Drowned Drowned komentáře u knih

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Pár úvodních stránek jsem si říkal co to má jako znamenat. Postupem času jak se příběh rozvíjel jsem knize přišel na chuť a dál už to jelo jako po másle. Ke konci už to byla jedna velká krvavá akční jízda par excellence, která se jen tak neomrzí. Prostě typický Mistr Kulhánek. Konec, který si může člověk vyložit jak se mu zlíbí, se mi moc líbí a člověk se po přečtení aspoň zamyslí.

04.08.2021 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Od Mistra Kulhánka už mám pár knih a povídek přečtených, ale Vyhlídka na věčnost je nevídaný majstrštyk. Už jen ten námět je skvostně nemocný a já jen nad knihou zíral s otevřenou hubou. Nádherný vztah mezi nevinnou holčičkou, které se její máma promění v zombie, a hlavním hrdinou knihu zjemňuje. Naopak zaláskovaní Jana do upírky Karolíny z Nočního klubu je podané s humorem a sexy feelingem. No a závěr jízda jezdců apokalypsy je prostě pekelně rychlá. Nevím co více napsat, prostě tohle je klenot v mé knihovně.

25.01.2019 5 z 5

Kdysi jsem Černé barony četl v Dikobrazu spolu s Láskama vojína Kefalína. Potom jsem si koupil i knížku a četl je někdy v raných devadesátkách. Tenkrát to bylo horký zboží ve všech knihkupectvích :-) Teď jsem si je dal po letech znovu a fungují skvěle, tak jako podařený film s pěkně jsem se bavil. Nečetl jsem tedy letitý výtisk, ale koupil hezky eknihu, kde mě zaujal doslov od pana Švadrlíka, ve kterém pěkně shrnul historii Černých baronů.

16.09.2022 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tuto knihu jsem začal číst hned po přečtení série Divocí a zlí od Jiřího Kulhánka. Nevím jak vám ostatním, ale mě se to zdá hodně podobné. Zpropadeně jestli Kulhánek není Kotleta, tak snad sním celou svoji obsáhlou knihovnu :-) Už jen popis na ereadingu mluví za vše a mám dojem, že nás někdo tahá za fusekli:

Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a dokonce ji překonat.
"Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." - Jiří Kulhánek

Námět, styl, zasazení do českých reálií i podobný humor, nabušený děj krvavou akcí až po okraj... Já jsem z Bratrstva krve nadšený a hned načínám druhý díl.

10.10.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Poslední díl detektivní trilogie se mi hodně líbil. Hlavně se kniha zaměřuje více na Billa a Holly, to jsem oproti předešlému dílu velmi uvítal. Také je kniha temnější a zaměření na to pohrávání s lidskou psychikou je dost dobré. Na konci knihy ač jsem chlap, sem byl hodně emočně rozháráný :)

05.05.2017 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Dávám čtyři hvězdy, ale... Předešlé knihy Bratrstva krve jsem četl před dvěma lety a mega mě bavili. Nejnovější díl Stalingrad jsem louskal až nepatřičně dlouho a je to takový zdlouhavý sice plný akce, ale prostě jen čtete a žádný oživení (až na sebeuzdravující upíry). Sice vobčas nějaký sex, tvrdší slůvko, krev, upíři a nevím teď na konci jestli jsem se vůbec zasmál. Tvl asi jsem už z tohohle žánru vystřízlivěl :-)

21.08.2019 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Že se chystá nový čtvrtý díl jsem ani netušil a až reklamní mail od mého oblíbeného prodejce e-knih mě k němu navedl. E-knihu jsem ihned koupil a pustil se do čtení. Pokud si matně vzpomínám třetí svazek Clona mě moc nezaujal, ale u Vlka se mi to nestalo a zajímavý případ mě bavil. Pěkný je vlastně i popis jak se Holger s Miou dali dohromady. Co považuji za průšvih je opět překotný závěr. Čekal jsem nějaké velké finále a ono šup&hup a byl konec případu. No co se dá dělat, autora asi baví tyhle speedruny. Asi by mě naštvala obálka vlka, kdybych si kupoval tištěné knihy neboť z poměrně pěkně navazující série tahle nesmyslně vyčnívá.

08.10.2022 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Uršula je jedinou autorkou od které snesu číst knihu a v závěru si řeknu jó ta kniha se mi líbí. Člověk by řekl, že čtvrtým dílem už autorka nemůže překvapit a její fantazie bude vyčerpaná, ale chyba lávky. Stín je perfektní detektivkou s tíživou atmosférou a ještě před polovinou knihy se rozjede tak mocně, že mě děj pohltil a já se nemohl od knihy odtrhnout. Výborná kniha.

31.03.2020 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Účastnil jsem se současného boomu a sledoval netflixového Geralta, ale nějak jsem mu nepřišel na chuť. Proto jsem si musel spravit chuť a ponořit se do pořádného světa zaklínače, čarodějnic, trpaslíků a monster. Bouřkovou sezónu už jsem před lety četl, ale dal jsem si ji rád znovu a pachuti ze seriálu se na dobro zbavil. Kniha se mi líbí. Má rychlý spád a Geralta si v ní čtenář užije pomalu více než v posledních svazcích Zaklínačské ságy, která je víceméně zaměřená na Ciri.

12.01.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem se na tuhle kultovní knihu chystal, ale čas uzrál až jsem uzrál já sám :-) Tím chci naznačit, že jsem už skoro vousatý prošedivělý kmet a tato kniha není pro mě zrovna lehké čtení. 1984 není úžasný román neboť ve mně vyvolává nepěkné vzpomínky na dobu "temna" v rudé totalitě. Jsem rád, že už ta doba je dávno za námi a že tuhle knihu mám přečtenou. Jen mi je líto, že lidé v jiném koutě světa stále prožívají to co Orwell napsal před 70 lety a toto dílo je stále aktuální...

27.09.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Detektivky moc nečtu, ale tato kniha mě velmi pohltila svým propracovaným dějem. Výborné jsou i hlavní postavy Holgera a Mii včetně jejich soukromí. V závěru mě dostali i dějové zvraty jenž jsem nečekal. Super detektivka.

04.10.2016 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Před pár lety jsem se snažil Stopařova průvodce přečíst, ale po několika minutách jsme ji nevěřícně odložil. Teď po letech jsem se ke knize vrátil a k mému překvapení dočetl až do konce. Sice jsem ji četl se sebezapřením, ale chtěl jsem vědět jak to celé dopadne. Přemýšlel jsem co Douglas Adams chtěl knihou říci, ale asi nic jiného než si udělat prdel z klasických sci-fi v tom nebylo. Humor mám rád jen ten červenotrpasličí nějak nepobírám (za dělání si prdel ze Star Treku bych dokázal ublížit). Chápu, že tohle je kultovní dílo, ale jde to mimo mě... a závěru jsem se taky nedočkal :-(

09.03.2021 3 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Knihu jsem koupil a chvíli trvalo než jsem se do ní pustil. Dokonce mi psal sám autor abych ji zkusil, že by se mi mohla líbit neb jsem psal pochvalně o Kotletově prvním SPADu. A taky, že jo. Ani bych neřekl, že Nájezdník je autorova prvotina. Čekal jsem trochu jiný konec, ale jestli je toto opravdu rozjezd pro celou sérii, tak se těším na další díl... Asi budu za magora, ale Nájezdník se mi líbil více než poslední SPAD. Už se mi totiž přisprostlý Kotletův styl dost zajídá.

26.12.2020 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Moje utrpení při čtení celé série pokračovalo i v tomto posledním díle. Jako je jasný, jak to asi celé dopadne, ale závěr mě tedy dostal. Tvl takový blbý závěr si snad pamatuji jen z filmu "Takový normální zabijáci", ke kterému psal scénář Tarantino, ale závěr přepsal režisér Oliver Stone. Tím úplně zabil celkově moc dobrý film :-( Co se týká postav, tak některé mě pili dost krev zejména Leesha a Arlenova vyvolená Renna. Podezřívám autora, že nechal poslední díl napsat svoji ženu jinak si to neumím vysvětlit ;-) Teď nechci fantasy knihu vidět hodně dlouho...

20.11.2020 2 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Někdy jsem tady na databázi knih četl doporučení k přečtení téhle démonské série, že prý je to fakt dobrá fantasy. Pořídil jsem si tedy pár svazků a teď v pandemické krizi, kdy jsem už přesycen jiného mého oblíbeného žánru, se do této série začetl. První desítky stránek jsem si říkal co to je a měl jsem co dělat abych Tetovanýho nadobro nesprovodil ze čtečky... Ještě jednou jsem se tu zadíval do komentářů a nevěřícně kroutil hlavou z nadšení zdejších knihomolů.
Ač mě to stálo hodně přemáhání poddal jsem se vyprávění o neradostných osudech tří hlavních postav a světe div se, jak postavy stárli přicházel jsem knize na chuť. No nakonec musím přiznat, že jsem udělal dobře a začátek knihy přetrpěl. Hodně se mi líbí Arlenův vývoj a tvrdohlavost jakou si jde za svým cílem. Doufám, že v dalších svazcích mě bude čekat více dějových kotrmelců, protože u Tetovanýho se tak nějak dal příběh do předu odhadnout jak se bude vyvíjet.

21.04.2020 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Před hodinou jsem dočetl závěrečné řádky posledního letošního románu pána Heteši a nějak nemohu opustit myšlenkami to čeho jsem byl tichým svědkem. Abych utřídil myšlenky a vepsal je nějak smysluplně do tohoto formuláře poslouchám playlist Larryho Zanoffa odvysílaného v pořadu Mé velké tajemství na rádiových vlnách Teranga.
Příběh opět originální, skvěle podaný, trochu detektivní, místy vtipný i napínavý se sympatickou mladinkou neřízenou střelou - agentkou FBI Moirou Glaceovou pocházející jak jinak než z Baltimoru. Prostředí Teranga je hodně ponuré a Mozek řídící celou planetu příběhu dává potřebnou šťávu. No a ten závěr... Za mě je "Co to žere a kde to spí" parádní kniha a nesmírně se těším na další autorovo sci-fi.

29.12.2019 5 z 5

Zelené šupiny, střepy a rubíny Zelené šupiny, střepy a rubíny Petr Heteša

Místo abych četl nejnovější román od Petra Heteši začetl jsem se do tohoto staršího díla. No a nebyl jsem zklamán. Pěkně napínavý děj v oblíbeném Baltimore v rozlehlém komplexu nákupního centra. Trošku mi děj připomněl film Smrtonosná past, ale tady více v Hetešovském stylu = mimozemských cyborgů. Dostal mě překvapivý závěr a děj se spoustou přestřelek a akčních scén. Parádní kniha z které mám obrovskou radost.

23.12.2019 5 z 5

Probuzené peklo Probuzené peklo Petr Heteša

Ač mám Petra Hetešu hodně rád, tak poslední díl, který měl být vyvrcholením série, se mi moc nelíbil. Jednak jsem postrádal více interakce mezi hlavními postavami a druhák konec byl hodně odbytý a člověk aby si domýšlel jak to všechno celé dopadlo. Měl jsem i představu, že Greg se vrátí do "normálního světa" a nakope všem okolo Cybrainu prdel a ono nic. Celé to vypadá, že měl být ještě jeden - pátý díl, ale ten nepřišel... Za mě velké zklamání

16.06.2019 3 z 5

Spousta času na smrt Spousta času na smrt Petr Heteša

Hodně zajímavý příběh vojáka Grega Honberga, který se po jedné vojenské misi probere ve světě uvnitř počítače z vygumovanou pamětí čtyři měsíce zpět. Je ve skupince průzkumníků, kteří pronajali svůj mozek společnosti Cybrain a probíhá jejich výcvik. Greg se snaží zjistit proč se zde objevil a ostatní mu to pomáhají zjistit což se mu podaří v závěru prvního dílu. Celý se mi to moc líbí jak je to načichlý cyberpunkem a jak skupinka s Gregem si celý svět Cybrainu podrobuje ke svému obrazu. A ta akce.... Paráda.

02.05.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

O čtvrtém a posledním díle Spadu jsem nevěděl a díky sociálním sítím jsem se o něm dozvěděl včas a trochu mě to překvapilo, že vyšel tak brzy :) Tahle postapokalyptická série se mi líbí moc a na rozdíl od Posledního tanga v Havaně nemám na Řetězovou reakci skoro žádných výtek. Na hlavní hrdinku Alici se dá celkem rychle zvyknout a děj ubíhá v rychlém tempu. Občas mě trochu mrzí různé vtípky o Karlu Gottovi a podobně, asi bych podobné kravinky do vážné knížky ve které trpí otroci a umírají lidé netahal. Dost to narušuje neutěšenou vizi světa, kterou nám Kotleta předkládá. Vůbec bych se nebránil kdyby Franta pokračoval v příběhu neboť tenhle žánr zvládá dobře....

25.12.2018 5 z 5