elexmil elexmil komentáře u knih

Nalezené světlo Nalezené světlo Jacques Lusseyran

Jsem na databázi krátce, vzpomínám na knihy, které jsem četla v minulosti. A samozřejmě mi vytanou na mysli ty, které mne něčím oslovily, které byly dobré. Tato k nim zatraceně moc patří.

22.01.2024 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Hodnotím s odstupem, stejně jako díl první, ten první se mi vybavil hodně lépe. Nicméně kdysi jsem dočetla a líbilo se mi.

21.01.2024 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Podle seznamů hledám knihy, které jsem v minulosti četla. Tato kniha se mi vybavila jako dobrá, čtivá, se zajímavým popisem kontaktu dvou etnik.

21.01.2024 4 z 5

Grandhotel Evropa Grandhotel Evropa Ilja Leonard Pfeijffer

Nedočetla jsem. Filosofující pasáže ubíjející, až narcisistní hlavní postava spisovatele.

20.01.2024 1 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Příjemné čtení. Jako v ostatních komentářích i pro mne přínos stran popisu korejsko-japonských vztahů.

20.01.2024 4 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Odpočinkové čtení, zajímavé údaje o práci vyšívaček.

20.01.2024 3 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Doporučuji těm, kdo se zajímá o způsobu života v kibucech. Styl psaní mne moc bavil

20.01.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Četla jsem cca před 2 roky a utkvěla mi v paměti jako mimořádná - neobvyklé prostředí mokřadů krásně popsané, neobvyklý příběh dítěte, které v tomto prostředí samo přežije ( je to reálné?), dospívající dívka hledají cestu k lidem

Kočka a Generál Kočka a Generál Nino Haratischwili

Brilka mne asi uchvátila více, ale i tak plný počet hvězdiček. Oslovilo mne, jak autorka spřádá životy několika osob až do konečného a pro běžného čtenáře dosti hrozného vyústění.

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Autorku jsem objevila v návaznosti se svou cestou do Gruzie. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla v poslední době. Strhující příběh rodiny v době dějinných zvratů, kdy "kvetly jen černé růže".

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Oddechové čtení, tak trochu "červená knihovna", k dočtení jsem se nutila. Pozitivní něco nového z historie Norska. Kdysi dávno jsem v N. byla a tehdy mne nenapadlo, jaké úsilí bylo spojeno s budováním železnice.

19.01.2024 1 z 5

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Pro toho, kdo jede do Mexika, určitě bezvadný zdroj informacích podaný příjemnou a zábavnou formou. Díky těm informacím jsem při své cestě Mexikem vnímala mnohé, čehož bych si bez přečtení obou Mexikopedií asi ani nevšimla.

15.01.2024 5 z 5

Mexikopedie 2 Mexikopedie 2 Eva Kubátová

Stejně jako u prvého dílu: Pro toho, kdo jede do Mexika, určitě bezvadný zdroj informacích podaný příjemnou a zábavnou formou.

15.01.2024 5 z 5