Ella_85 Ella_85 komentáře u knih

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Chybi mi cca 150 stran k docteni. A kdyby slo davam 10 hvezdicek. Predchozi dily byly bezchybne, clovek pri cteni vyjadril nespocet emoci, at uz vyrazem obliceje nebo slovy. Tady je to mnohonasobne vic. A ja moc dekuji za takovou praci.

Docteno.
Hodne silny, smutny, usmevavy, uplakany. Moc hezky pribeh o osudech rodin z Karvinne.

26.04.2024

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Tak za prve, knizku jsem cetla asi pul roku! Zacatek totalni nuda.
Za druhe napad na pribeh nebyl uplne marnej, ale hned mi vytanulo na mysl jine misto, kde se taky vrazdy odehravaji, a to v Österlenu.
Za treti, prace prekladatele? korektora a mozna moji ctecky byla uplne tragicka. Tolik chyb v textu a nesmyslnych spojeni, tvaru slov.
Za ctvrte, detektivka se mi libila a vzhledem k tomu, ze jsem ji dostala jako darek do ctecky nestvaly me tolik ty chyby.
Za pate jestli vyjde dalsi, tak si je taky poridim. Klidna, pohodova knizka o vrazdach ;-)

02.04.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Ja jsem s dilem spokojena. Nevadi mi tluste a obsahle psane knihy.
Ale k pribehu, zajimave byly prepisy ruznych komunikaci ze socialnich siti a to, ze se nebezpeci da ukryt v podstate za cokoliv mi na konci knihy vyrazilo dech, malou chvili jsem si myslela, ze ten to byt muze, ale tohle nesedi a tohle nesedi a pak wtf?
No kdo je zapalenym obdivatelem dua Strike & Ellacottova nebude zklamany i kdyz jedno posezeni v baru me teda ani trochu neuspokojilo ;-)

25.02.2024 5 z 5

Napínavá doba - Politické karikatury (a satira) Čechů, Slováků a českých Němců Napínavá doba - Politické karikatury (a satira) Čechů, Slováků a českých Němců Petr Karlíček

Tema knihy zajimave, ale kombinace textu s vysvetlivkami pod carou a obrazku na me pusobila spis rusive, takze jsem jenom listovala a prohlizela ty nej karikatury. Skoda

30.01.2024 3 z 5

Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí Drahomír Jančík

Me se to hodne libilo.
Publikace o tom, jak podnikatele narozeni za Rakouska-Uherska budovali sve sny, „prezili“ Velkou valku a v obdobi Prvni Republiky se zase dostavali na vrchol a jak jim jejich snahy a cile zarazila 2. sv. valka a nastup komunismu. Poutave zpracovane, o mnohych z nich jsem nemela ani tuseni. Vazne velmi zajimava a poucna kniha. Dekuji autorum

30.01.2024 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Nemam slov, bylo to strhujici cteni, ale je tu neco co by me fakt zajimalo. Vrati se Mila jeste???

01.01.2024 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Zacala jsem po obede, ted je 19:00 a ja mam docteno
Mozek porad pracuje na plny obratky, pribeh uplne genialni a pisu Vam, ze az tuhle serii doctu budu muset najit neco, nad cim nebudu muset premyslet pri cteni ani po nem
Jako bud je ten spisovatel totalni magor (neni mysleno urazlive) a genius nebo nevim
No, zitra zacnu ten posledni dil

30.12.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

(SPOILER) Jako pokracovani zapocateho pribehu o Naseptavacovi povazuju tenhle dil za jeste lepsi nez prvni. O „padouchovi“ neni treba cokoliv psat, snad jen ze to mel/ma dobre vymysleny a pribeh o Berishovi nerusil, spis dodal potrebne informace k deji a udalostem
No zitra se vrhnu na dalsi dil

29.12.2023 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Mne se to nelibilo. Napad pekny, ale tech postav a primych reci az jsem se ztracela. Docetla jsem jenom proto, abych vedela kdo byl vrah. Tech 270 stran jsem cetla skoro 2 mesice. Na to u sebe vubec nejsem zvykla, skoda no

13.12.2023 2 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Kombinace fikce a skutecnych udalosti. Nechybel pribeh lasky.
Zajimave napsane, ja to brala trosku jako pouceni a vzhledem k memu povolani jsem rada, ze se medicine venoval i Ignac Semmelweis

29.10.2023 4 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Kdo má rád francouzské detektivy a především ty s brýlemi a střihem na ježka, tak si tohle přečtěte, je to moc dobrý.
Pierre Niémans ve svém živlu. Spolu s Ivanou Bogdanovićovou pátrají v místech působení anabaptistů a řeší (nejedno) podivuhodné úmrtí.

19.10.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Paradni detektivka obsazena cleny tehdejsi literarni elity. Posmakla jsem si ;-)

20.09.2023 5 z 5

Literarni hysterie byla hodne poucna, i o drby ktere se v hodinach literatury na stredni nedozvite, hezky vhled do minulosti, o tom jak to bylo s nasimi nej literaty…dalsi (Narodni opruzeni) uz mam prichystanou k precteni

20.09.2023 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Az moc rychle ubihajici pribeh o Velkem lete a myslim, ze mam dalsiho oblibeneho autora.

14.09.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Zvlastni zpusob psani, zvlastni pribeh i obe hlavni postavy, kdyz si odmyslim to nehezke co si zazily, chtela bych taky obirat, cesat, palit, pect, nezit to co se zije ted.
Asi jsem taky stara odruda ;-)

03.09.2023 5 z 5

Ja mam stejny nazor jako u prvni knihy. Pribeh jsem cekala s trochu veselejsim koncem, treba ze Tomecka klepne pepka.
Snad to vypada i na dalsi dil.
Smutne osudy lidi, kteri zacinali od znova, ale porad je to takove nedotazene

28.08.2023

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Hodne zvlastni kniha, jina nez Bezecky klub, prostredi, postavy, popisy a tak dale.
A velmi souhlasim s komentarem od Hall3006

09.08.2023 3 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Doufam, ze pan Gruber ma v planu jeste dalsi trilogie.
Uzasny, napinavy, bajecny. Kdyby to slo, tak dam 6*!!!!

29.07.2023 5 z 5

Války božích bojovníků Války božích bojovníků Jan Bauer

Tolik informaci, jmen a datumu!!!
Ale jo, bylo to fakt zabavny. Dozvedela jsem se zase neco noveho o historii.

24.07.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Libilo se mi to stejne jako film

20.07.2023 4 z 5