ela1972 Online ela1972 komentáře u knih

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Moc krásná kniha o soudržnosti dvou lidí v dobrém i ve zlém.

28.07.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Pěkná oddechová kniha

14.07.2022 4 z 5

Usmát se a poodstoupit Usmát se a poodstoupit Karel Nešpor

Od knihy jsem nic neočekávala. Prostě se na mě v knihovně pan Nešpor díval. Tak jsem si řekla, že si od něj něco zkusím přečíst a musím říct, že jsem se i pousmála i něco přiučila. Takže ano.

03.07.2022 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Velice zajímavá kniha nejen o myšlenkách starého člověka, o jeho životě, ale také dost historie. Přiznám se, že jsem se v ní občas ztrácela, ale klobouk dolů před autorem.

30.06.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knihu jsem si chtěla přečíst dříve než Životice. Asi proto, že tady byla dříve. Je to smutný příběh z válečného období. Dobře se četla, ale něco mi tam chybělo. Nevím co, snad vysvětlení, proč Marta tak moc chtěla Franka. Fakt nevím. Proto ta jedna hvězdička dole. Jinak fakt stojí za přečtení.

31.05.2022 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Krásný náhled na postoj k homosexualitě v druhé polovině minulého století.
Vlastně mi bylo líto všech tří účastníků.

24.05.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Moc čtivá kniha

12.05.2022 5 z 5

Hodina ticha Hodina ticha Ivan Klíma

Tahle kniha se mi četla hodně špatně. Ano, určitě mi rozšířila obzory, ale nesedl mi styl psaní.

06.05.2022 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Kniha se mi líbila, ale bylo mi líto Olgy, která celý život prožila láskou k muži, který myslel hlavně na své zájmy.

21.04.2022 4 z 5

Jak milovat bližního svého Jak milovat bližního svého Bedřich Šlechta

Po knize jsem sáhla v těžkém období a mám pocit, že mi a snad i mému blízkému pomohla.

12.04.2022 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Pěkná oddechová kniha. Začátek se mi zdál takový zdlouhavý, Ale jinak fajn.

06.04.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Moc milý příběh, který pohladí na duši.

29.03.2022 5 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

Moc hezká kniha, která ukáže jiný náhled na zámecké pány. Mimo jiné seznamuje čtenáře s tím, že vlastnit starší nemovitost znamená také plno dřiny a odříkání. Mají můj velký obdiv.

24.03.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Taková malá oddechovka. Člověk se u ní i zasměje.

13.03.2022 4 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Knihu bych si dle vzhledu asi nikdy ke čtení nevybrala. Na doporučení jsem si ji půjčila a jsem ráda. Je to zajímavý příběh jedné rodiny, ve které nikdo není bez chyb.

08.03.2022 4 z 5

Vražedkyně Vražedkyně Pavel Kohout

Kniha splnila má očekávání. Česká oddechová detektivka, které lze lehce uvěřit. Jak už tady někteří psali, už v půlce si říkáte, že vlastně všechno víte a najednou je to úplně jinak. Udivovalo mě, že jsem docela fandila vražedkyni, ale asi to po přečtení knihy lze pochopit. Kdo si chce přečíst klasickou českou detektivku, tak se do tohoto díla s chutí pusťte.

21.02.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Kniha mě zaujala hned po přečtení prvních stránek. Sice mě rušilo neustále odbíhání a zastavování vyprávění Bena, ale druhá polovina knihy už zase byla wau.

20.02.2022 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Tak to teda byla jízda. Za mě super. Taková jednohubka, která je plná emocí a tajemství.

06.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Myslím, že mě tato kniha od Ladislava chytla nejvíc. Asi i tím, že jsem spoustu míst, o kterých píše, viděla, nebo mými pocity za volantem. I styl cestování je mi blízký. Dávám plný počet a čekám na další knihu.

06.02.2022 5 z 5

Královna hor Královna hor Daniel Wisser

Moc zajímavá kniha. Náhled na člověka s nevyléčitelnou nemocí. Obdivuji, jak byl vnitřně silný. Doporučuji.

25.01.2022 5 z 5