Záhada usínajících rozhodčích

Záhada usínajících rozhodčích https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380856/mid_fotbalaci-zahada-usinajicich-rozhod-nHu-380856.jpg 5 40 8

Fotbaláci série

Jmenuju se Francisco, ale všichni z týmu mi říkají Pako. Nedávno mi bylo jedenáct a právě jdu kopat tu nejdůležitější penaltu v dějinách Soto Alta. Sedmý fotbalový tým Soto Alto není jen obyčejný školní oddíl. My jsme mnohem víc. My jsme Fotbaláci! Máme dohodu: nikdo a nic nás za žádnou cenu nerozdělí. Vždycky budeme hrát spolu. Ať se děje cokoli. Takže když se stalo to, co se stalo, neměli jsme jinou možnost než začít jednat: zapojit mozkové závity a přijít na kloub té nejpodivnější záhadě, jakou kdy kdo ve fotbale zažil. Jak může rozhodčí usnout uprostřed zápasu? Jak můžou usnout dva rozhodčí ve dvou zápasech? Záhada usínajících rozhodčích je první ze série fotbalových detektivek. Druhý díl Tajemství sedmi gólů do vlastní branky připravujeme na jaro 2019. Pro čtenáře od devíti let... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Host

El misterio de los árbitros dormidos , 2013

E_Lan
23.02.2023 4 z 5

Velmi příjemně čtivá knížka pro školáky, kteří mají rádi fotbal a třeba i líbání:-) Tak akorát délka, jednoduché věty a dobře napsané postavy, to se večer před spaním čte skoro samo.

dájavídek
07.11.2022 4 z 5

Knížka byla hodně zábavná, ale nějaké části se mi moc nelíbily (připadaly mi nudné).

RadkaV.
02.12.2021 5 z 5

Syn (9 let) není velký čtenář, ale Fotbaláci ho zaujali a byla to snad první kniha, kterou dočetl dobrovolně :-) Jedinou obtíží prý pro něj bylo čtení španělských vlastních jmen, jinak se mu kniha líbila a už sháníme další díly.

lamar3000
02.01.2021 4 z 5

Kniha pro kteří hrají fotbal je to i vtipné.

vojta888
24.12.2020 3 z 5

Super kniha pro ty kteří milují fotbal. Nejvíc jsem si užíval ty fotbalové zápasy.

Al44
30.07.2020 4 z 5

Tohle je super knížka. Je tam přes 250 stránek, ale stojí to za to. Doporučuji.

Blue
23.01.2019 4 z 5

Jelikož knihu hodnotím jako dospělý, nikoliv jako dítě, můj pohled je nutně poněkud zkreslený. Čtení je to vkusné, ale z pohledu dospělého samozřejmě poněkud naivní. A celou dobu jsem se ptal, zda to není naivní i pro dětského čtenáře. Nedokázal jsem odhadnout cílovou věkovou skupinu. Hrdiny knihy jsou jedenáctileté děti, mně to ale přišlo, že je možná určena ještě mladším. Děti jsou dnes "předčasně vyspělé." Po formální stránce je to ovšem kniha mimořádně povedená. Výborně se povedlo skloubit formu s obsahem.

bowienka
18.10.2018 5 z 5

Pěkný příběh pro malé fotbalisty, vtipně a poutavě napsaný