Čtyři pilíře smyslu života

Čtyři pilíře smyslu života https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108406/bmid_ctyri-pilire-smyslu-zivota-ipV-108406.jpg 4 30 11

Pro mnohé z nás je život skládačkou s chybějícími díly. Plánujeme, a pak své plány měníme; zvolíme si cestu, a vydáme se jinou; to vše ve snaze najít toho pravého partnera a tu pravou profesi. Doufáme, že jsme se rozhodli správně, a že naše rozhodnutí nás dovedou k cíli. V určitém okamžiku si ale položíme onu zásadní otázku: Jaký je smysl mého života? Jen málo autorů se problému smyslu života zhostilo s takovou srozumitelností, s jakou se to podařilo Danu Millmanovi v knize Čtyři pilíře smyslu života. Millman vychází z desetiletí bádání a zkušenosti a shrnuje je do stručného přehledu toho, čeho máme během své životní cesty dosáhnout. Staví před nás nejen zásadní otázky, ale nabízí i odpovědi. Záleží však na každém z nás, kterou z možností zvolíme. Pomoci nám mohou třeba číslice v datu narození.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma

The four purposes of life , 2011

lucin_a
11.08.2022 5 z 5

Líbil se mi autorův pohled na osobní rozvoj, především jakým směrem se jako lidské bytosti máme ubírat. Velmi inspirující čtení.
Doporučuji především těm, kteří hledají, ani neví co chtějí najít, jsou na rozcestí, něco jim chybí a nebo chtějí od života více.

Andi
05.03.2020 2 z 5

Přijela mi ze skladu v knihovně úplně omylem, páč jsem chtěla autorovu prvotinu, a jak to tak bývá, nevěřím na náhody, prostě jsem napsala špatně signaturu. A co? Přečteno za pár hodin, to když jsem čekala u lékaře až se otevře ordinace, protože jsem přijela dříve a knihu jsem doklepala potom doma. Matně si vybavuji o čem knížka byla, přestože jsem to četla předevčírem. Vím, že tam byly i fajn pasáže nebo trefná moudra, ale stejně tak jako většina autorů, nejdříve přijdou s něčím extra, co lidem mnoho dá (netvrdím, že tahle knížka nedá ostatním, ale za mě nic), ale pak už autoři píšou snad jen proto, aby si vydělali. Cesta pokojného bojovníka vyšla v roce 1995, tahle v roce 2011. Zdá se mi to, nebo píše pořád dokola o tom samém?

Kristynka7
07.04.2019 2 z 5

jednoduché principy, jak se v životě neztratit a objevit opravdový smysl pro sebe

Ilithyia
03.10.2018 5 z 5

Velice inspirující :) autora jsem potkala loni na Colours a letos se konečně dostala ke knize :) doporučuji

vlkcz
21.12.2017 4 z 5

Nejedná se o žádnou příručku typu Jak najít štěstí snadno a rychle. Rozhodně tu člověk nedostane návody typu, když uděláš to a to, určitě najdeš štěstí. V této knize člověk najde vysvětlení, proč se se štěstím a smyslem svého života možná už dlouho mýlí. A když bude následovat ukazatele, které mu autor dává, má šanci, že časem dospěje ke stejné moudrosti jako on. A jen tak mimochodem najde i to štěstí.

marmara23
16.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která je takovým průřezem poznání, kterých dospěl za svého života. Tato kniha mě hodně oslovila, dala mi toho hodně a také dost vysvětlila, tak jdu životu vstříc s dalšími úžasnými vědomostmi navíc

Sayuri
04.11.2015 5 z 5

Od Dana Millmana jsou knihy, které po přečtení nikdy nezapomenete, vašemu životu dají něco úplně nového, jiný rozměr. O téhle knize to říct sice nemůžu. Popravdě už ted nevím o čem vlastně byla, ale vím, že v danou chvíli pomohla a splnila svůj účel, doporučuji však, počkejte až k vám přijde kniha sama :).

damarose
02.02.2015 5 z 5

Super cteni, zajimave, pro me zrovna aktualni. Rozhodne doporucuji vsem.

Elbereth13
15.10.2014 5 z 5

Další kniha, která mi otevřela oči :)

lara25
14.10.2014

Knihu jsem přečetla za jednu noc. Nalezla jsem v ní zajímavé rady pro to jak se rozhodnout. Jako bonus pro mne bylo, že je zde návod na součet osobního čísla a stručně rozepsáno, co které číslo do života přináší. Dan Millman má úžasné knihy.

Anceroh
15.04.2014 5 z 5

Moc hezky napsané a srozumitelné. Doporučuji.

hledání smyslu života

Dan Millman
americká, 1946
1995  87%Cesta pokojného bojovníka
2005  93%Sokrates
2004  83%Čísla života
2003  85%Návrat pokojného bojovníka
2011  81%Čtyři pilíře smyslu života

Kniha Čtyři pilíře smyslu života je v