eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Tohle je jedna z nejhezčích a nejinspirativnějších knih, které jsem četla. Přesto že jsem docela puritánsky založená a nejistá ve víře, bylo mi ve společnsoti Liz opravdu příjemně a donutila mě hodně přemýšlet sama nad sebou. Knihu obohacují zajímavá fakta a vysvětlení. Protože se učím italsky, nejvíc se mi líbila sem tam zakomponovaná italská slova, zvolání a přísloví. Určitě se k této knížce za nějaký čas vrátím ;)

28.03.2016 5 z 5

Já a pan Hněv Já a pan Hněv Iryna Zelyk

Vybírala jsem knihu o emocích pro dceru a našla rady a poučení pro sebe. Pro téměř tříletou dceru jsem vybrala jednodušší zpracování, ale určitě se k ní spolu později vrátíme. Má moc hezky vystavěný příběh, tipy i celkové poselství, že "Hněvat se je v pořádku, pokud tě tvoje vlastní zlost nepřeroste. Za hněvem se obvykle skrývá pocit, který potřebuješ pochopit."

02.07.2023 5 z 5

Jak zvířata spí Jak zvířata spí Jiří Dvořák

Ilustrace od Marie Štumpfové považuji za výtvarně opravdu zdařilé (stejně jako např. u Vstávanek a uspávanek), už kvůli nim stojí za to knihu otevřít. Text zase nutí k zastavení, zamyšlení a údivu. Po prvním přečtění pro mě byla knížka tak na čtyři hvězdy, jenže dcera je z ní nadšená, prohlížíme několikrát dokola a naučila se z ní nová zvířata jako vydra, pelikán, plšík ... takže mě přesvědčila k vyššímu hodnocení :-)

20.09.2022 5 z 5

Jak si vychovat sourozence Jak si vychovat sourozence Tereza Pařízková

Moc krásně udělala knížka a božími ilustracemi. Jednoduše a vtipně napsaný příběh muže posloužit jako první čtení a pro staršího sourozence taky super průvodce, jak to bude. Akceptuje dětské obavy a také ukazuje výhody toho mít sourozence. Dceři se moc líbila. Asi knížku pořídím domů, až bude na cestě další dítko :⁠-⁠)

18.09.2022 5 z 5

Léčivé pohádky pro dětskou duši Léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Knížky od Romany Suché máme s dcerkou moc rády. Tuhle jsem půjčila z knihovny a mile mě překvapila. Cílí na to, aby dodala dětem hrabou formou sebedůvěru a to je skvělý koncept. Četla jsem si ji spíš já, dcera je na ni malá, ale určitě se k ní zkusím časem vrátit. Jen z těch ilustrací nejsem tak nadšená jako ostatní. Některé jsou pro mě pěkné, jiné ne. Líbí se mi, že jsou ke knížce přiložené instrukce s tipy pro rodiče.

18.09.2022 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Líbí se mi, že mě děj překvapoval a jednotlivé postavy se vyvíjely a charakterově rostly. Není nad to být sama sebou a mít někoho, kdo vás
má rád přesně takovou.

21.05.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tahle knížka si mě získala nápaditým konceptem i příjemnou atmosférou. Hrozně ráda bych četla dál, kdyby bylo co ;-)

22.03.2019 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Zajímavý pohled na život očima neotřelého kněze!

08.01.2018 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Jen jsem do ní chtěla nakouknout a přečetla jsem ji už v knihkupectví :-D tak jsem ji koupila pro kamarádku :-)

22.09.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je to trochu jako kdyby se 'Amerika hledá top modelku' objevilo v Hunger Games, ale prostě to má něco do sebe :-)

22.08.2017 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Oh milý Johne, mohli jste mít tak krásný život ... Tahle kniha ve mě vyvolává to prokleté coby kdyby!

10.08.2017 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Nejde o soupis památek, které byste měli bezmyšlenkovitě obdivovat jen proto, že to někdo řekl. Jsou to místa vybraná srdcem. Nechte se inspirovat a vyberte si svoje ;)

12.02.2017 5 z 5

Když čtu Fulghuma, nepřijde mi, že bych četla knížku s předem připraveným konceptem, ale že mám možnost na chvíli nahlédnout někomu do hlavy a líbí se mi, co jsem tam našla :-)

21.01.2017 5 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

O inteligenci této autorky vůbec nepochybuju, neboť má skvělé asociace. Přesto mi však její styl psaní nějak nesedí. Souběžně čtu i fejetony od Ani Geislerové, a neubráním se tak srovnávání. I když jsou tyto knížky zdánlivě velmi podobné, Aňa na rozdíl od Zuzany vypráví své životní zážitky s nadhledem, aniž by při tom někoho včetně sebe shazovala.

08.12.2016 2 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Když jsem byla malá, chodila jsem záhadu hlavolamu číst na zahradu do stanu, abych se bála a víc si to užila - teď když jsem se k ní po letech vrátila, jsem zjistila, že je tak skvělá, jak si ji pamatuju ;)

25.06.2015 5 z 5

Encyklopedie dobrých skutků Encyklopedie dobrých skutků Kristýna Plíhalová

Tak tohle je oblíbená knížka moje i dcery (3 roky). Maminko, dneska budeme číst žlutou? Začínalo její nadšeni, po čase se naučila říkat Encyklopedie dobrých skutků. Za mě je to skvělé na všímání si těch malých vstřícných gest, které dělají náš život hezčím a přitom je někdy můžeme brát jako samozřejmost, což je škoda. Když mi dcera přinesla kytici z podzimních listů se slovy “to jsem ti přinesla jen tak pro radost z lásky byla jsem na měkko. Přeju si, aby takovéhle knihy formovaly naše děti.

30.11.2023 5 z 5

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Marion Billet

Tuhle knížku si dcera zamilovala a já jsem nadšená, jak axioma zpristředkovává dětem přiměřeným a zábavným způsobem i díla vážné hudby. TOP!

18.03.2023 5 z 5

Rokenrol, bejby! Rokenrol, bejby! Elsa Fouquier

Na děti trochu odvážné texty jako ta holka se vlní v červených džínách, ale dceři se moc líbila hlavně kvůli melodiím.

21.02.2023 5 z 5

Tajemství mámina bříška aneb Odkud se berou miminka Tajemství mámina bříška aneb Odkud se berou miminka Marta Maruszak

Super knížka sexuální výchovy pro rodiče menších dětí, kteří chtějí být ke svým dětem upřímní, ale neví, jak to uchopit. Navíc má krásné ilustrace a lze jí prohlížet i bez čtení textu se vzdělávacím obsahem. Půjčila jsem si ji z knihovny, abych si udělala představu a rozhodně ji pořídím domů :⁠-⁠)

29.09.2022 5 z 5

Můžu se vás dotknout přes plot? Můžu se vás dotknout přes plot? Anežka Náhlíková

S dcerou jsme ji četly před spaním. Obě jsme našly, co jsme hledaly - já milé příběhy ze života po dlouhém dni a dcerka (rok a půl) ilustrace psů, které jsme prohlížely dokola a dokola, takže obě spokojené :-)

01.06.2022 5 z 5