e-Lisbeth e-Lisbeth komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře napsána detektivka, která má spád. Ale až moc indicií, kdo by mohl být vrah.

17.09.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to knížka,kterou přečtěte za dva dny,protože musíte vědět,jak to bylo!
Bohužel k žádné z postav jsem si nenašla vztah.Všichni a všechno je až moc tragické.

17.09.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Co tohle mělo být??!! Žádné napětí, romantická blbost a ještě nepovedená. Postavy nesympatické a nijaké.

16.05.2018 2 z 5

Kolo lží: Pád Lance Armstronga Kolo lží: Pád Lance Armstronga Juliet Macur

Kniha je téměř stejná jako dokumentární film Armstrongova lež. Obsaženy jsou především informace o mafiánské organizaci dopingu na Tour de France. Pouze v první části je uvedeno něco málo z Armstrongova života.

09.04.2018 3 z 5

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Až poeticky psaný životní příběh Josefa Čapka. Autorka dokázala nastínit rodinné vztahy a cestu Josefa k malování.

26.03.2018 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Na několika málo stránkách dokázala autorka brilantně vyjádřit židovské a rodinné osudy v předválečném Německu. O knížce budu nějakou dobu určitě přemýšlet a žasnout nad odhadem následujících historických událostí.

07.03.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tři hvězdičky za "rasismus za každou cenu", za nesympatické postavy a dost přitažený závěr.

19.01.2018 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tak z mého pohledu neslané nemastné. Kdo je pachatel, jsem odhadla hned v první třetině. Ze všech postav sympatická byla snad jen Amy.

18.12.2017 3 z 5

Jed pro Litviněnka Jed pro Litviněnka Luke Harding

Zajímavě popsané vyšetřování a okolnosti vraždy Putinova kritika Alexandra Litviněnka. Můžeme žasnout, co vše se děje ve 21. století.
Méně čtivá je poslední třetina knihy, kde se autor celkově zaměřil na korupci a absolutistický režim v dnešním Rusku.

15.11.2017 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Noční můra každého rodiče... autorka dobře vykreslila psychické vypětí a pocity matky, která přijde o své dítě a rozpad vztahů, které tato tragédie přinese.
Nejslabší místo knihy je bohužel závěr a jeho věrohodnost.

13.11.2017 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Velice čtivě napsaný příběh dvou nezodpovědných lidí, kteří mohou děkovat Bohu, že žijí.

26.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po dlouhé době pěkný thriller bez krve. Doporučuji k přečtení.

25.09.2017 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Tato detektivka mi tedy bohužel nesedla. Motiv fádní, osudy vyšetřovatelů jsou jakousi vatou celé knížky, ale význam to nemá žádný.
Dívka má být desetiletá, ale pořád je branná jako malá holčička, kterou musí oblékat a neumí psát... nebo co?!
Reálnost zcela vzala za své od okamžiku vraha v nemocnici.

10.08.2017 2 z 5

Tráva Tráva Phil Sparrowhawk

Drsné prostředí a zážitky popsané s lehkostí a humorným nadhledem.

11.05.2017 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Zábavné, originální... komisař Durman získal mé sympatie.

01.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkem dobré, ale že bych to musela číst dvakrát....

16.08.2016 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Na první pohled hrůzostrašný životní příběh a otázka, jak žít s pocitem viny a na druhý, že všechno může být jinak, než se zdá. Hříšnice je knihou, u které se musí přemýšlet, co je realita a co pouhá představa hlavní hrdinky a zaručí napětí do posledního okamžiku spolu s velice překvapivým závěrem.

19.04.2016 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Z mého pohledu bohužel průměr. Jedna rodina, která má extrémní smůlu, druhá bláznivá, kam se podíváte. Ač jsem si říkala, že třeba v Americe je možné všechno, bylo to na úkor napětí i uvěřitelnosti a občas jsem nestačila kroutit hlavou. I v thrilleru bych čekala aspoň nějakou (překvapivou) detektivní zápletku, kromě avizovaného zmizení Julie.

24.02.2016 3 z 5

Černá voda Černá voda Kerstin Ekman

Tak tahle kniha mě ani tak nezklamala jako naštvala. Mátožnost postav, nulový děj, neustálý popis něčeho nepodstatného... prostě utrpení na víc jak 500 stránkách. Detektivka to nakonec ani nebyla, thriller taky ne, možná snad cestopis skandinávských zemí. Každopádně jsem ráda, že už je to za mnou.

16.01.2016 2 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Taková americká životní "road movie". Abych mohla dát pět hvězd, tak jsem se musela dostat až na konec. Fakt to stálo za to.

28.09.2015 5 z 5