DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Se žirafami na západ Se žirafami na západ Lynda Rutledge

Tohle byl vážně neskutecny příběh. Velice se mi líbil pohled do srdce zvířat a celkově myšlenky o tom jak snadno se nám mohou dostat pod kůži. Kniha byla napsaná s laskavosti, humorem, důvtipem, kurazi a především o tom jaké je zazit něco co by si asi nikdo z nás nepředstavoval. Někdy slepý přijde k houslým jindy nahodný přeživší po hurikánu k žirafam:)

14.09.2022 4 z 5

Sabat Sabat Lizzie Fry (p)

Až tolik mi nesedla kombinace thrilleru a fantasy jinak se kniha dobře četla i dějově nebyla špatně zpracovaná.

06.09.2022 3 z 5

Lásku si zaslouží lidé, ne věci Lásku si zaslouží lidé, ne věci Joshua Fields Millburn

Za mě velice přínosná Kniha ačkoliv většinu hovoří o minimalismu nebo ho lehce zmiňuje. Líbí se mi mnohé názory a myšlenky ale také lidský pohled a přínos z praxe :))

02.09.2022 4 z 5

Psychologie budoucnosti Psychologie budoucnosti Stanislav Grof

V knize je mnoho podnětných a zajímavých myšlenek. Jedná se o tunel psychologie z historie do budoucna. Kniha hovoří o mnohých alternativnich léčbach ale zároveň I popisuje psychické stavy a patologické znaky. Kniha je užitečná nicméně za mě se až příliš často dokola opakuji témata bez jiného úhlu pohledu

02.09.2022 2 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Prosté, lidské, hluboké, jednoduché, hezký napsané a na jedno přečtení stačilo

31.08.2022 2 z 5

Budu ti vyprávět Budu ti vyprávět Jorge Bucay

Za mě naprosto skvělá kniha. Některé příběhy mě bavily více jiné méně ale jinak velká studna moudrosti i uvědomění. Knihu jsem si i pořídila jelikož z ní ráda budu čerpat dal :)
"Člověk si lépe zapamatuje příběh nebo bajku než složitou diagnózu či definici"

30.08.2022 5 z 5

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Na to, že to bylo o dracích mi tam chyběl oheň. Kniha není špatná ale prostředí není nějak zvlášť vykreslené a ději chybělo napětí a vlastně celkove zajímavá dějová linka. Postavy nebyli špatné ale ke každé je sálodlouhá historie, jeho dětství, rod minulost a než si člověk zapamatuje a nějak predstavi jednu už je tu druhá a tak dále. Zkrátka mě kniha ničím do oblak neodnesla.

30.08.2022 1 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Je jedno jestli jste Romeo a Julie, pošťák a pokladní nebo Romy a Alain laska si vždycky najde způsob jak se zamotat nejen do života ale i zamotat život. O Delonovi jsem moc nevěděla obzvlášť o jeho osobní stránce. Kniha vlastně vypráví...to co se na googlu nedočtete a jsou to zajímavé osudy a propletené lidské vazby.

21.08.2022 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Za me lepší než druhý díl a mnohem pikantnejsi než předešlé díly. Bylo to sice klišé ale nečetlo se to špatně a autorka se dle mého názoru potřebovala rozepsat aby tímto dílem povýšila.

18.08.2022 3 z 5

Návrhářka z Paříže Návrhářka z Paříže Georgia Kaufmann

Kniha je skvele napsaná skoro až živě. Je to silný příběh kde se protíná sen s nelehkou dobou. Má hlavu a patu a dobře se čte.
Řekla bych že hlavní hrdinku bude každý vnimat po svém na základě svých životních zkusenosti. Mně moc nesedlo některé její uvažování ale ve finále to vlastně dávalo smysl.
Kniha mně ovšem tak nedostala ale určitě za jedno přečtení stála

18.08.2022 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Tahle kniha se těžko hodnotí. Z me strany je to moje první kniha od autora ačkoliv vim že je autorem školy dobra a zla.
Některé pohadky mi sedly vic jiné míň a některé zase vůbec. Prepsane klasiky do dnešní doby mi nevadilo a nápady skvělé nicméně mám dojem že autor z některých pohádek zcela vytratil původní myšlenku. Ačkoliv tomu autor dodal nový pohled i způsob jakým se na pohadky můžeme dívat.

Nejvíce se mi líbilo v podstatě dokončení Petra Pana a pak Sněhurka ta měla zajímavý obrat i pohled na to jak lze vnimat krásu.

Celkově knihu hodnotím kladně ale když si vezmu Sérii od Meyersové Cinder nebo autorku Nevlastní sestry líbilo se mi přepracování více:)

17.08.2022 4 z 5

Líbilo se mi s jakou nadsázkou dokáže autor vyprávět. Bylo to vtipné, zajímavé a sdílet tyhle zážitky které se nastanou každý den je skvělé. Vyprávění o lidech a zkušenostech a zároveň i pár rad co se můžou hodit i na běžných cestách. :)

17.08.2022 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tenhle díl jsem četla uz před nějakou dobou, když jsem chtěla vědět jak to celé dopadne ještě než vůbec tenhle díl byl v kinech.
Návrat byl stejně napínavý, čtivý jako tenkrát.
Jedná z nejlepších sérii a rozhodně lepší knihy než film už jen kvůli spoustě věcem Které ve filmu nebyli :)

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Další díl a musím říct že ačkoliv vím jak to dopadne bylo to mnohem napínavejsi než ten film. Zároveň obohacujici o dej a další rozšíření detailů:)

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po opravdu hodně dlouhé době, jsem si poprvé přečetla knižní verzy hunger games a musím říct že mi kniha doplnila mnohé aneb, co ve filmu nebylo. Také mi kniha obohatila a vysvětlila několik věcí. Jako by člověk doteď skládal puzzle bez prostředka.
Co se postav týče v knize jsem je videla zcela jinak nez ve filmu a i Katniss. U hlavní postavy jsem více chápala její jednání a rozhodování i uvažování. :)

Mám novější vydání kde je i rozhovor s autorkou kde vysvětluje několik otazníků které během čtení vyvstali takže pro fanoušky doporučuji

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Osobně mě kniha nenadchla už jen z chování postav a děje. Líbilo se mi několik zajímavosti a pražské prostředí. Toť asi vše

11.08.2022 1 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Silný, mrazivý a do života skvělý příběh. Mě osobně kniha tolik nenadchla. Chvily mě bavila velmi a chvilku zase vůbec vše bylo splatite ale nakonec zapadlo.

09.08.2022 3 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Milý, lidský i odborny pohled na témata týkající se života od autora čerpacího ze své praxe. Za mě kniha velmi přínosná do oboru i k zamyšlení do života

09.08.2022 4 z 5

Známe se celé věky Známe se celé věky Andrea Homolová

Musím říct že mám na knihu smíšené pocity a asi jsem od ní čekala něco jiného. V knize je spoustu krásných myšlenek a zároveň osudových témat, které dávají smysl nicméně než odborný či psychologicky pohled do věci okolo vztahu nabízí spíše ezo duchovní pohled který se mi zdá až příliš prostý a ne nějak vysvětlující zda je či není nahoda někoho potkat a proč si necháme někoho vstoupit do života.

09.08.2022 3 z 5

Vábení duhy Vábení duhy Vera Popelka

Tohle byla opravdu zvláštní kniha. Jedinečná rozhodně. Řadím ji pro mladší čtenáře avšak i pro starší rocniky to byla a podstatě pohadka. Niméně v ději jsem pociťovala zmatek a nesedli mi některé dialogy. Kniha má krásnou obálku i menší ilustrace. Zajímavé :)

23.07.2022 3 z 5