E.vi.k E.vi.k komentáře u knih

Hranice zoufalství Hranice zoufalství Nicholas Evans

Dobrý příběh, ale místy zdlouhavé...

09.03.2023 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásný, silný příběh.

22.03.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Za mě ztráta času, zřejmě nejsem cílová skupina. Přečetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

16.03.2022 2 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Velmi pěkné čtení, povedená detektivka, neztrácí na zajímavosti po celou dobu. Překvapivé zvraty. Čte se velmi dobře.

15.09.2021 4 z 5

Dneska bude všechno jinak Dneska bude všechno jinak Maria Semple

Nebylo to špatné, nebylo to sice vtipné a nemělo to skoro žádný děj, ale tak nějak mi to nevadilo.

04.09.2021 3 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Slabé, málo akce, zajímavý nápad, ale žádné napětí. Hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická. Pořád čekáte, že se začne něco dít, ale jen se tam tak vypráví o ničem. To co je v popisu knihu, jako že začíná boj o život a žádný úkryt není bezpečný... Nic se neděje... A hlavně žádná zvířata

28.08.2021 2 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Za mě skvělý námět, mám tyhle blízké budoucnosti ráda. Ale proč tak zdlouhavé? O co jde a jaký je mezi Čistými a Dreky vztah jde pochopit velmi rychle, takže opakování frází a vysvětlování daného problému mě pak už moc nebavilo a některé odstavce jsem i přeskočila, hlavně ke konci. Ten mě mimochodem také trochu zklamal a do zakázané lásky se nedalo moc vcítit. Protože se tam sice naznačovala, ale moc neuskutečňovala a když už konečně mohla, byl konec.

22.03.2021 3 z 5

Pekelné zvony Pekelné zvony John Connolly

Zábavné, vtipné čtení z Pekla. První díl jsem nečetla, ale nevadilo to, protože v průběhu děje se dozvíte o čem první díl byl. Není v tom nijak složitý děj, kniha má hlavně pobavit, což splnila. Líbilo se mi a určitě dám přečíst dceři, je to taková skoro pohádka.

10.03.2021 5 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Podle popisu mě kniha zaujala, ale podle komentářů, se zdálo, že to nebude nic. Ale dostala šanci a byla dobrá. Je to směsice emailu, vzkazů, faxů a vyprávění. Překvapivě se v ději člověk neztrácí, i když se vypravěč pořád mění. Zápletka - příběh je zajímavý a poutavý. Mě se líbilo.

23.02.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Romantický a dojemný příběh plný lásky a zvratů. Krásné čtení.

16.02.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jeden z mých oblíbených příběhů, kniha i film.

14.02.2021 5 z 5

O upírech a vlkodlacích O upírech a vlkodlacích * antologie

Pěkně se četlo, některé povídky jsou zdlouhavější, ale bavilo mě. Ilustrace podtrhuje zážitek z četby. Doporučuji

14.02.2021 4 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

První kniha ze série, po které jsem sáhla... Byla v akci a byla jsem zvědavá. ???? Na začátku trochu chaos v postavách, je jich tam poměrně dost, ale dá se zorientovat. Čtení příjemné, nenáročné, ale po dalším díl zřejmě nesáhnu.

09.02.2021 4 z 5

Pár nohou Pár nohou Monica Dickens

Pro mě trochu zdlouhavé čtení bez výraznějšího děje. Popis na obálce mě zaujal, ale dočetla jsem jen, abych dočetla...

06.02.2021 3 z 5

Domov Domov Mats Strandberg

Vážně jsem se chvílemi bála, jednou v noci se mi dokonce zdálo o stínech. Celkem dlouho trvá, než se zjistí, co se vlastně děje, až někde za polovinou knihy, ale konec je pak velmi rychlý, což mi přišlo trošku škoda. Zůstává tam pár nevyřesených otázek... Jako příslib dalšího dílu?

01.02.2021 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Moje první LGBT literatura. Byla jsem zvědavá, jak se o tomto tématu bude číst. Možná jsem čekala trochu víc, ale zklamaná rozhodně nejsem. Asi proto, že je to o 16tiletých "dětech" , určeno zřejmě pro stejnou věkovou kategorii, tak to bylo spíše roztomilé než divoké. Určitě zkusím něco dalšího.

30.01.2021 4 z 5

Nedočetla jsem. Nevím, vtipné to nebylo a nebavilo mě to.

27.01.2021 1 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Asi jsem ještě nečetla nic depresivnějšího a smutnejšího. Absence přímé řeči mi na začátku trochu vadila, ale po pár stránkách jsem si zvykla a nakonec se to četlo velmi lehce. Člověk pořád čeká, kdy už přijde to štěstí a kdy se celý příběh obrátí, ale místo toho jsem ke konci měla dojem, že jeden z nich musí zemřít... To se naštěstí nestalo, ale ani tak to, myslím si, nedopadlo šťastně. Dávám 5 hvězdiček, protože to ve mě zanechalo silný dojem i když smutný...

27.01.2021 5 z 5

Jet Jet Jay Crownover

Tohle mě moc bavilo, žádný složitý příběh, přesto velmi zajímavé čtení , přečteno za pár dní. Doporučuji

27.01.2021 5 z 5

Čekám zprávu, Bene Čekám zprávu, Bene Ildikó von Kürthy

Nenáročné a vtipné čtení. Oddychovka, nic složitého.

26.01.2021 3 z 5