Ell Amaterasu Ell Amaterasu komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zajímavý námět, čtivě napsané, ale ne zrovna nejlépe... Další díly si přečtu, ale ne proto, že by mě kniha nějak zvlášť oslovila. Mohlo to být lepší a doufám, že další díly lepší budou.

11.12.2013 3 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

(SPOILER) Celá kniha byla vlastně jen o tom, jak zastavit Kleu a její trolly a o válce s nimi. Pak Laurel projevila trošku "nesobeckého" chování a šla zachránit Maru a nakonec se jí podařilo vyrobit nejsilnější lék viri-cosi. Jsem ale ráda, že nakonec skončila, s tím s kým skončila. Ale škoda, že chtěla zůstat v lidském světě.
Nechápu, jak mohla celu knížku zabrat ta "válka". Tenhle díl byl opravdu hodně zvláštní...

18.08.2013 3 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Moje první hororová knížka vůbec. Aspoň myslím. Nejsem si jistá. Ale knižní horory jsem si zamilovala. Líbí se mi rozhodně víc než filmy.
Tak ke knížce. Zápletka jako taková v prvním díle nic moc, ale v dalších dílech se to začne pořádně rozjíždět. Jako takový úvod to bylo super. Četla jsem to tak den, dva. Ani jsem se nebála, ale hororem by se to dalo nazvat už jen pro popsání děje do všech krvavých a nechutných detailů.
Ale vážně - Kam na to ten autor chodí? :D

28.04.2013 5 z 5

Smrtící jedy Smrtící jedy Nick Arnold

Četla jsem ji několikrát a přečetla klidně i znovu. Pořád mě baví.

27.04.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hmm... Četla jsem ji... a ani nedočetla. Prostě jsem nebyla schopna vydržet naivitu Prince. Má mylnou představu o životě a je celkově takový nezajímavý a až příliš naivní.

25.04.2013

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Upíry mám vcelku ráda, ale tahle knížka byla prostě stupidní. Nápad celkem dobrý, ale zpracovaný pro... No, pro mě ne. Ke čtení dalších dílů se nechystám a nejspíš je ani číst nebudu. Ale četla se celkem dobře a rychle (i když jsem ji na nějakou dobu odložila, abych si od toho oddechla - už jenom to jméno hl. hrdinky → Poppy).

30.10.2013 2 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

No... Tento díl mě.. dalo by se říct, celkem zklamal. Všechno se děsně táhlo a v podstatě se tam ani nic nedělo. Pouze na konci byla "nějaká" akce. Moc mě překvapila náhlá změna u Erin a hlavně u Nicole.
Školu noci mám ráda, ale připadá mi, že asi od sedmého dílu jsou ty další horší a horší. Zoey mě začíná štvát, jak pořád fňuká, že je moc mladá na zachraňování světa, jak spoléhá na ostatní a další. Ale hlavně mi připadá už trochu moc, že pomalu každý Zoeyin kamarád (přítel apod.) má nějaké nadání. V nějakém prvním, druhém díle bylo, že je to velmi vzácné. Jasně, Nyx patří k dobru a snaží se jim pomoct, ale aby měl každý dvě až tři nadání?
Jsem zvědavá, s čím přijdou autorky příště.

12.07.2013 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělé zakončení celé série o Harry Potterovi. Četla jsem ji dřív, než jsem viděla film, a tak jsem byla zvědavá, jak bude tento díl zpracován do filmu. Dost mě ale zaskočilo, kolik postav v tomto díle zemřelo... U některých jsem si pobrečela..

10.06.2013 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Bohatá a stará tetička. Její mladé příbuzenstvo všechny své finance rozhází a čeká na smrt své tetičky a že budou dědit. Ale jaké to nemilé překvapení, když to zdědí tetiččina společnice?
Připadá mi, že už to někde bylo, ale v tomto podání je to dobré. Díky této knížce jsem si zamilovala knižní detektivky (schválně neříkám filmy, protože ty už mám ráda).
Konec mě opravdu překvapil. Vůbec, ale vůbec jsem to nečekala. Ale staré dobré překvapení, ne?

27.04.2013 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Měla jsem ji za pár dní přečtenou a pak jsem musela asi půl roku čekat na další díl, ale vydržela jsem.
Úžasná knížka, četla jsem ji několikrát a klidně bych ji četla znovu.
Můžu jen doporučit těm, kteří mají rádi čarodějnice a podobné. Ale i těm ostatním, kteří na to moc nejsou. Díky téhle knížce si čarodějnice zamilujete!

27.04.2013 5 z 5

Vesmír, hvězdy a slizcí ufoni Vesmír, hvězdy a slizcí ufoni Nick Arnold

Poutavě a vtipně povyprávěno o vesmíru, planetách a dalších vesmírných tělesech.

27.04.2013 4 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Tak jsem knihu opět s odstupem času z náhlého nevysvětlitelného důvodu vytáhla z police a přečetla ji poměrně rychle během dvou dnů. Což o to, čte se rychle, ale co mě neustále otravovalo a vyloženě štvalo, byly chyby - gramatické, překlepy, stylistické... Ale za to autorka tak docela nemůže.
Co mě ale iritovalo mnohem víc, byla samotná Laurel. Bezchybná, ale přitom naprosto hloupoučká a neschopná. Mně osobně byla neskutečně nesympatická, David zrovna tak a o ostatních snad jen to, že byli šíleně jednoduší. Laurelini rodiče... ani nekomentovat, snad jen to, že zrovna ti rodiče, co vlastní pozemek s bránou do Avalonu, se zrovna vyhýbají doktorům, takže se zrovna k nim dokonale hodí malá florela... A v tomto duchu byl celý příběh - jednoduchý, vše předchystané a okaté.
Pro mladší fajn.

09.05.2016 2 z 5

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Zajímavé, že novely mě baví víc než samotné knihy Škola noci. Podle mě jsou novely i lépe napsané a krásné ilustrace to ještě doplňovaly. I přesto jsem ale díky Neferetinu povídání z Označené o svém lidském životě čekala něco víc. Něco mi tam chybělo.
I tak ale dávám čtyři hvězdy, protože oproti knihám je tohle výrazné vylepšení.

31.01.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Začátek mě moc nebavil, ale později se to četlo opravdu dobře. Ale Gwendolyn mi občas přišla úplně natvrdlá a na šestnáct let poněkud blbá.

02.11.2013 4 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Zajímavá knížka. Moc mě sice nenadchla, ale určitě bych si přečetla další díly, kdyby někdy vyšly v češtině. I když moc nechápu, že víla - kluk se jmenuje elf, protože víla a elf jsou dvě různé stvoření, ne?

14.09.2013 4 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Tahle knížka mě dostala. Opravdu úžasná četba v deníkovo-dopisové formě. Myslím, že jsem v takové podobě knížku ještě nečetla. V deníkové ano, ale ne v dopisové.Jsem opravdu zvědavá na další díly, zajímá mě, jestli se podaří najít vakcínu, nebo jestli záhadný virus zničí celý svět. Opravdu vřele doporučuji každému, kdo má radši ty "reálnější" knížky. Já osobně čtu radši fantastické apod., ale tahle knížka byla opravdu bomba. I atmosféra tam byla. Nikdo nevycházel ven, ulice prázdné, možná jen pár těžce nemocných, kteří vyrazili do ulic najít nějakou společnost. Vážně ponuré a strašidelné. A když se na ostrov vykašlala vláda, nešlo volat na pevninu. přestala jít elektřina, byla špinavá voda.. bylo to vážně, vážně, vážně špatné. Pomalu, ale jistě docházely potraviny, lidí ubývalo. Nikdy bych nic takového nechtěla zažít a snad ani nezažiji. A ani nikdo jiný.

07.09.2013 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Celkem originální nápad, jen mě zaskočilo, jak se Stacey počůrávala. Jasně, zdály se jí zlé sny (předtuchy), ale aby se počůrávala? Ale rozhodně to bylo originální, v žádné jiné knize jsem o tomhle nečetla. Konec byl.. překvapivý, ale vcelku jsem byla ráda, že ten 'vrah' byl ten, kdo to byl, a ne někdo jiný.
Jistě si přečtu i další díl, protože by mě zajímalo, jak by mohl jinak v podstatě ukončený děj pokračovat.

10.06.2013 4 z 5

Ilúzie Ilúzie Aprilynne Pike

Přečteno jedním dechem (jako i druhý díl Kouzlení), ale bylo to v podstatě to samé. V podstatě se tam nic moc nestalo. Laurel mě už celkem štve s tou svou dětinskostí. Pořád mi připadá, že si připadá jako ta největší chudinka, ale co třeba Tamani? Jednu chvíli se s ním líbá a pak na něj kašle a je radši s Davidem. Začínám Tamaniho litovat, protože Laurel mu způsobila (a jistě ještě způsobí, protože je mi vcelku jasné, jak to skončí) hodně bolesti. Je sice pravda, že se Tamani občas chová jako blbec, ale tohle by mu nemusela dělat. A David ho ještě provokuje.
Nevím, co si mám o tomhle díle myslet... Ale vcelku ušel, až na to zbytečné obkecávání.

08.06.2013 3 z 5

Pořád mi pijou krev Pořád mi pijou krev Kimberly Pauley

Druhý díl.. Ano, celkem mě bavil, ale omylem jsem si v knihovně půjčila tento díl a první četla až potom. Ale vůbec mi to nevadilo.
Popis děje je úplně mimo, což nechápu. Minin kluk Georg ji určitě nepodváděl s její nejlepší kamarádkou. Vždyť v té době byl v Brazílii!
A že pili zvířecí krev? To mi přišlo jako trochu ohrané po Twilight, Upířích denících a dalších knížkách, kde se tohle objevuje.
Konec knížky byl zvláštní. Nemůžeš o nás vědět? Staň se taky upírkou! Pardon, ale to mi přišlo trochu moc.
Byla jsem v pokušení dát čtyři hvězdičky, ale nešlo to. Hlavně kvůli té obálce. První díl... to ještě budiž, ale gothic holka i na druhé? Hmm...

27.04.2013 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Pár dnů a bylo to přečtené. Knížka se mi četla opravdu dost dobře a moc se mi líbila.
Když jsem dospěla ke konci, byla jsem smutná. Ale nebylo to proto, že by knížka měla konec, který se mi nelíbil, ale proto, že už je konec.
Určitě si celou sérii přečtu znovu!

25.04.2013 4 z 5