ElizabethB ElizabethB komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Veľmi pekná a príjemná kniha, ktorá obsahuje aj zopár krásnych myšlienok. Cítim z toho veľké kúzlo a milujem kávu, takže... viac k tomu asi netreba dodávať. :)

24.07.2019 4 z 5

Ariel Ariel Sylvia Plath

Impressed. Asi to je môj pocit. Je to ale náročná poézia, vyžaduje dávku pochopenia. Ale ako človek, ktorý vie, aké je umierať zaživa a cítiť to trasenie dušou, len aby už bol koniec života, som vedela mnoho veršov pochopiť, bolo to z toho cítiť. Niektoré básne som čítala viackrát a nechala sa unášať jej slovami. Niektoré som možno nepochopila, ale precítila.

25.01.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Toto bolo tak krásne. Neopísateľné. Definitívne zaraďujem medzi srdcovky. ❤️

Druhá planéta Druhá planéta Jana Plauchová

Nie som fanúšik sci-fi, ale toto ma fakt bavilo. Je to skvelo napísané, napínavé a tajomné. Myslím, že niekedy ešte siahnem po nejakom ďalším sci-fi románe. :)

03.08.2019 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Vážne dobrá kniha. Ani som nečakala, že bude tak dobrá. Rozhodne si od autorky ešte niečo prečítam. Ale bolo by fajn, keby mala kniha väčšie písmo - musela som si ju prečítať v elektronickej forme aj keď mám fyzicky knihu v poličke.

04.07.2019 4 z 5

Život je ľahký, nerob si starosti Život je ľahký, nerob si starosti Agnès Martin-Lugand

Opäť veľmi dobré čítanie. ❤️

Pomalé skúmanie ticha Pomalé skúmanie ticha Patrick Rothfuss

Krásna kniha, aj keď som sériu nečítala. Požičiavala som si ju s tým, že to je samostatná kniha, ale vôbec neľutujem, že som si ju prečítala. Veľmi sa mi páčila z toho dôvodu, že príbeh je úplne iný ako väčšina príbehov. Je poetický, hlboký a hlavná postava Auri je zvláštna, ale sympatická.

Záhrobná kniha Záhrobná kniha Neil Gaiman

Veľmi čtivá a úžasne spracovaná kniha. Veľmi príjemne a ľahko sa čítala, atmosféru ste mohli cítiť až do končekov prstov. Krásne opisy, celý dej. Nikdy som sa nenudila a v knihe nebola ani len jediná časť, kedy by som mala chuť knihu odložiť. Hltala som ju. Doslova.

Príbeh je zaujímavý, napínavý, autor vás nenechá vydýchnuť a navyše tak krásne píše! Titul "majster slova" mu rozhodne patrí. Opisoval s takou ľahkosťou a pritom nechával na slovách jemné kudrlinky, aby bol dej a príbeh poetický. Na druhú stranu bol celkom zábavný a nápad chlapca žijúceho na cintoríne medzi mŕtvymi úplne oceňujem. V jednej knihe vytvoril úžasný svet, ktorý je iný ako iné záhrobné svety, je niečím dokonale skvelý.

Úprimne sa priznám, že budem vyhľadávať ďalšie Gaimanove knihy, pretože jeho štýl písania ma úplne pohltil. Jeho zmysel pre fantáziu ma pohltil. V príbehu sa neustále niečo deje a ak sú aj také "medzičasy" kedy sa nediali prevratné veci, autor to vie tak perfektne podať, že máte pocit, že bez toho by to jednoducho nešlo.

Po každej kapitole začnete rozmýšľať, čo sa bude s Ludom (hlavnou postavou) diať, čo ho znovu čaká, kam sa vyberie. Skvelá je najmä tá originalita, chlapcov charakter, ktorý sa mi veľmi páčil. Príbeh sa odohráva na cintoríne a vy môžete cítiť tú tajomnú atmosféru a zároveň vám autor dopomôže k tomu, aby ste sa s hlavnou postavou cítili na tom cintoríne ako doma.

Prosto úžasná kniha. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi záhrobnú tématiku a tajomno. A nezáleží, či ste mladí či starí. :)

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Veľmi krásna kniha. Myšlienky v nej má však nijako nedostali, pretože ich všetky poznám a v podstate tak žijem. Ale verím, že pre niekoho, kto sa hľadá, to môže byť prínosné. I tak sa mi kniha dosť páčila.

30.01.2020 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Perfektná kniha, ktorá ma nadchla ne len tým, že je to fantasy, ale aj celkovým prostredím, príbehom, postavami a celým príbehom. Čítanie tejto knihy som si užila do posledného riadku. A je mi jasné, že sa musím pustiť do druhého dielu. :)

Skúška ohňom Skúška ohňom Suzanne Collins

Wow. Viac k tomu nemám čo dodať.

Drozdajka Drozdajka Suzanne Collins

Zaujímavé pokračovanie.

28.05.2019 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Červený vrch je fantastický post apokalyptický príbeh, ktorý je o nákaze, ktorá sa medzi ľuďmi rozšírila a z ľudí sa stávajú zombíci.
Príbeh rozpráva niekoľko postáv, ktoré sa snažia putovať na jediné miesto, kde by mohli byť v bezpečí. Je jasné, že patria k tým čo prežili. Všetci rozprávajú svoje verzie putovania.
Musím priznať, že od Jamie McGuireovej som čítala Prozreteľnosť, ktorá ma neskutočne sklamala a práve preto som na túto knihu nemala nijaké veľké očakávania. Kniha ma však totálne prekvapila. Bolo tam všetko, čo má takáto kniha o zombíkoch obsahovať - napätie, akciu, trochu romantiky a lásky. Najpodstatnejšia je však samozrejme akčnosť, ktorá bola 100 %. Ani chvíľočku sa nebudete nudiť, stále sa niečo deje, niečo vás neustále šokuje a nenechá ani vydýchnuť. Keď postava prekoná jednu prekážku, hneď si pomyslíte: "Okej, jedna vec prekonaná, no čo ju čaká ďalej?" a nemôžete sa od knihy ani len odtrhnúť.
Takže autorka ma knihou príjemne prekvapila a osobne si myslím, že by mala pokračovať skôr v písaní takýchto príbehov než paranormálnych romancí. To je podľa môjho názoru veľmi nejde, pretože to je gýčové. Tento príbeh bol však fantastický a chcem viac a viac takýchto kníh!
Navyše má skvelú obálku. :)

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

U mňa táto kniha nemala úspech. Jednu hviezdičku dávam za krátke kapitoly, ktoré sa rýchlo čítali. Kniha má zbytočné opisy outfitov, hlavný párik v knihe na seba raz kričí, potom sa zrazu milujú. Trochu nelogické. A postavy vo mne nič nezanechali. Skôr som sa v nich strácala.

23.06.2022 1 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Podľa mňa je toto majstrovské dielo.

16.01.2020 5 z 5

Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Paola Peretti

Nádherná! ❤️

21.12.2019 5 z 5

Psia cesta Psia cesta W. Bruce Cameron

Opäť krásna kniha a podarené pokračovanie. Rozhodne siahnem po ďalších knihách od autora.

03.08.2019 4 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Absolútny favorit pre mňa. :)

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Perfektná kniha plná napätia, tajomstiev a nenahraditeľného čara. Dej je perfektný, nenudíte sa, pokojne by ste s knihou strávili celú noc aj s vedomím, že ráno musíte vstávať. :D

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Som strašne šťastná, že som si konečne mohla prečítať Divergenciu. A vôbec som to neľutovala, pretože táto kniha je úplne božská. Skvelá, napínavá a dokonalá. Nemôžem sa dočkať, keď si budem môcť prečítať Rezistenciu. :)