DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha byla dobře napsaná ale nečetlo se to příjemně. Upřímně mě to docela dostalo celá atmosféra knihy byla poměrně negativní a suchá. Myslím že nic podobného už číst nemusím

23.11.2023 3 z 5

Zloděj hvězdného prachu Zloděj hvězdného prachu Chelsea Abdullah

Z knihy mám trochu smíšené pocity . Máme tu nádherně a originálně vykreslený svět do toho postavy kde každá z nich je jedinečná svým charakterem, schopnostmi nebo postavením ve společnosti. Na to že autorka staví knihu na tradičních příbězích je kniha zcela originální. Velice mě bavil svět ve kterém se děj odehrával. Na druhou stranu mi kniha přišla občas opravdu matoucí a také zdlouhavá místy byl děj ne až tak záživný bylo to hodně dlouhé klubko které jsem muselo postupně rozplétat aby se vlastně člověk k něčemu dostal. Písek času této knihy se občas sypal opravdu pomalu ale ke konci už kniha opět nabrala na zajímavosti A co se konce týče skvělé nadchnul pro pokračování. Když jsem si knihu pořizovala Netušila jsem že se bude jednat o trilogii Nicméně až u nás vyjdou další díly ráda se do nich pustím.

19.11.2023 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Tahle autorka mi už opravdu hodně chyběla jelikož jsem od ní přečetla všechny její knihy Tak jsem čekala kdy vydá něco dalšího. Jsem ráda že píše pořád stejně naprosto skvěle čtivě pohádkově Ačkoliv se vracíme do již známého světa z předešlé série je to něco úplně jiného krásného a originálního a i věž známém prostředí autorka dokázala vymyslet zcela nové věci. Možná by mi ani tolik nevadilo kdyby v knize byly promítnuty více postavy z minulé série. Předchozí série krutého Prince se mi líbila mnohem víc Ale tato série se mi zdá zatím propracovanější a Ačkoliv se v prvním díle otevřelo spoustu dveří a místy se děj opravdu hodně táhl konec byl neskutečně napínavý a překvapivý. Tak kdypak bude dvojka

13.11.2023 5 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Na začátek bych ráda řekla že ačkoliv se tato kniha hodnotí jako pro fanoušky Hunger Games tak z hladových her tam byla opravdu jen špetka A co se kvalitou týče porovnávat tyto dvě zcela odlišné knihy nelze. Na začátek bych ráda vyzdvihla originalitu a také krásnou obálku kterou kniha má. Ale také za mě poněkud zklamání. Nevím přesně čím to bylo bavila mě magie a velice mě bavil ten svět ale co mě v prvním díle opravdu zklamalo tak jsou postavy. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla přišla mi na vladařku opravdu prostoduchá pak jsou tu okolní vedlejší postavy které knižnímu ději nepřinášejí ani trochu třpytu. V knize je samozřejmě také několik překvapivých zvratů což musím uznat že mě překvapilo od začátku knihu nějakým způsobem odhadujete jak se to bude dál vyvíjet a najednou je vše jinak nicméně co se týče vývoje mezi postavami to bylo celkem odhadnutelné. Celkově hodnotím 1 díl jako průměr ale uvidíme v dalším díle Kam se kniha posune.

13.11.2023 3 z 5

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

Musím uznat že na tuto knihu jsem se těšila a vůbec by mi nevadilo kdyby měla i po konci pokračování. Autorka skvěle píše A zatím se mi líbily všechny její série. Tato série je velice zajímavá protože je obohacená také fakty a obrázky ze staré doby zároveň se mi líbí jak je v knihách promítána role žen a také popsaná společnost v té době.

Co mě v posledním dílu mrzí je že se spíše věnuje romantické lince a všechno to zajímavé jde spíš na pozadí. Na rozdíl od předešlých knih nebyla až tak obohacená zajímavostí a napětím. Spíš mi přišla jako něco navíc a romantická linka je sice oddechová ale poněkud přeslazená. Přesto v této autorce budu ráda dál pokračovat styl jakým píše je znamenitě originální

13.11.2023 4 z 5

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

První půlka bylo jedno velké prokousávání děje ničeho a čekání jestli tak už něco?
Ale druhá půlka mě pohltila jak moře. Děj se rozjel a četlo se to jedním dechem až do konce. Bavilo mě jak kniha byla napsaná i postavy a fantazie. Myslím že kniha ma velký potenciál. No a ten konec! Šup sem s druhým dílem

11.11.2023 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Noo historky z Tinderu za mě byly lepší ale tohle byla taky sranda dokonce i s pár skvělými úvahami ale většina toho již Lucie řekla ve svém stand upu na YouTube. Ale i tak jsem se pobavila a na odlehčení svatebního stresu i mysli si myslím že je kniha parádní.

09.11.2023 3 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Cassandra umí krásně psát a je velmi kvalitním fantasy autorem ale tedy to bylo prokousávání a Kordelie taková princeznička která neví co vlastně chce. Potěšil mě konec ale ve finále byl velmi předvídatelný autorka mela za mě již lepší serie

09.11.2023 2 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Stejně jako květiny usychající pod rukou Persefony i tahle kniha byla jako zvadlá kytka.
Klišé průměr/podprůměr. Tohle rozhodně nebyla fantasy jen erotickou romantická s pár fantasy prvky. Kniha mě dějově vůbec do podsvětí nezatahla, postavy nudné nezáživné a ničim neobohacující a také předvídatelná. Dejte mi mince ať nemusím plout v plytké řece v Hadově říši. Jediné plusové body má kniha za obálku a nápad ale tím to tak končí.

07.11.2023 1 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Tohle není žádná pohadka na dobrou noc ale opravdu těžké čtení. Co kapitola to krutý mráz severu. Myslím že takový život si neumíme představit nebo možná radši nechceme. V některých částech mi kniha až tak nenotovala a občas trošku houpačka rázu fikce? Nebo fakt?
Za přečtení to stalo ale znovu bych se ke knize nevrátila Svědectví je za mě osobitějším a poutavějším čtením.

03.11.2023 3 z 5

Naše bouřlivé konce Naše bouřlivé konce Chloe Gong

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí tak bych to vzala konstruktivně.

Kniha byla opravdu skvěle napsaná a k tomu jakým způsobem dokázala autorka protnout dějiny a skutečnosti roku 1927 kniha je opravdu obsáhlejší oproti minulém dílu ale za to je kvalitně propracovaná. A líbili se mi hlavní postavy i jejich charakter Roma a Juliette jsou skutečně inspirující odvážné duše. A ten napínavý konec stal za to

Co ale knize musím vytknout tak děj který se za mě až příliš táhl a ačkoliv v jedničce se mi zdálo že to funguje tady mi to nějak už nedávalo smysl gangy, virus, nestvůry a do toho prostředí nějak mi nesedlo téma a kombinace.

Ovšem nic z toho neubírá na čtivosti a na nahlédnutí pod pokličku historie kterou si v učebnici dějepisu nepřečtere i osobním pohledu autorky a její vykreslení příběhu které jsou součástí jí samotné.

03.11.2023 3 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

Tak tohle byla jízda. Myslela jsem si že půjde o 2 díl který bude jen vycpávkou ale bylo to neskutečné. Myslím že ta správná kniha musí přijít v ten správný čas. Mě kniha neskutečně překvapila a sedla. Jak postavami tak prostředím a ta úžasná fantasy a propracovaný svět!
V prvním díle mi sestra hlavní postavy moc nesedla ale autorka jí dodala šmrnc i patřičný charakter, vše se hezky vyvíjelo mám ovšem malý rejpanec a to na to jak se kniha vlastně dlouho dopracovávala do konce který za mě byl ukončený sice naprosto pohádkově ale až příliš snadno a rychle.
Těším se ovšem na její další knihy a s touto duologií mi udělala radost. :)

01.11.2023 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Tuhle autorku jsem nečetla tak dlouho že jsem úplně zapomněla jak skvěle píše resp. Od nástrojů smrti píše pořád stejně a čerpá ze stejného světa který vždycky v nové sérii obohatí o něco nového a originálního. Ačkoliv je to víceméně stále totéž tak po dlouhé pauze musím říct že me svět zase vtáhnul. Líbí se mi zpusob jakým autorka píše na tomle díle mi akorát trošku svrběli ruce z hlavní postavy a také konec?? Jakože cože proč? Uvidíme co bude za pootevřenými dveřmi které dvojka zanechala tak hurá na třetí díl.

01.11.2023 3 z 5

Císařovna kostí Císařovna kostí Andrea Stewart

Zdá se mi že kniha dodržela tradici druhých dílů. První díl mě velice zaujal svou originalitou, světem i propracovaným dějem.
Jsem ráda že autorka zachovala charakter postav i dějovou linku. Nicméně se mi zdá že u druhého dílu se děj nějak zvlášť nepohnul přesto že většina byla velké prokousávání a občasné tlachání o ničem.
Tento díl mě úplně nenavnadil na další ačkoliv obsahoval informace o kterých jsem si jistá že bych ve třetím díle byla ztracená. Snad si autorka nechává všechnu energii na třetí díl?

26.10.2023 2 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Vcelku kniha nic extra. Čekala jsem kouzelný knižní svět a zatím dětská dobrodružná.
Nesedla mi hlavní ukňouraná hrdinka ani prostředí a za mě kniha dějově nedávala smysl spíš to byli přeskoky a zas změna. Kniha nezaujala ani obálkou. Za mě bohužel ale věřím že si najde své črenáře

26.10.2023 1 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Pozor SPOILERY

Tahle kniha se těžko hodnotí.

Nejprve výtky: ;)

Tohle bylo stejné klišé jako ta obálka. Kniha není nějak originální, dějově a ani světem zajímavá. Lara která na začátku byla drsňák pěkně vyměkla, dále zranění, jak na střídavém páse a Král tvrdý vůdce s ostrými tvářemi ale hladkým, sladkým srdcem. Holínky, bahno, pletení až příliš zbytečných postav okolo a jejich jmen (především začátek jména od A) a pak ta zatraceně divná scéna se žralokem. Zkrátka klišé.

Přítky:
Svým způsobem mě kniha i bavila a překvapila. Pořád se něco dělo, kniha se četla velice svižně, Také se mi líbí že je kniha doplněna bonusovými kapitolami a myslím že by mi vůbec nevadilo kdyby dvě ne až tak vedlejší postavy měli svou dějovou linku, která by myslím děj obohatila. Zároveň mě kniha několikrát pobavila humor za mě kraloval daleko lépe než knižní Vladař

Také mě překvapil konec který krásně pobízí k přečtením dalšího dílu. Uvidíme kam až to Lara doplave.

25.10.2023 3 z 5

Přemýšlej jako umělec Přemýšlej jako umělec Will Gompertz

Velmi zajimava kniha o umění ale i umělcích s přidáním několika zajímavostí o nich. Čekala bych více různorodých umělců ale i tak mě kniha bavila.

25.10.2023 3 z 5

Cyklus života Cyklus života Erel Shalit

Čekala jsem trochu jiné zpracování od knihy. Myšlenky životní cesty mi přišly zajímavé ale zpracování z pohledu biblických příběhu už tolik ne.

25.10.2023 2 z 5

Život s vysokou inteligenciou Život s vysokou inteligenciou Monika Stehlíková

Velmi empaticky napsaná kniha k pochopení talentovaných a nadaných. Odborná ale i plná milých myšlenek do života. Zároveň usnadňuje i vnímání "sebe sama jako nadaného"

25.10.2023 4 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

Výzkum na výzkum.
Za mě velice zajímavá kniha, která rozebírá jednotlivé experimenty, vědce, pokusy a psychologické testy. Autorka smýšlí velice lidsky a z praktického pohledu.
Knihu hodnotím jako velmi přínosnou do oboru

25.10.2023 4 z 5