Jak si vychovat sourozence

Jak si vychovat sourozence https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489019/bmid_jak-si-vychovat-sourozence-qBl-489019.jpg 5 34 13

Je mi pět a chci psa. Rodiče ale přišli s tím, že dostanu sourozence. Nakonec jsem se s tou myšlenkou smířila a začala se i těšit. Doma se ale objevil malý uzlíček, který v ruce neudrží ani kostku lega. Máma s tátou jsou pořád unavení a nedělají podle mě nic pro to, aby má sestra do rodiny co nejdřív zapadla. Takhle by to přece nešlo! Nemůžu čekat celé roky, než mě sestřička doroste. Musím zakročit a naučit ji všemu, co bude v životě potřebovat.... celý text

simca9342
13.04.2024 5 z 5

Pěkný příběh o přípravě staršího sourozence na to, že k němu brzy přibude další člen rodiny. I když byste měli nejraději psa. Tak to chce i holka z knížky. Příběh je trochu zvláštní v tom, že neobsahuje žádná jména. Ale poukazuje na to, že se holka sice na ségřin příchod těší, ale má taky pocit osamělosti, bojí se toho novorozenec zaujme veškerou pozornost rodiny, že bude sama . Proto by si moc přála psa. Ale rodiče si myslí, že pětiletá holka nemá rozum a zodpovědnost už vůbec ne. Však jim ukáže čeho je schopná.

Knihomolka506
19.03.2024 5 z 5

No tak hned to nepůjde :)
Souhvězdí dudlíku mě taky pobavilo hlavně to, jak příchod sourozence vnímá malá holka . Bráchu nechtěla, tak zakročila po svém. Krátký a hezky laděný příběh.

broskev28
04.12.2023 5 z 5

Krásné a moc povedené - jak text, tak ilustrace!
Pobavilo mě supertajné agentské doupě, podobně jako souhvězdí dudlíku či kaktusu, úžasné je i to kraťoučké povídání o knížkách a skvělá je poslední dvoustrana, respektive text v obrázcích.
U nás tahle idylka vydržela jen do chvíle, kdy si mladší sourozenec dokázal dupnout a začal prosazovat to svoje; v miminkovské fázi nám to výborně klapalo. . .
P.S. Z celé knížky se nedozvím žádná jména, což je zvláštní. Takže jen z psacího L. na obálce s fotkou UZV soudím, že to jsou sestry Lotka a Mika.

Danago
20.05.2023 5 z 5

Krásná knížka, s krátkým a výstižným textem a příjemnými ilustracemi. Pokud čekáte druhé dítě je tato knížka velmi dobrou přípravou na sourozence. Odhaluje vlastně i rodičům, jakými obavami se může vaše dítě zabývat. Spoustu toho vás možná ani nenapadne, takže se t většinou neřeší. Ale tato knížka vás dovede k povídání si o tom , co bude potom.

Litocha
30.04.2023 4 z 5

Něžně humorný příběh o starší a mladší sestře s půvabnými obrázky navrch. Bylo by úžasné, kdyby tak krásný vztah mezi sourozenci byl v každé rodině.

markej
02.11.2022 5 z 5

Neuvěřitelně nádherně ilustrovaná knížka, kde je víc obrázků než textu, který je ale i ve své krátkosti vtipný... Pro menší děti a četbu na jeden večer... :-)

Shashlick
22.10.2022 3 z 5

Vlastně nevím pro koho je kniha určena a jak se s ní má pracovat.

eliska2106
18.09.2022 5 z 5

Moc krásně udělala knížka a božími ilustracemi. Jednoduše a vtipně napsaný příběh muže posloužit jako první čtení a pro staršího sourozence taky super průvodce, jak to bude. Akceptuje dětské obavy a také ukazuje výhody toho mít sourozence. Dceři se moc líbila. Asi knížku pořídím domů, až bude na cestě další dítko :⁠-⁠)

muchomurka
17.08.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběh pohladil po duši a ty ilustrace, ty jsem si moc užívala. Kupodivu mě knížka tak nadchla, že uvažuji o nákupu domů.

TerJac
17.08.2022 5 z 5

Krásný příběh o tom, co by většina rodičů asi chtěla mít doma, ale realita je jiná :) ... ale ne, bylo to moc hezky zpracováno a myšlenka příběhu je krásná! Moc hezké!

lucakuca
18.03.2022 4 z 5

Je krásné mít to, co mají v knize :-). Hřejivý sourozenecký příběh.

Eliot30
09.02.2022 3 z 5

Milá knížka.

Eleynee
02.02.2022 4 z 5

Něžný a mile humorný příběh. Moc hezké ilustrace.