elis1ě elis1ě komentáře u knih

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Knihy tohoto žánru mívají často tendence se zaměřovat pouze na hlavní hrdinku a mužského protagonistu tak trochu opomíjet. V příbězích Lisy Kleypas něco takového nehrozí. Děj byl stejně jako v předchozích dílech plynulý a zábavný. Na Westa jsem se velmi těšila a nezklamal mě.

13.08.2021 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Autorka měla zajímavý nápad, ovšem provedení poněkud pokulhává. Bohužel jsem nejspíš doufala v něco víc. Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale člověk jí nevěří. Od člověka, který vyrůstá v tak drsném prostředí bych očekávala méně naivity. Celou knihu neustále omílá, jak je opatrná a nikdy si neotevírá pusu, ale celou knihu nedělá nic jiného. Zkoušky pro mě nebyly zajímavé, protože hlavní hrdinku zkrátka chránilo příběhové brnění, spíš než nějaká její snaha o přežití. Jediný důvod pro dvě hvězdy bylo hezké rozuzlení, které jsem (téměř) nečekala. Jak říkám, oceňuji nápad. Například vlastní šifru, zajímavé prostředí. Snad budou mít díly vzestupnou tendenci jako se to stalo v průběhu knihy

25.05.2023 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle se mi už dlouho nestalo. Dočetla jsem a chvíli jen seděla a zírala. Prostě... Cože? Člověk si tak v klidu čte, nečeká žádný zázrak a říká si, že ať už to byl kdokoli, nemůže ho to překvapit a najednou se všechno otočí vzhůru nohama. Velmi dobrá kniha.

09.04.2021 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

(SPOILER) Zatím nejlepší díl série. Colin byl úžasný a bylo snadné se s ním ztotožnit, stejně jako s Penelope, přestože byli tak rozdílní. Odhalí se totožnost lady Whistledownové, a i když jsem to tušila od prvního dílu, tak mě autorka na začátku knihy tak zmátla, že jsem začala pochybovat. Konečně román, kde kolem sebe hrdinové celou knihu jen nekrouží, ale společně řeší problémy, které jim život staví do cesty.

09.05.2021 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Knihu jsem si přečetla kvůli filmu a díky ní ho konečně pochopila. Zjistila jsem například, proč Sofie na závěr neublížila Calciferovi a mohla ho osvobodit. (Neberu to jako spoiler, protože to se dozvíme už asi na 20. straně.) Čarodějnice z Pustin dostala mnohem víc prostoru, než ve snímku Hajao Mijazakiho a stal se z ní plnohodnotný charakter. Hawl byl zase zlatíčko, i když tady nebyl tím chrabrým bojovníkem za mír, ale arogantním čarodějem s trochu zmateným morálním kompasem. Na konci je i rozhovor s autorkou, kde vysvětluje svůj pohled na postavy. Nebylo to nejčtivější, co jsem četla, ale i tak jsem si příběh užila a doporučuji ho všem fanouškům Zámku v oblacích.

19.04.2021 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Táhle sérii jsem úplně propadla. Hlavní hrdina má zdravý a přímý pohled na svět, který je po často ufňukaných a neschopných hlavních hrdinech velmi osvěžující. Ideální oddychová, čtivá série pro milovníky fantasy a hráče počítačových her. (Pokud nerozumíte té prapodivné hatmatilce jako já, na konci je slovníček pojmů.)

29.05.2022 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Příběh vcelku hezky promyšlený, přestože předvídatelný. Postavy měly své kouzlo a konečně jsem našla knihu, která z hlavního hrdiny nedělá hlupáka. Nesnáším, když půl knihy čekám, až postavám konečně dojde to, co čtenář ví od druhé strany. Co mě trochu otravovalo byla romantická linka, která byla až násilně vklíněná do příběhu. Celkově se mi to ale líbilo a jdu na druhý díl

14.10.2021 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Od knihy jsem toho moc nečekala, přeci jen má fialovo-růžovou obálku. Ale pletla jsem se. Celá kniha se nesla v zábavném, klidném a trochu tajemném duchu, ale posledních 70 to byla jedna velká jízda, která objasnila všechna tajemství a člověk ji musí číst jedním dechem. Na konci knihy jsou vypsané všechny postavy, pokud se budete trochu ztrácet v lidech jako já. Nejlepší postava byl za mě Don. Velmi mě potěšilo zjištění, jak to nakonec dopadlo s Gráciíí. Ti dva byli pro sebe stvoření. (Vážně je dobré se podívat do rejstříku postav.) Popravdě jsem doufala, že existuje druhý díl, protože by mě zajímalo, jak to dopadlo s Tristanem.

10.04.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Třetí díl byl stejně napínavý a zajímavý jako ty předchozí. Přibyly nové pohledy (jako v každé knize této série), takže byla zase o něco delší, ale děj se vůbec netáhl. Cress jsem si celkem oblíbila, i když předchozí hrdinky mi přišli zajímavější (byly o dost průbojnější). Škoda, na geniální hackerku jsem se těšila. I tak dávám plný počet, protože celý nápad je prostě úžasný. Hrozně se těším, až dokončím tuhle sérii a začnu číst Iko, protože tahle postava člověka naprosto uchvátí. Jsem zvědavá, jak to dopadne se Scarlet a jaká bude Winter.

09.04.2021 5 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Celá série byla, až na občasné překlepy, dokonalá. Bylo v ní všechno: akce, láska i zamyšlení. Četla se sama a žádný díl nezaostával. Magie byla zajímavě vymyšlená a postavy jsem si zamilovala

16.03.2021 5 z 5

Dotek bouře Dotek bouře Laurell K. Hamilton

Z celé série jsem trochu zmatená. O čem tohle vlastně je? Sex, sex, sex, hluboká symbolika a až filozofické otázky, sex, sex, smrt. Přijde mi, že knihy jsou kupodivu spíše lyrické, protože děj opravdu trochu pokulhává a autorka se věnuje spíše... prožívání. Další věcí je, že Merry nemá možnost projevit jakoukoli iniciativu a spíš jen reaguje na vnější podněty, protože se zkrátka pořád něco děje. V každém případě je to zajímavé a těším se na další díl

17.12.2022 4 z 5

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

Úžasná série od mé oblíbené autorky. Psané z více pohledů, kdy každá postava je jako živá. Ovšem na setkání některých postav si musíme počkat do dalšího dílu. Knihy lze číst i samostatně, ale děj navazuje. Nečekejte žádnou teen fantasy. Tohle dílo sice není příliš známé, ale své místo ve fantasy literatuře si opravdu zaslouží. Celou trilogii jsem četla několikrát a rozhodně se k ní hodlám ještě vrátit

18.09.2022 5 z 5

Neprozraď mě, Simone Neprozraď mě, Simone Barbara Cartland

Víc, než romantická linka je popsán vztah mladé hrdinky s problémovým dítětem. Simon byl na můj vkus příliš důvěřivý, děti totiž nejsou hloupé a nevěří každé pohádce. Od příběhu jsem ale nečekala víc, než jednoduchou zábavu na odpoledne, takže jsem spokojená

06.08.2022 3 z 5

Zámek Pemberley Zámek Pemberley Emma Tennant

Těšila jsem se na pokračování mé oblíbené knihy. Austen je skvělá autorka, která dokáže živě popsat charakter svých postav, její styl je lehký a trochu ironický. Nic z toho jsem bohužel v této knize nenašla. Je mi líto, že autorka si ani nedala pozor na to, aby odkazy na původní dílo byly přesné, objevila jsem spoustu chyb. Z Elizabeth se stala chudinka, která si nedokáže poradit se svým postavením. Lidé, ze kterých dřív měla legraci, ji úplně válcují. Konec je uspěchaný, nic se nevyřeší. Knihu doporučit nemůžu

06.08.2022 odpad!

Láska Ginevřina Láska Ginevřina Elinor Glyn

Pokud se chcete ztratit v příběhu nešťastné lásky, kde inteligentní, kultivovaná hlavní hrdinka překonává různé nepřízně osudu a vy ani nedutáte, co se stane dál, vřele vám tuto knihu doporučuji

23.04.2022 4 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Krutou krásu jsem četla dvakrát a napodruhé mě natolik nadchla, že jsem si musela přečíst další díl. Nevysvětlujte si to špatně, knihy nemají žádnou návaznost, ale přestože se ocitneme v jiném světě, příběhu i mezi jinými postavami, hlavní téma, které se vine celou knihou jako červená nit, je stejné- sebeobětování. Zajímalo vás někdy, co se děje v hlavě statečnému rytíři, když se žene vstříc jisté smrti? Jak se cítila Ifigenie, když se musela rozhodnout mezi svým životem nebo svou rodinou? Tahle série vám může nabídnout zajímavý pohled na tuto problematiku. Je ale pravdou, že autorka píše velmi specifickým stylem, který nemusí každému vyhovovat a musí na něj mít "náladu"

20.02.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Námět byl moc pěkný, mám ráda příběhy na motivy klasických pohádek. Bohužel mi Benedict přišel nějak nedomyšlený. Možná to bude tím, že za ním nestojí žádná pořádná minulost, jak je to u všech ostatních postav v sérii.

07.05.2021 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Dávám jednu hvězdičku za čtivost, protože kromě toho tato kniha nemůže nic nabídnout.

12.04.2021 odpad!

Supernova Supernova Marissa Meyer

(SPOILER) V popisech knih této série se často mluvilo o "temném světě". Souhlasím, že když si to člověk zrekapituluje v hlavě, je děsivý, ale autorka ho podává tak nějak... citlivě. Nevyžívá se v nechutných ani drsných scénách. Prostě popisuje morální dilemata hlavních hrdinů a čas od času odhalí nějaké to tajemství. Líbili se mi hlavní hrdinové i příběh samotný, věřila jsem jim jejich myšlenkové pochody i jednání.
(+ SPOILER) S koncem Supernovy a celou sérií bych byla naprosto spokojená nebýt epilogu. Nedává mi smysl, že Kapitán prohlásil Evie za mrtvou, nebo že domácí, který ji našel neznal její jméno nebo alespoň jméno její rodiny. I když mi to nejspíš vadí jen proto, že bych chtěla, aby Nova poznala svou sestřičku.

30.03.2021 4 z 5