Dreamless Dreamless komentáře u knih

Kniha o tebe Kniha o tebe Claire Kendal

Prečítaná za jeden večer, no vskutočnosti ma niektoré pasáže a chovanie Clarissy príšerne sralo, takisto ten zamotaný zbytočný milostný príbeh. Toď vsjo.
P.S A ten Raf mi nebol až taký odporný. Určite to bol účel.

04.01.2016 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Netvárne. Nepáčilo sa mi to, aj napriek tomu, že som to dočítala..

02.01.2016 2 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Túto knihu by si mal prečítať každý rodič, ktorý má o sebe dojem, že držať dieťa blízko seba je znakom úplného bezpečia a komfortu...

02.01.2016 5 z 5

Motorkár Motorkár Peter Moskaľ

Proste Moski.

30.12.2015 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Počúvala som ako audioknížku, veľmi ma to bavilo, ako celý Wilde. :)

29.12.2015 5 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Vôbec mi to nebralo. Ale fakt, že vôbec.

28.12.2015 3 z 5

Vladárka v súkromí: manželstvo, materstvo a móda Márie Terézie Vladárka v súkromí: manželstvo, materstvo a móda Márie Terézie Hannes Etzlstorfer

Veľmi ma to bavilo a obohatilo - ponúka to reálny náhľad do tej doby.

28.12.2015 5 z 5

Sentimentálny román Sentimentálny román Alain Robbe-Grillet

5 korún by som za to nedala.

28.12.2015 odpad!

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Horkosladké.

28.12.2015 4 z 5

Je to inak, mami... Je to inak, mami... Tamara Tainová

Keď som mala 13 rokov, keď som si ju kupovala, bolo to WAU! kniha o homosexuáloch. Prináša nám pohľad na svet homosexuálov a jeho pochopenie, ale veľa vecí necháva otvorených a príliš ani nenadchne.

Jar Adely Ostrolúckej Jar Adely Ostrolúckej Ľudo Zúbek

Prekrásna, svieža kniha, ktorá hladí na dušičke .

28.12.2015 5 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Ponurá nuda.

28.12.2015 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Epilóg ma naštval, no.

27.12.2015 4 z 5

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Bukowski má skvelú tvorbu, ale až toľko ma neberie.

27.12.2015 3 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Moja úplne prvá kniha , môj prvý román. Nezabudnem nikdy.

27.12.2015 5 z 5

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

Milujem Wilson a túto sériu, konečne knihy o reálnych dievčatách ! :)

27.12.2015 5 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Herné, vláčne, ale pekné. :) nedočítala som celé.

27.12.2015 3 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Ilúzia menom Pat Bateman sa vo mne bude dlho ukladať. Tak nejak toho mám veľa na jazyku a pritom tak málo. Na jednej strane tú knihu nechytím do rúk pekne dlho - ak vôbec! Nočné mory, ako ma Pat zmrzačuje zhrdzaveným nožom v školskej jedálni mi nedajú spať ešte veeľmi dlho.
Táto kniha geniálne zobrazuje rozpad osobnosti niekoho, kto má všetko, nevie čo od života viac a tak si svoje chvíle kráti vraždením a fantazírovaním o vraždách, lebo nie všetky čo boli popisované v knihe, skutočne vykonal. Bola to jazda, bol to masaker, bolo to hnusné.
Najviac ma znepokojil ale fakt, že takisto ako to začalo, tak sa to aj skončí. Kam pôjdeme na večeru, kde máme rezerváciu, aký typ saka sa hodí na pracovný pohovor? Nikto sa nepozastavuje nad tými hroznými skutkami, nad psychoptickou mysľou a rozjatrenou dušou človeka, každý hľadí iba do seba. A život plynie ďalej a ďalej, nenápadne sa o otiera o život Patricka Batemana, ktorý sa doň snaží zahrnúť svoju nezmazateľnú stopu - bez výsledku.

Hnusná satira konzumu, extravagancie, vzťahov a všetkého spoločenského hnusu. Odporné opisy ( krysa ma bude desiť ešte pekne dlho ), ale všetko to spolu tak nejak ladí, zapadá. Prázdni ľudia s prázdnymi koníčkami, s problémami prvého sveta, na drogách a bez chrbtovej kosti.
Kniha nám ponúka veľmi veľa rozhľadov, hlavne psychologickú sondu do duše vulgárneho, primitívneho týpka, ktorý sa na konci knihy prejaví ako filozof, myseľ, ktorá nad všetkým uvažuje a zrazu mu rozumiete, možno aj odpustíte, aj napriek tomu, že svoj monológ píše s črevami nejakého dievčaťa v zuboch alebo pri tom masturbuje v mramorovej vani. Film nám ponúka iný náhľad na Batemana, človeka, ktorý si dokonaluje uvedomuje svoju prázdnotu už od samého začiatku, so stálou snahou dostať trestu za svoje činy - ktoré ostávajú často LEN v jeho hlave. Ostáva nepotrestaný a jeho život sa nijak nezmení. Mení sa on, zúri, pľuje okolo seba síru a ľudia v ňom vidia decentného poseru, metrosexuála, normálneho konzumného chlapa. Nečudujem sa mu.

Kniha vo mne bude ležať ešte pekelne dlho.

27.12.2015 4 z 5

Milujem ťa Milujem ťa Candice Proctor

Bez prdele - bavilo ma to.

26.12.2015 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Dá sa milovať sociofóba, zatrpknutého antihrdinu, zhodeného milovníka, nepochopeného, žiarlivého, násilného, bez svedomia, ktorý žije vo svete s vlastnými pravidlami a patologickou zamilovanosťou a závislosťou na žene, ktorá žije nad ním, tam vonku - tam, kde nedosahuje jeho hudba noci, jeho temná moc?
Dá.

26.12.2015 5 z 5