Edith_17 Edith_17 komentáře u knih

A Cup of Style - motivační diář 2019 (střední vydání) A Cup of Style - motivační diář 2019 (střední vydání) Nicole Ehrenbergerová

Tohle je asi můj první pořádný diář. Předtím jsem mívala jen takové ty školní ("dětské") diáře. S tímto diářem jsem velmi spokojena. Nic tam nechybí, já jsem si ho ještě vyzdobila kresbami, fotkami, nálepkami a další spoustou motivačních citátů.

14.02.2019 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Naprosto úžasná divadelní hra!!! Vlastně jsem se k ní dostala hlavně díky četbě k maturitě, ale jsem za to nesmírně vděčná. Kdysi jsme měli na letním táboře téma "Dobytí severního pólu". Na ten tábor moc ráda vzpomínám a při četbě této hry jsem si zase hezky zavzpomínala. Kromě toho mě to i dost pobavilo, četla jsem ji cestou vlakem a dost jsem se při tom uculovala, div že nevyprskla smíchy, takže si moji spolucestující možná mysleli své, ale já teď vím, že jsem tuto divadelní hru rozhodně nečetla naposled.

02.09.2018

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuto knihu jsme dostali jako povinnou četbu a mně se do ní zprvu vůbec nechtělo. Bylo to asi hlavně z toho důvodu, že válečnou tématiku fakt moc nemusím. Nicméně uznávám, že nakonec jsem byla mile překvapena. Kromě války zde hrála roli i láska dvou mladinkých lidí. Celý ten příběh jsem prožívala s nimi a přála jsem si, abych jednou taky mohla zažít tak věrnou lásku jako oni dva... a ne jenom tak chvilkově zažít, ale mít opravdu takový opravdový vztah s někým na celý život. Upřímně ale říkám, že z dvojice mi byl sympatičtější Petr. Chvílemi jsem nechápala Luciino chování, ale nejspíš se tak byla zvyklá chovat proto, že měla nelehký život už odmala. Abych nezapomněla vyzdvihnout i Petrova bratra, tak se mi hrozně líbilo, jak Petrovi a Lucii ten vztah přál. Nechci tady prozrazovat konec, ale bohužel jsem tušila, že to tak nějak dopadne.

03.05.2018

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Moje první sci-fi, i přesto mi nepřišla zase tak špatná. Ale každá kapitola mi připadala zdlouhavá a stejně ty ubohé pozemšťany, kteří se tak moc snažili dostat na Mars, Marťani nakonec nějakým způsobem zabili, aspoň teda ze začátku mi to tak připadalo. Ale představy o tom, jak to chodí na Marsu, to byly opravdu nápadité a originální.

24.07.2017 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

K téhle knize jsem se dostala kvůli povinné četbě. Je psána nářečím, ale to mi vůbec nevadilo. Spíš se mi nelíbil ten příběh, asi proto, že je z jiné doby. Ale i přes to musím uznat, že v některých chvílích jsem s Maryšou soucítila a dokázala se vžít do její situace až mi jí bylo líto.

27.06.2017 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Taková oddechovka. Líbí se mi ten nápad propojení třech autorů. Knihu je asi nejlepší číst o Vánocích, vytváří správnou atmosféru. Já jsem ji teda četla v angličtině a nikdy bych nelitovala.

08.04.2017 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nemohu jinak než doporučit. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací jak o sobě, tak i o mém okolí, jak se chovat k sobě, ke svému okolí a hlavně k malým dětem, které všechno vnímají tak nějak intenzivněji než my dospělí. Určitě by stálo zato mít tuto knihu v knihotéce, takže už vím, co si budu přát k Vánocům :).

27.09.2019 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Maličká knížka plná nádherných citátů, které člověka dovedou povzbudit, poučit i zvednout náladu. Vřele doporučuji!!!

14.02.2019 5 z 5

Odmaturuj! z fyziky Odmaturuj! z fyziky kolektiv autorů

Je to moc super učebnice. Dost mi pomáhá v semináři fyziky a navíc jsem slyšela, že je dobrá i na přípravu na přijímačky na lékařské obory. Rozhodně doporučuji!!!

01.10.2018

Láska, která za to stojí Láska, která za to stojí Jean-Benoît Casterman

Moc povedená knížka. Jsem opravdu vděčná, že jsem si ji mohla přečíst. Otázky, které se mi už dlouho honily hlavou, zde našly svou odpověď a nejen to... objevila jsem i odpovědi na situace z mého života, o kterých jsem si dříve myslela, že byly úplně nesmyslné a zbytečné a teď už vím, že měly něco do sebe.

05.11.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Jane Bingham

Nijak mne to sice nenadchlo, ale jsem ráda za tu anglicko-českou verzi. Určitě dost pomůže v angličtině a taky se mi líbilo, jak na každé stránce pod textem, byly vypsány užitečné fráze. Příběh opravdu moc nezaujal, bylo to až příliš smutné a ponuré, v češtině bych to asi číst nechtěla, takže jsem vlastně ráda, že jsem si přečetla aspoň zkrácenou, česko-anglickou verzi.

24.07.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ač to velmi nerada píšu, tato kniha mne zrovna moc nezaujala. Přišla mi strašně pesimistická, já opravdu nerada čtu o všem, co se týká sebevražd. Knihu jsem začala číst asi v hodně nevhodnou dobu. Ten den jsem neměla moc dobrou náladu a ani se mi nějak zvlášť nedařilo a první stránky této knihy mě ještě více ponořily do pesimistické nálady. Asi za týden jsem se k ní pokoušela vrátit, ale po pár stránkách jsem ji stejně odložila. Teď je mi líto, že jsem se později neodhodlala a nevrátila se k ní, možná mne mohla ještě něčím překvapit.

27.06.2017 2 z 5

Čurbes : rukověť omylů a (ne)šťastných náhod Čurbes : rukověť omylů a (ne)šťastných náhod Keri Smith

Hodně lidí vám řekne, že koupí této knihy vyhodíte 200 korun do koše, že zaplatíte za to, abyste vlastně zničili knihu. Já to tak neberu, jsem hodně kreativní člověk, a tak jsem se rozhodla, že si knihu pořídím. No, abych řekla pravdu, tak jsem ani nečekala, co krásného vznikne, až začnu plnit úkoly od autorky. Tahle knížka dovede neskutečně rozvíjet vaši kreativitu. Zkuste to, a sami se budete divit!!!Naučíte se nové techniky tvorby a určitě zažijete spoustu legrace.

13.04.2017 5 z 5

Lajkni si svůj lajf Lajkni si svůj lajf Tereza Paďourová

Krásná a inspirativní kniha pro děti a dospívající. Líbí se mi ten nápad vyzpovídat úspěšné mladé lidi, kteří ale kdysi taky začínali a museli někdy udělat první krok ke svému snu a vyjít na nelehkou cestu za ním. Při čtení této knihy si člověk uvědomí, že i ti, co jsou teď slavní a úspěšní, se k tomu museli probojovat, že nic není zadarmo. Kniha je doplněna citáty a inspirativními větami od jednotlivých známých osobností. Jediné co bych knize možná vytkla je, že se mezi těmito úspěšnými lidmi (sportovci, zpěváci, herci, youtubeři, ...) neobjevil i nějaký významný lékař či vědec.

09.04.2017 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Knihu jsem už měla dlouho v plánu přečíst. Od Johna Greena jsem četla předtím Papírová města, která se mi jakštakš líbila, tak jsem chtěla zkusit i tohle. Abych řekla pravdu, tak jsem od toho čekala víc. Rozhodně horší než Papírová města. Kluk, kterého opustí už v pořadí 19. Kateřina? Děj se mi zrovna moc nelíbil, připadalo mi, že se tam všichni jenom podvádějí a do toho přerostlé chytré dítě Colin, který se na vše snaží přijít za pomoci matematiky. Vymýšlet vzoreček na výpočet úspěšnosti vztahů mi přijde dost uhozené.

08.04.2017 2 z 5

Moje nejsladší vzpomínky Moje nejsladší vzpomínky Barbora Gorecká

Naprosto skvělá kniha!!! Pro mě to byl vánoční dárek a opravdu velká spokojenost.
Doporučuji všem, kdo rádi pečou, ale i těm, kteří by s pečením chtěli začít. Recepty jsou řazeny podle ročních období a taky jsou tam vánoční a velikonoční recepty. Navíc na začátku najdete obecné recepty jako jsou marmelády, povidla, základní těsta a náplně. Kniha obsahuje i převody jednotek a převody na lžíce a lžičky - tohle hodnotím velmi kladně, určitě budou k užitku :).

30.12.2020 5 z 5

Tajemství masáže Tajemství masáže kolektiv autorů

O knize bych se ani nedozvěděla, kdybych ji nedostala jako dárek. A jsem za to upřímně moc ráda. Kniha kromě dobře vysvětlených hmatů (i nafocených) obsahuje i užitečné info pro terapeuty.

30.07.2020 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Popravdě, byla jsem trochu překvapena z toho moderního pojetí básní. Básnicky pro mě teda trošku šok. Bylo to poprvé, co jsem něco takového četla, ale nebylo to zase tak špatné, jen prostě jiné a netradiční. Přišlo mi fajn to členění na kapitoly: vadnutí, odumírání, klíčení, růst a rozkvět.
Ze začátku to na mě bylo až moc depresivní (vadnutí a odumírání), potom se to postupně zlepšovalo a bylo plné naděje. Každá část měla ale podle mě svůj význam a všude se daly najít nějaké zajímavé myšlenky. Moc se mi líbil ten závěr, hodně tam Rupi zmiňovala, jak je pro ženu důležitá láska k sobě, a že pokud první nebudeme mít rády samy sebe, tak nečekejme, že nás bude mít rád někdo jiný. U lásky k sobě samé to všechno začíná.

16.07.2020 4 z 5

Svalové funkční testy Svalové funkční testy Vladimír Janda

Super pomůcka při studiu, hlavně tedy v 1. ročníku :D. Ale myslím si, že některé testy tam mohly být trochu lépe vysvětleny nebo i lépe nafoceny pro snadnější pochopení. Každopádně jako takový přehled super - dozvěděla jsem se tam i něco trochu navíc, co nám ve škole nebylo řečeno.

31.01.2020

Skotsko po česku Skotsko po česku Paul Millar

Touto knihou jsem si zpříjemňovala mé cesty po Skotsku. Stačilo se posadit do autobusu, otevřít knihu a ponořit se do čtení. V knize se vyskytují zajímavé informace a Skotsku, o kterých se většinou v jiném průvodci nedočtete. Určitě doporučuji všem milovníkům Skotska.

05.08.2019 4 z 5