KnihomolkaEva Online KnihomolkaEva komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Chování německého důstojníka se mi zdálo velmi nevěrohodné a rušilo mě v četbě natolik, že knihu odkládám nedočtenou.

26.03.2024

Čas písku Čas písku Edith Blais

Příběh to byl zajímavý a dobře napsaný, ale básně mě moc nezaujaly, i když to může být i překladem.

16.03.2024 3 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Tahle knížka mi připadala jako nějaká slohová práce, styl psaní nic moc a bylo tam spoustu chyb v interpunkci. Ale byla celkem krátká a zajímalo mě, jak to dopadne. Na konci mě zaujalo vysvětlení názvu knihy.

18.12.2023 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Asi první kniha, u které mi rozuzlení bylo jasné už po přečtení anotace. A ta svatba na konci mi taky moc neseděla. Pod dohledem i Rodina z podkroví se mi líbily víc. Ale čtivé to bylo. Slabší tři hvězdy.

12.12.2023 3 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Na knize se mi nejvíc líbily popisy různých šarvátek mezi členy rodiny, to jsem se často smála nahlas, ale i vykreslení přírody na ostrově se četlo hezky.

30.11.2023 4 z 5

Princezna Psycho Princezna Psycho Tereza Schillerová

Taková oddechovka pro ženy, těch chlapů v životě hlavní hrdinky bylo až moc. A strašně mě iritovalo, jak ji její kamarádka pořád oslovovala "kočí".

24.03.2023 3 z 5

Už zase vyšlo slunce Už zase vyšlo slunce J. H. Krchovský (p)

Ano, je to slabší než obvykle, zdá se mi, že více pesimistické, ale pořád velmi dobré.

02.02.2023 5 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Fajn oddechovka. Sice jsem očekávala, že v knize budou i nějaké příhody z vyučovacích hodin, ale téma věkového rozdílu mezi partnery mě bavilo.

14.12.2022 4 z 5

Dobrá nebo špatná rozhodnutí Dobrá nebo špatná rozhodnutí Jana Woleská

Knihu jsem přečetla hlavně proto, že její autorka je psycholožka a mě psychologie hodně zajímá. Řekla bych ovšem, že právě autorčino povolání knize uškodilo, protože různé její postřehy o lidských povahách působily v příbězích rušivě, narušovalo to plynulost děje.

19.11.2022 3 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Kniha mě bavila, i když to samozřejmě není žádné veledílo, ale byla velmi čtivá a oceňuji náhled do mysli psychopata, taková témata já prostě můžu. Nicméně hvězdičku musím ubrat za konec knihy, ten se mi vůbec nelíbil.

23.09.2022 4 z 5

Nevšední zápisky ze Šanghaje Nevšední zápisky ze Šanghaje Lukáš Mohelský

Zajímavá kniha, dobře se četla, i když souhlasím s bagel, že na tom humoru mohl autor ubrat.

20.08.2022 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Ze začátku mi kniha přišla jen jako takové průměrné čtení pro ženy. Hodně mě začala bavit, až když se na scénu dostala Emička, ačkoliv nechápu, že na to, že má autismus, nepřišli dřív, mně to bylo jasné hned a to jsem ani nečetla anotaci.
Provařená a Myší díra se mi líbily víc, ale i tady je to hlavně díky Emičce na 4*.

12.07.2022 4 z 5

Mezi psychopaty Mezi psychopaty Pavla Kovalovská

Téma je zajímavé, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Odkládám nedočtené.

12.07.2022

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Autorku sleduju na facebooku, takže jsem se trochu obávala, aby kniha nebyla jen opakováním jejích příspěvků. Ale není to tak, dozvěděla jsem se dost nových věcí, kniha se skvěle četla, několikrát jsem se fakt zasmála a grafická stránka knihy se mi taky moc líbila.

12.07.2022 5 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Velmi zajímavá a čtivá kniha, klidně mohla být delší.

14.05.2022 5 z 5

Útěk Útěk Martina Mouseová

Kniha se četla dobře, ale autorka používala až moc vykřičníků a taky jsem našla pár chyb.

20.01.2022 4 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Scott Carson je pseudonym spisovatele Michaela Koryty. Četla jsem od něj knihu "Kdo mi jde po krku", ze které jsem byla nadšená, ale tato kniha mě vůbec nebaví, nic se tam neděje. Odkládám nedočtené.

08.10.2021

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Ze začátku se mi kniha líbila moc, pak už mi přišla příliš zdlouhavá.

25.09.2021 3 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Kniha mě celkem bavila, i když vraha jsem odhalila rychle.

17.09.2021 4 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Pár rodinných ság od autorky už jsem přečetla, takže pro mě byl děj občas trochu předvídatelný a taky se mi moc nezdálo chování policie, podle mě byli až moc necitliví. Ale jinak se kniha četla dobře. Těším se na další díly.

23.07.2021 4 z 5