Skotsko po česku

Turistickým průvodcem po Skotsku, který vám sdělí, kam nejít na večeři a tak podobně, tato kniha není. Skotsko po česku je vyznáním sympatií a obdivu k zemi na okraji Evropy, vystrčené do severního Atlantiku, v níž autor prožil více času než v kterékoli jiné, včetně své otčiny, zároveň však k zemi shovívavě pozorované očima Čecha, jenž si zachoval jistou středoevropskou skepsi… Knihou procházejí města i příroda, lidé a zvířata, jídla a nápoje, dějiny i současnost. Autor, nad jiné povolaný, upozorňuje českého čtenáře především na rozličné odlišnosti, křížem krážem od architektury až po zemědělství. Líčí „své“ Skotsko neobyčejně svěžím, uvolněným jazykem, vydatně syceným jiskřivým humorem a vskutku odzbrojujícími historkami z první ruky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244362/skotsko-po-cesku-HzT-244362.jpg 3.728
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Argo

Kniha Skotsko po česku

Edith_17

Touto knihou jsem si zpříjemňovala mé cesty po Skotsku. Stačilo se posadit do autobusu, otevřít knihu a ponořit se do čtení. V knize se vyskytují zajímavé informace a Skotsku, o kterých se většinou v jiném průvodci nedočtete. Určitě doporučuji všem milovníkům Skotska.

DádazPrahy
21.04.2018

"Povinná četba" pro všechny milovníky Skotska - určitě se dozvíte mnoho zajímavého, co jste o Skotsku nevěděli. Moc se mi líbí krásné černobílé ilustrace a vtipně řešený motiv tartanu na okraji stránek, který zároveň označuje jednotlivé kapitoly. Co mne na knížce zklamalo, jsou některé nepřesnosti (např. na str. 15 čteme "Ring of Brodgar na Shetlandech" ale na str. 210 již uvedeno správně "Ring of Brodgar na Orknejích", dále nesprávný pravopis "Sterling" namísto "Stirling"). Jakoby knížka byla "šita horkou jehlou" a nebyl čas na její řádnou přípravu - škoda, u renomovaného nakladatelství Argo bych toto nečekala.

DriftBooks
15.04.2016

Dobrých rad není nikdy dost… Pokud se chystáte do Skotska, určitě si přečtěte. Ale doporučuji i těm, kdo cestovat nikam nechce. Je to milá kniha. Je z ní cítit láska ke krajině, která se MIllarovi stala novým domovem. Je z ní cítit taková pokojná moudrost staršího zkušeného muže. Ostatně je to i kniha o radostech staršího zkušeného muže. Dobré jídlo, skotská whisky, golf, historie, cestování… A psaní neturistického průvodce Skotskem…

shenandoah
06.04.2016

Kniha je psána čtivým a zábavným způsobem. Dozvíte se spoustu zajímavých informací nebo si osvěžíte znalosti ze skotských dějin. Najdete tam několik zábavných historek, které vykreslují povahu Skotů a jejich země, někdy máte pocit, že vás autor (pravděpodobně záměrně) mystifikuje. Z knihy je také cítit autorův vřelý vztah k oběma svým zemím.
Moc se mi líbily ilustrace.
Dojem mi trošku zkazilo několik chybek, které buď unikly autorovi, nebo editorovi (u nakladatelství jako Argo to docela zamrzí).

ipe
05.03.2016

Zajímavá kniha, dobře napsaná, spousta informací o Skotsku. Pěkná obálka, jen uvnitř zůstala černobílá. A přitom přímo volá po barevném tartanu. Ocenila jsem českou stopu ve Skotsku, přečetli jsme celá rodina a ještě jsem dala tip na čtení a chystám se koupit jako dárek.

Ditules
31.08.2015

Vtipně podaná ,,historie" Skotska do kapsy.

Skotsko

Paul Millar