DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Čekala jsem víc typů a rad a spíš mi to připadalo jako; "takhle se stravuju já zkuste to" jsou jiné potíže než stres i když uznávám že ta část věnovaná práci se stresem byla asi nejzajímavější. Ale v podstatě co si z toho odnáším je jen. Jezte zdravě, cpěte se ovocem a zeleninou a bude to dobrý. Co bylo fajn tak v nekterych kapotolách stravovací alternativy ale obsah potravin a co tělu přináší se dá najít i na internetu. Čekala jsem víc

20.08.2021 2 z 5

Vrcholy a údolí Vrcholy a údolí Spencer Johnson

Jednoduchá a naivní příručka která se až příliš podoba Kam se poděl můj sýr.
Z
Pár hezkých myšlenek ale jinak nic extra

15.08.2021 1 z 5

Láska jako životní styl Láska jako životní styl Gary Chapman

Chapman většinou nezklame ale tohle je vlastně rozvětvení lásky na štědrost laskavost atd. Zkrátka lidské projevy ruzneho druhu lásky. Mluví o nelehkostech ale i o krasnostech při plnění těchto vlastností ale za mě je to spíš návod a to mi nevyhovuje až na pár zajímavých bodů a myšlenek. Myslím že si v knize každý najde to svoje

15.08.2021 3 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Taková moudrodefinice běžných věci z lidského života. Příběh žádný v podstatě jen citaty a několik hezkých myšlenek. Toť vše

12.08.2021 2 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Když se chcete v létě trošku zchladit je zde medvěd a slavík. Za mě krásné, pohádkové a mrazivé ale také to není úplně můj žánr a místy se kniha dost táhla ale na počátek to byl slušný rozjezd uvidíme co bude dál :)

10.08.2021 3 z 5

Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Jared Diamond

Jsou to zajímavé poznatky a doplnění informací ze škol o starych kulturách . Líbí se mi to porovnavani dnešní civilizace s tou predchozi ale za mě je kniha až příliš složité uchopena

10.08.2021 3 z 5

Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Susanna Clarke

Připadá mi, že tyhle knihy už neumím číst i když to jsou klenoty fantasy literatury. Mě kniha neoslovil ačkoliv mágové a celkový svět má jedinečnou originalitu. Když jste rozmlsaní klasickým fantasy a YA těžko se pak čte něco, co má tento jazyk a rozmanitý děj.

06.08.2021 3 z 5

Malý bůh Malý bůh Tomáš Hokeš

Tohle byla hodně zvláštní knížka. Mnoho moudra, fantazie a prozření. Mělo to co do sebe.

06.08.2021 4 z 5

Hledání českého příběhu: Úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti Hledání českého příběhu: Úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti Libor Stejskal

Zajímavé myšlenky ale jsou to většinově jen další názory na fungování české společnosti a politické struktury. Zda se mi že knihy kritizující systém a pana Babise jsou vesměs vše na jedno brdo. V knize je několik zajímavostí a poukázkani na rozvoj společnosti od režimu až doteď ale to je tak vše

30.07.2021 2 z 5

Paralelní světy Paralelní světy Michio Kaku

Za mě hodně odborne ale zas ne tolik aby se ro nedalo pochopit. V knize se propleta historie vědy se současnosti zároveň je vysvětleno mnoho paralel a jsou k nim přidané zajímavosti aneb co vám ve škole neřekli. Zajímavá a krásně doplňující kniha k vědeckým poznatkům o vesmíru

30.07.2021 3 z 5

Tuláci věčnosti: Aneb v kolébce lásky Ženy Sluncem oděné Tuláci věčnosti: Aneb v kolébce lásky Ženy Sluncem oděné Karel Havlíček

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a jsem příjemně překvapena. Kniha je sbírkou filozofických pohádek a je přehlcená krásnými a moudrými myšlenkami. Až mnoho řekla bych na tak úzkou knížku. Některé odstavce jsou tvořeny několika myšlenkami za sebou které k průběhu úplně neladí nicméně jsem za ně ráda ale chce to pozastavení se nad každým příběhem a pak pokračovat dál. Někdy je kniha trochu více duchovní jindy přímo že života záleží co si z jednotlivých příběhů vybereme

30.07.2021 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Asi to nebude jeden z nejpovedenejsich retellingu ale jsem ráda že jsem se i tak do otrávené pustila. Musím říct že takhle pošahanou pohádku už jsem dlouho nečetla :D
Líbí se mi jak autorka vždy dokáže z klasické pohádky udělat něco víc, co nese moudro do života a také poučení a líbí se mi že přidává postavy typu: osud, strach, bolest atd... které do děje krásně zapadnou.
Co se postav týče Sophie je zde víc než něžná holka a dějem se mění ze začátku se skutečně zdá hloupoučká a naivní potom praštěná ale vytrvejte :D každý zkušenostmi dospívá.
Tahle kniha nese jedno krásné varování jednoduše řečeno "laskavost je ctnost ale také nebezpečí a někdy větší než se může zdát"
Jak se zdá příště se můžeme těšit na perníkovou chaloupku nebo Karkulku? Uvidíme ale za mě (kdo ještě nečetl) od autorky doporučuji určitě Nevlastní sestru a Krásku a zvíře :)

"Nejsou to otrávené věci, co nás zabíjí jsme to my. Bereme si naleštěné červené jablíčko, které nám nabízí zlá kralovna a hned se do něj zakusujeme"

23.07.2021 3 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Kniha za začátku vypadala slibně pak se to táhlo a pak na střídačku, některé kapitoly dost zbytečné pak psycho a konec už nabral na čtivosti. Autorka si vybrala skvělé téma a co oceňuji tak je originalita a to ve velkém. Krása a ideály krásy nás provází celý život, to jak bychom měli vypadat a autorka z tohoto tématu udělala zvrácený svět posedlý krásou. Kdybychom měli tyto možnosti (přiznejme si) náš svět by vypadal stejně ne-li hůř. Autorka ukazuje krutou pravdu a dvě strany krásy zároveň. Doporučuji přečíst si závěr autorky, kde vysvětluje proč si toto téma vybrala a jak osobní pro ní bylo. Oceňuji otevřenost a poslání této knihy do života všem, kdo si někdy nepřipadal perfektní dle reklamních ideálů krásy.
"Krása je v krvi"

16.07.2021 4 z 5

Lepší život bez plastů: Více než 300 udržitelných alternativ a nápadů, s nimiž unikneme záplavě plastů Lepší život bez plastů: Více než 300 udržitelných alternativ a nápadů, s nimiž unikneme záplavě plastů kolektiv autorů

V knize najdeme spoustu inspirace do domácnosti i běžného života jak neplýtvat a také uklízet bez chemie. Ráda vyzkouším a doporučuji především pro ty, kdo si uvědomují jak už toho plastu bylo až dost. V podstatě v knize se vracím do dob našich rodičů a prarodičů. Je to šikovné a i k zamyšlení

08.07.2021 4 z 5

O tom se nemluví O tom se nemluví Yael Adler

Velice užitečná kniha až se člověk zděsí co všechno může být příčinou jiných tělesných znaků. Je to velice jednoduše popsané a vysvetlene co souvisi s čím a jak to poznat. Taková praktická příručka do života a i k etapám života. Je vidět že Mudr.Adlerová je nejen zkušenou lékařkou ale především lidským člověkem který má pro vše pochopení i případnou pomoc :)

04.07.2021 4 z 5

Zaříkávač andělů – Neuvěřitelné příběhy naděje a lásky Zaříkávač andělů – Neuvěřitelné příběhy naděje a lásky Kyle Gray

Krásné pohlazení po duši i srdci

26.06.2021 4 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Obrovský příběh statečnosti a toho že se člověk nemá vzdavat a to nikdy. Travis Mills je chlapák s velkým srdcem ale také vůlí žít. Ať se jdou media vycpat protože vůbec netušíme jaká je realita těch co bojují za svou vlast. Tohle bylo velmi silné a inspirativní. Doporučuji!

17.06.2021 5 z 5

Řev Řev Cecelia Ahern

Čekala jsem mnohem víc. Ty příběhy žen...hodně podivné. Až na pár z nich mi žádný nesedl a vlastně ani nedával smysl toho co tím autorka chtěla vzkázat. Dobrá byla žena se zrcadlem nebo hned úvodní příběh ale tím končím. Žádné velké poselství ani podporu žen to nepřineslo

03.06.2021 2 z 5

Šest Šest Luca Veste

Dost průměrná nuda. Až na pár děsivých momentů autor nepíše nějak poutavě a nějaká práce s vykreslováním prostředí až běží mráz po zádech...nulová.

03.06.2021 2 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Thorn mi prisla občas hodně hloupá ale i tak bych řekla že dvojka byla povedenější :) děkuji autorce za andelsky svět a především za styl jakým byla kniha napsaná.

31.05.2021 3 z 5