církevní sektu, jak jinak. Četlo se docela dobře, jen to bylo tak od poloviny ke konci dost natahované než začal soud a samotný závěr je utnutý zase moc rychle a mně chybělo dokončení osudů postav.

13.02.2012 4 z 5

Generál Generál Robert Muchamore

Zatím nejnovější knížka od Muchamora v Česku. Další příběh, je to stále dokola, není to špatné čtení, ale ten zážitek, jaký bude mít čtenář po dejme tomu prvních 3-4 dílech už není tak velký. Ale když uvidím v knihovně nový díl, no tak stejně neodolám:-). Tento je určitě lepší než Gangy a Pád (Náměsíčník ušel).

10.02.2012 4 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Arthur Ransome

No sláva - kooonečně !! Jsem našla svoji srdcovou knížku, měla jsem přesně tuhle starou oranžovou, jako dítě jsem ji četla stále dokola a přivedla mě k ostatním knížkám o Vlaštovkách a Amazonkách ! Ale mám pocit, že tyto názvy se tam ještě nevyskytovaly a už vůbec netuším, kde jsme k ní přišli, rodiče si nepamatují. Když jsem se odstěhovala z domu, knížka se ztratila. Pamatovala jsem si jen, že je oranžová a byla na ní plachetnice, název jsem si nemohla přesně vzpomenout, jen že tam bylo moře. Později jsem chtěla, aby si ji přečetlo moje dítě a začala se na ni mamky ptát, ale doma už nebyla:-(( Nejsem si jistá, jak by se mi líbila ted, ale vzpomínka je jasná, bylo to úžasné čtení a byla jsem z knížky v těch asi 10 letech na větvi:-) a rozhodně mě nasměrovala k dobrodružným knihám.

A tady je, no já mám takovou radost, ted už se ji můžu pokusit sehnat, protože se mi po ní trochu stýská. Děj si po těch asi 25 letech nepamatuji přesně, ale bylo tam plachtění, moře, ostrovy, krabi, olejovky, pátrání, táboření.....no prostě paráda.

10.02.2012 5 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Vynikajícím způsobem zpracovaná kuchařka! Obsahuje spoustu fotografií, recepty, a hlavně vyčerpávající přehled biopotravin a tipy, kde je sehnat. Knížka je sice dost drahá, ale autorce takový ucelený přehled musel zabrat spoustu času. Rozhodně nesmí chybět v knihovně lidí, kteří se chtějí zdravě stravovat.
Rozhodně doporučuji.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tahle knížka má velmi silný příběh, je to nejemotivnější knížka autorky. Být zdravým dítětem v rodině, kde se vše točí jen kolem nemocné sestry nemusí být vždy skvělé. Četla jsem už podruhé (myslela jsem že jsem knížku ještě nečetla, je to už delší dobu) a na smutný závěr jsem si nevzpomínala. Doporučuji číst v soukromí, protože slzám se určitě nevyhnete. Zajímavé, nevšední, výjimečné....

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Druhý díl byl ještě temnější a děsivější než první - Relikvie. Nedoporučuji číst večer a když jste sami doma, budete se pak bát:-).

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Ač nemám moc ráda horory jak v knižní tak už vůbec ve filmové verzi, tak Relikvie byla super. Hned od začátku mě vyprávění doslova pohltilo a nemohla jsem přestat. No některé scény jsou sice hnusné, ale vydržela jsem, protože prostředí muzea, skvělé postavy a vůbec celá zápletka mě zaujaly.
Takže sice drsné, ale úžasné čtení:-)

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

První kniha od těchto autorů. Přečteno asi před 2 roky. Knížka byla hodně čtivá, děj napínavý a bavila mě opravdu moc. Po dočtení jsem se pustila i do ostatních.

Ideální dárce Ideální dárce Jane Moore

Dobře napsané, čtivé. Knížku jsem zhltla za 2 večery.

05.02.2012 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Pár výpovědí a příběhů z KT jsem už přečetla. Tahle knížka je celkem tenká, ale o to více nabitá děsivým popisem zvráceností páchaných ne lidmi, ale bestiemi. Velmi dobře napsáno, je to působivé a je to strašné. Tomu, koho zajímá holokaust, určitě doporučuji.

02.02.2012 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Na tento příběh jsem se hodně těšila, už jsem četla všechny zde uvedené autorčiny knížky a všechny jsou psány výborně. Téma aspergerova syndromu i autismu mě zajímá, takže jsem po knize chňapla a pustila ji až dočtenou. Velmi sugestivní příběh, obětavost matky starající se o Jakoba je obdivuhodná a i šílená. Přeci jen vařit v určité dny jídlo jen v jedné barvě (např. ve čtvrtek vše jen žluté) je už trochu moc. Jak matka, tak Jacob i jeho bratr Theo a další osoby jsou vykreslené hodně dobře a je fajn, že se střídají kapitoly, kdy vypráví vždy jeden z nich, tak má čtenář možnost vnímat situace z různých pohledů.
Velmi dobrý příběh, rozhodně doporučuji.

30.01.2012 5 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Další příběh podle skutečnosti. Tahle kniha patří mezi ty, které stačí přečíst jednou. Jde o střídavé vyprávění 3 sester, takže tady se nějaká literární kvalita hodnotit nedá a ani ji tu nečekám, prostě sepsáno tak jak to ony vnímaly. Je to neuvěřitelné, co se může dít při dnešní úrovni vědomostí a vyspělosti civilizace. Jak můžou být ti lidi v sektách tak tupí a poslušní jak ovce, no hrůza a děs. Pěkná ukázka totálního vymytí mozku těm, kteří to dovolí. Je obdivuhodné, že si holky uvědomovaly, že takový život není v pořádku, ale děsné, že jim tak dlouho (těm dvěma, do asi 23 let) trvalo, než se dokázaly úplně vymanit. Ještěže aspoň matka jednu dceru odvedla a o druhé bojovala, protože jejich otec byl hloupý tupec.

30.01.2012 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tak film jsem zatím bohužel neviděla, ale kniha je tedy hodně dobrá. Schindler projevil obrovskou lidskost a zájem na osudu Židů. Je nesporné, že měl obrovský talent obstarat témeř nemožné a pokud něco slíbil, tak to dodržel. Já bych mu ty výše uvedené špatné vlastnosti (byly vůbec špatné, když je nasměroval správným směrem?) odpustila.
Výborné čtení, určitě doporučuji.

30.01.2012 5 z 5

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Tuhle knihu považuji za druhou nejlepší po Vejci a já. Popis léčby tuberkulozy v léčebně byl i přes vážné téma svěží a velmi vtipný. Je záviděníhodné, jak se Betty vyrovnávala s nemocí a jak statečně to nesla v době, kdy léčbou byl snad pouze klid na lůžku, čistý vzduch a dobrá strava. I přes vážné téma jsem se u čtení nasmála.

30.12.2011 4 z 5

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

Tak tohle byla poslední kniha, ketrá mi chyběla do celé přečtené autorčiny sbírky (dětské nepočítám). Její humor je stále stejný, je to pořád dokola. Bylo to sice vtipné, ale ten vtip mi přišel občas na ten děj jaksi násilně napasován. Nevím, zda se všem těm historkám dá vůbec věřit. Moc mě to nenadchlo, stále u mě vede jednoznačně nejlepší Vejce a já a také Morová rána, to jsou nej příběhy.

30.12.2011 3 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Dávám sice 5*, ale ne proto, že by to byla skvělá kniha, spíše proto, aby zaujala a přečetlo si ji co nejvíce čtenářů.
Nejdříve jsem četla knihu Merleho - Smrt je mým řemeslem a příběh Hösse mě zaujal. Proto jsem sáhla přímo po jeho autobiografii, která je velmi "působivá". Knížka je dost hutná, obsahuje spoustu faktů, událostí a jmen pod normálním textem. Nejhrůznější jsou popisy spalování a potíže kolem toho....Je strašné, že i přes páchání těchto zvěrstev se Höss stále považuje za v podstatě hodného člověka, dobrého a milujícího otce, člověka milujícího přírodu a příkladného člena SS. A že on za nic nemůže, že on jen vykonával příkazy nadřízených. Také tvrdí, že on vždy zacházel s vězni humánně a že smrt plynem není vůbec bolestivá. Stačí si přečíst upřesnění a výpověď v doslovu a člověku se udělá špatně.
Pokud se někdo chce dozvědět podrobné informace o budování Osvětimi a procesu spalování, tak zde je najde...

23.12.2011 5 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Podobné příběhy jsou velmi čtivé, tento mezi ně patří také. Četlo se dobře, nemohla jsem se dočkat konce a ten byl dost překvapující. Je hrozné, že když jde o zneužívání dětí, je do toho zapojena často církev, spousta vysoce postavených osob, i z řad policie, která je ještě kryje...Hnus.

23.12.2011 4 z 5

Smrtelná infekce Smrtelná infekce Michael Palmer

Tak po delší době mě tento lékařský triller velmi bavil. Od Palmera jsem už dříve přečetla několik knih, ale moc si je nepamatuju, protože lék.tr. jsem přečetla hromady. Některé jsou velmi dobré a jiné průměrné. Toto se četlo výborně, bylo to napínavé, děj strhující a závěr velmi nečekaný:-). Určitě doporučuji!

23.12.2011 5 z 5

Uf, konečně mám milénium dočteno. Poslední díl jsem přelouskala jen proto, abych se dozvěděla, jak to dopadne s Lisbeth. Budu se opakovat, když řeknu, že mě bavily pasáže pouze s Lisbeth, ale je to tak. Ostatní výplň - redakční problémy, personální změny, spousta nových osob v pátrání kolem aféry Zalaščenka apod. mě nijak nebavily a nebylo to fajn počtení. Akorát soudní proces na konci je opravdu zajímavý. Velmi moc mě otravovalo číst, jak se někdo osprchoval a dal si kávu, ona stále jen káva k snídani, káva k obědu, káva po koupeli a káva nevím už po čem všem a skoro na každé straně je děs. Nikdy si nikdo nedal např, čaj. To ve Švédsku nemají nic jiného na pití??
Jsem ráda, že jsem ten "bestseller" přečetla, ale nadšená jsem vůbec nebyla. Jsou mnohem lepší knihy....

23.12.2011 3 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Také se připojuji s chválou na tuto knihu, je to vynikající a strhující čtení, nedá se ani srovnat s těmi různými samozvanými bestselery. To co hlavní hrdina vydržel...transport na Sibiř, pobyt v olověném dole kdy bydleli přímo v jeskyni a třeba 2 roky neviděli světlo, hlad, no a pak tu náročnou tříletou cestu většinou mrazivou nebezpečnou Sibiří...prostě klobouk dolů.
Knih na téma 2. světové a zejména o holocaustu je dost, ale o otrocké praci na Sibiři se moc nikde nedočtete. Rozhodně 5*

28.11.2011 5 z 5