Elbereth13

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Neskutečný příběh :)
Jelikož pracuji s lidmi s handicapem a několik je jich kvadruplegiků po úraze, tak je mi toto téma dost blízké. Nikdy jim do hlavy nevidíme, ale tato kniha mi hodně otevřela oči. Zejména o možných příčinách jejich nálad. Konec jsem probulela, i když se v tom dnes a denně pohybuji.

06.02.2016

Poutník – Mágův deníkPoutník – Mágův deníkPaulo Coelho

Kniha byla sice méně čtivá než Paulova ostatní díla, ale děj mě naprosto pohltil. Stala jsem se dalším účastníkem poutě, žila jsem příběh poutníka a šla tuto pouť s hlavním hrdinou :)

19.04.2015

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněkBorůvky – Muži jsou skvělý doplněkBarbara Nesvadbová

Další Barčina skvělá odpočinkovka. Čte se jedním dechem a na odreagování je prostě suprová :) Sdílím s Bárou spoustu názorů na muže, vztahy i život, takže za mě "jednička s hvězdičkou".

12.04.2015

BridaBridaPaulo Coelho

Tato kniha sice neměla příběh, ale její silné myšlenky mě doslova pohltily :)

10.04.2015

AlefAlefPaulo Coelho

Tahle kniha byla pecka. Naprosto mě vtáhla do děje a přečetla jsem ji doslova na jeden nádech :)

ValkýryValkýryPaulo Coelho

Skvěle propojené křesťanství s okultismem. Díla tohoto autora mi postupně objasňují spoustu věcí v mém nitru a životě :)

04.04.2015

Vítěz je sámVítěz je sámPaulo Coelho

Jednotlivé příběhy hlavních postav se mi líbily moc. Bylo zajímavé jak a hlavně odkud se do Cannes dostaly. Kniha jako celek bohužel se mi nečetla nejlépe, občas jsem se malinko ztratila v postavách vedlejších a musela jsem se kousek vracet. Autor patří mezi mé TOP, takže jsem ráda, že jsem se prokousla i tímto dílem ;)

04.04.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Sice jsem se k této knize dostala poměrně pozdě, tedy až když vyšel film, ale jelikož mám pravidlo - nejdřív kniha a pak film, tak jsem ji vzala do ruky.Velmi mě překvapila. Neslyšela a nečetla jsem na ni moc kladných hodnocení, ale po jejím přečtení jsem byla velmi překvapená :) V kladném slova smyslu :) Uvědomila jsem si při ní spoustu věcí. Takže za mě má určitě PALEC HORE :)

27.03.2015

O sebepoznáníO sebepoznání Plótínos

Nějak nenaplnila moje očekávání :( asi je na mě tento text příliš složitý :(

06.02.2015

Pátá dohodaPátá dohodaD. M. Ruiz (pseudonym)

Senzační rozšíření čtyř dohod. Spoustu věc jsem si připomněla a dovysvětlila ;)

05.02.2015

Agatha Raisinová a zlý veterinářAgatha Raisinová a zlý veterinářM. C. Beaton (pseudonym)

Na to že detektivky nečtu, tak to byla pohodová odpočinkovka :)

04.02.2015

Poznej sám sebePoznej sám sebeJiří Kuchař

Tato kniha naprosto předčila moje očekávání :)

04.02.2015

Alchymie: Svět pohádek a legendAlchymie: Svět pohádek a legendVladimír Karpenko

Miluju legendy a miluju alchymiii a chemii. Tato kniha tedy pro mě byla jasná volba a nezklamala.

31.01.2015

Tajemství magických čtvercůTajemství magických čtvercůVladimír Karpenko

Tato kniha od Karpenka je sice asi ta "nejsložitější", ale naprosto super. Učil mě na vejšce "Dějiny chemie a alchymie a tato kniha mi perfektně doplnila přednášky. Ráda se k ní vracím, stejně jako k jeho pohádkám ;)

31.01.2015

Tvůj život má cílTvůj život má cílDan Millman

Další skvělá Millmanovka :) Spousta témat byla přesně ta, co jsem v nich také malinko tápala, takže super ;)

31.01.2015

Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravujíZvěrolékař léčí, zvířata uzdravujíAlena Hrachovcová

Přečtena na jeden nádech, stejně jako všechny knihy od pana Herčíka :) Je to prima odpočinková literatura a tato kniha je mi velmi blízká zejm. kapitolou o Helppesu :*

28.01.2015

Život bez hranicŽivot bez hranicNick Vujicic

Naprosto úžasná knížka. Všem moc doporučuji. Mě velmi inspirovala a posunula :)

28.01.2015

Čtyři pilíře smyslu životaČtyři pilíře smyslu životaDan Millman

Další kniha, která mi otevřela oči :)

15.10.2014

Čtyři dohody – Pracovní knihaČtyři dohody – Pracovní knihaD. M. Ruiz (pseudonym)

Na tuhle knihu jsem narazila v antikvariátu omylem, ale jelikož mi Čtyři dohody ovlivnily život, tak jsem ji tam nemohla nechat. Včera jsem měla den volna a tak jsem ji přečetl na jeden nádech. Ještě, že jsem doma měla ze svých studentských let prázdné sešity, abych si hned mohla vypracovat praktická cvíča. Mohu doporučit všem :)

15.10.2014

Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíliZákony Ducha – Cesta k životnímu cíliDan Millman

Kolik těchto zákonů známe a v životě na ně zapomínáme :( Tolik základního moudra víme a "kašleme" na něj ...... pak se ale nedivme, že náš život pouze existujeme, nikoli žijeme ;)

14.10.2014