E_Lan E_Lan komentáře u knih

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Neskutečně nostalgický pohled na ruskou duši zavřenou v domácím vězení, vše s pozadím ruských událostí minulého století. Velmi příjemné odpočinkové čtení, které chvilkami dokáže být i velmi poučné a sem tam se člověk od srdce zasměje. Příjemná to kniha!

08.07.2023 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Nádherná to kniha! Spíše pro dospělé než děti. Mé druhé setkání s panem Endem a znovu za plný počet. Melancholický a poučný příběh, který předběhl dobu. Děsivé proroctví šedivých mužů mě ještě dlouho bude strašit. A v podání pana Javorského? To je další lahoda.

17.06.2023 5 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Přiznám se, že byť jsem se na knihu a příběh těšil, tak jsem tímto popisným čtením hodně protrápil. Lépe by mi sedělo méně detailní a zábavnější pojetí a zaměření se poté na nešťastný konec obou posádek. Ale ano, dá se to číst. Odnesl jsem si z toho náladu oné objevitelské doby. Tak jiné než je tomu dnes.

10.06.2023 2 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Taková jednohubka o pivu, pro děti a nejen je. Pár vtipných momentů, v podání pana Kaisera snad ještě o hvězdičku lepší. Jinak ale žádné velké dílo.

05.06.2023 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Madona Mia, já jsem v šoku! Tak originální, zajímavé, napínavé a hlavně zábavné dílo jsem vůbec nečekal. Krásně napsané, mnoho mouder, které se dají vzít si s sebou do života a krásný příběh, který to vše přináší. Skvělé, zatím pro mne kniha roku!

31.05.2023 5 z 5

Neskutečně zajímavý pohled na bytí a nebytí. Zásadní pohled na vnímání současnosti, který by si snad každý člověk měl přečíst. Kniha se sice trochu opakuje, ale probírá bytí v různých situacích a velmi dobře tak doručuje informaci, kvůli které byla napsána. Díky!

29.05.2023 5 z 5

Město & město Město & město China Miéville

Je to divná kniha, to Vám řeknu pane Miéville. Druhé dílo, které od Vás čtu. Určitě neskutečně originální námět, trochu divný příběh a pro mne úplně nesrozumitelné konverzace postav spolu s logikou rozuzlení příběhu. Tak nějak jsě se v tom ztratil a až do konce se kloudně nenašel. A to by se dobré knize stát nemělo.

23.05.2023 2 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

Velmi zajímavý příběh, který je chvilkami těžko uvěřitelný. Soupis událostí je psán hodně akční, jakoby filmovou, formou. Přesto je to poučné dílo jak to chodí v Africe a dobře se to čte a poslouchá.

14.05.2023 3 z 5

Messi válí Messi válí Simon Mugford

Syn miluje Messiho a tak jsme toto dílko s chutí po dva večery dali. No, není to vlastně čtení. Kromě jedné informace z dětství je to statistická brožura úspěchů doprovázená jednoduchými kresbami fotbalistů. Syn nadšen, já zděšen

05.05.2023 2 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Není to zlá historická kniha, velmi příjemně namluvená panem Dvořákem. Přesto že by mě nějak významně bavila a dala možnost se ztotožnit s postavami bohužel ne. Ale historicky mi přijde velmi věrná.

29.04.2023 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Krásné, smutné, poutavé a dlouhé. I přes tu neskutečnou délku se člověk nenudí a příběhy, které se vzájemné splétají, baví po celou dobu a navíc dávají příležitost podívat se na konec druhé světové války z pohledu obyčejných Němců. Bravo!

16.04.2023 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Příjemný poslech z doktorského studentského prostředí. Dostatečně zábavné, sem tam to člověka hodně pobaví. Jinak ale totální oddychovka, která se pohybuje čistě po povrchu.

22.03.2023 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Podle mě klasická "Májovka" v dost netradičním prostředí, protože doposavad jsem četl jen detektivní knihy ze současnosti a ne ve smyšlené situaci ve světě. Byť dost vizionářské:-) Postavy děsivé i uvěřitelné, konec malinko přitažený za vlasy jak z pořádného amerického bijáku, ale přesto jsem se výborně bavil!

19.03.2023 4 z 5

Vyzvánění Vyzvánění Yves Doz

Dozajista podnětné čtení a zajímavé firmě s ještě zajímavější historií. Kniha je velmi poučná, obzvláště pro vrcholové manažery korporátních firem. I přes vše pozitivní co jsem zmínil kniha trpí popisně-studijním charakterem, který je docela nudný a není úplně jednoduché knihu číst. Špetka emocí by knihu odlehčila a našla i širší obecenstvo.

16.03.2023 3 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Nějak se nám ten druhý díl nelíbil. Jak dětem, tak mě. Přehršel postav, skoky tam a zpět tak nějak beze smyslu a určitě nedostatečně zpracovaný či využitý rozpor Eflery a Ostaly. Škoda, ještě ten další díl rozmyslíme

12.03.2023 2 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Příjemná stará klasika, která docela baví, neurazí. Sice už nic moc nového nepřináší, ale přesto je to zajímavý výlet do vkusu čtenářů minulého století z celého světa. Navíc mé první knižní setkání s Herculem, a vůbec ne špatné.

08.03.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Znovu tak skvělá kniha plná neskutečných příběhů ze života. Bravo! Člověk hltá sled událostí, navíc tak poutavě vylíčených, vesměs velmi smutných. Bude-li třetí díl, bude to má jasná další volba.

01.03.2023 5 z 5

Záhada usínajících rozhodčích Záhada usínajících rozhodčích Roberto Santiago

Velmi příjemně čtivá knížka pro školáky, kteří mají rádi fotbal a třeba i líbání:-) Tak akorát délka, jednoduché věty a dobře napsané postavy, to se večer před spaním čte skoro samo.

23.02.2023 4 z 5

Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Dominik Landsman

I druhý díl je neskutečně vitpný a zábavný zároveň pro děti i dospělé:-) Každý si tam najde to své a mnoho toho je navíc i společného. Kniha plná fantazie, nesmyslů, navíc výborně namluvená. Možná ta audio verze přidává ještě jednu hvězdičku v hodnocení:-)

21.02.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Myslím, že je to mé třetí setkání s touto rodinou a sérií. A nijak nevybočuje z lehkého podprůměru, který neurazí, moc nepobaví, ale zase tolik nenudí. Takže neskutečně lehká odpočinkovka, kterou používám mezi složitějším kousky. Díky za ni:-)

01.02.2023 2 z 5