Efča.M

Kdo mi jde po krkuKdo mi jde po krkuMichael Koryta

Kniha mě moc bavila, hlavně tematika přežití ve volné přírodě a rozhovory dvou hlavních záporáků.

Poslední ležPoslední ležR. Sager (pseudonym)

Kniha se mi líbila, ale ze začátku jsem si říkala, že je občas moc zdlouhavá a popisuje nepodstatné věci.

16.12.2020

Když má štěstí klikuKdyž má štěstí klikuAurélie Valognes

Kniha se hezky čte, ale to, jak mluvil malý Jean, mi vzhledem k jeho věku připadalo nepřirozené.

02.12.2020

Krysí requiemKrysí requiemTomáš Zářecký

(+ SPOILER) Kniha se velmi dobře četla, přečetla jsem ji za jeden den. Děj byl opravdu strhující, ale hvězdičku musím ubrat za přílišnou inspiraci nacistickými koncentračními tábory (ani pojmy autor nezměnil) a taky za pár pravopisných chyb.

29.11.2020

Byl jsem číslo 30529Byl jsem číslo 30529Felix Weinberg

Tuto knihu jsem přečetla za jeden večer. Autor píše velmi zajímavě a z jeho textu jde cítit velký nadhled. Za mě jedna z nejlépe napsaných knih na toto téma.

13.08.2020

PrstenPrstenJana Javorská

Tato krátká kniha mě příliš nezaujala, dialogy mi přišly toporné a asi dvakrát tam bilo do očí opakování stejných slov.

17.04.2020

To prší mořeTo prší mořeRadka Třeštíková

Knížky Radky Třeštíkové mě nikdy nelákaly, ani nevím proč, k této jsem se dostala jen proto, že je teď ke stažení zdarma. Čtení mě kupodivu bavilo, knížka byla velmi čtivá, i když někdy mi přišla trochu zdlouhavá. Ráda čtu knihy o psychicky nemocných lidech. Některým situacím jsem se opravdu zasmála a závěr byl skvělý. Možná si přečtu ještě nějakou další knihu od autorky.

14.04.2020

Duhový ostrovDuhový ostrovKatherine Stone

Kniha mě bavila, ale ke konci už jsem se ve všech těch jménech a vztazích trochu ztrácela.

13.04.2020

Malý a Velký testamentMalý a Velký testamentFrançois Villon

Villonovy básně mám moc ráda, ale překlady Otokara Fischera/Jarmily Loukotkové se mi líbily o něco víc.

30.03.2020

VděkVděkDelphine de Vigan

Chvílemi jsem se smála neologismům hlavní postavy, chvílemi jsem se dojímala. Krásná kniha.

03.01.2020

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Kniha mě zklamala. Od hororu bych očekávala, že se budu bát, což se tady vůbec nestalo. A spoustu věcí se tam opakovalo pořád dokola.

12.12.2019

Kluk z kostekKluk z kostekKeith Stuart

Knihy o autismu čtu ráda a tahle mě dojala až k slzám. Krásný příběh.

20.06.2019

Normálně jiníNormálně jiníTammy Robinson

Kniha je takový milý dívčí román, nic převratného. Kvalit díla "Než jsem tě poznala" zcela určitě nedosahuje. Ani o tom autismu, což je moje oblíbené téma, tam toho moc nebylo.

11.04.2019

Pro tvoje dobroPro tvoje dobroEllen Marie Wiseman

Kniha se mi líbila a ani mi nevadilo, že závěr byl celkem předvídatelný, i tak mě čtení bavilo.

07.04.2019

Dva proti ŘíšiDva proti ŘíšiJiří Šulc

Tato kniha byla skvěle napsaná a vzbudila ve mně mnoho emocí. I když jsem samozřejmě věděla, jak to dopadne, stejně jsem se nemohla odtrhnout.

01.01.2019

Zmizení Samanthy ShipleyovéZmizení Samanthy ShipleyovéJoy Fielding

Jako téměř všechny knížky od Joy Fieldingové, i tato byla velmi čtivá. Jak už tady ale uváděli ostatní, je velmi nepravděpodobné, že by média měla o ten případ takový zájem i po tolika letech. Setkání ztracené dcery a její matky by podle mě ve skutečnosti taky probíhalo jinak.

19.12.2018

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Kniha se mi líbila, některé pasáže mě i rozbrečely. Jen nesouhlasím s netvorovým tvrzením, že není důležité, co si myslíš, ale jen to, co děláš.

09.11.2018

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masemZotročená - V pasti obchodníků s bílým masemSarah Forsyth

Ze začátku mi to připadalo jen jako průměrná kniha o sexuálním zneužívání v dětství, jakých už jsem přečetla docela hodně, ale část, ve které byla Sarah nucena pracovat jako prostitutka, byla velmi strhující.

26.10.2018

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Nějak výrazněji mě zaujala jen zápletka s fotkou Lily, jinak se mi první díl líbil mnohem víc.

08.06.2018

Mengeleho děvčeMengeleho děvčeViola Stern Fischerová

Knížka se mi líbila, bavily mě i ty pasáže, co se netýkaly přímo války, což se mi většinou u podobných knih nestává, ale ráda bych si přečetla víc o té době, co strávila v koncentračních táborech, i když chápu, že asi nebylo lehké o tom psát.

08.06.2018