Záhada sedmi gólů do vlastní branky

Záhada sedmi gólů do vlastní branky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400626/bmid_zahada-sedmi-golu-do-vlastni-branky-oIv-400626.jpg 5 26 3

Fotbaláci série

Občas znamená gól do vlastní brány mnohem víc, než se na první pohled zdá. Fotbaláci nemůžou uvěřit svému štěstí. Konečně budou hrát na opravdovém mezinárodním turnaji! Proti nejlepším žákovským týmům z celého světa. Najednou ale stojí před obrovskou záhadou, s jakou se ještě nesetkali. Dá se vyhrát fotbalový zápas, i když nedáte jediný gól? A dva zápasy? Nebo dokonce celý turnaj? Tady něco nehraje. Fotbaláci musí vyřešit druhý případ ze série fotbalových detektivek, jejíž první kniha s názvem Záhada usínajících rozhodčích vyšla na podzim 2018. Pro čtenáře od devíti let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Host

El misterio de los siete goles en propia puerta , 2013

vojta888
12.04.2021 4 z 5

Velmi dobrý díl byl lepší než jednička

Petass
12.05.2020 4 z 5

Tento díl děti i nás bavil. Krátké kapitoly, fotbal, dětské lásky a "detektivní" příběh. Pravděpodobně nás neminou i další pokračování.

amorito
04.05.2020 4 z 5

Přečteno spolu s malým 9letým fotbalistou, který knížky (zatím) nehltá. Z této byl ale nadšený, samozřejmě hlavně kvůli fotbalu.

Knížka je psaná zábavnou formou, je bohatě ilustrovaná a má krátké kapitoly, takže se snadno a rychle čte. Menší komplikace ovšem přináší v tomto dílu série o Fotbalácích poměrně velké množství postav různých národností s docela neobvyklými jmény (na české poměry). Možná větší množství postav a týmů zapojených do děje poněkud zmátlo i samotného autora, který se dopustil např. chyby ohledně týmů, které vyrazily do zábavního parku. Jinak byl ale děj zajímavý, místy dokonce opravdu vtipný, a to i pro dospělého spolučtenáře. V závěru to - podle našeho čtenářského dua - vzal autor až příliš svižně, zápletku mohl lépe objasnit... Nebo vlastně možná nemohl, protože ta z mého pohledu pokulhávala; malý čtenář byl v tomto směru benevolentnější. Malému čtenáři naopak vadilo to, že má příběh až příliš otevřený konec. Každopádně máme v plánu i 3. díl Fotbaláků.

Knížku bych doporučila jako zábavné čtení dětem ve věku cca 9-10 let, které baví sport (a fotbal obzvlášť) a taky trochu čtení. Na starší děti už by mohla knížka působit dětinsky.