DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Ohnivcova dcera Ohnivcova dcera Angeline Boulley

Kniha mě zaujala už obálkou a musím uznat že byla v hodně věcech jina a originální nicméně za mě se dej hrozně táhl a nebyl až tak plynulý. Ale líbily se mi postavy především to co prožívá hlavní postava, jak se chová a jak propracovane ji autorka popsala. Zároveň v knize je obrovská dávka lidskosti i laskavosti a úcty
Čekala jsem asi trošku něco jiného ale ani tak nelituji přečtení protože kniha měla své skryté kouzlo originality

16.11.2022 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Kniha mě zaujala už krásnou obálkou. A ano ejí obsah samozřejmě překvapil v dobrém i ve zlém. Samotný děj hodnotím jako průměrný a rozjezdový. Celkové prostředí bylo temné kruté a skvěle popsané. Co se postav týče Brexley mě občas štvala hlavně těmi jejími myšlenkovými pochody ale zároveň mi tam sedl a její povaha i charakter. Warwick tak to byl typický král temnot vzhledově zcela klišé nicméně chováním překvapivý dokázal se chovat i uvolněně sem tam vtip a nebyl to klasický bad boy. Co dalšího se mi na knize líbilo tak originalita postav s přípisem schopnosti, které autorka skvěle vymyslela. Konec byl celkem předvídatelný nicméně mně 2. Polovina knihy zaujala více a proto si určitě přečtu i druhý díl a ačkoliv člověk trochu odhaduje pokračování věřím že to bude překvapení a že bude mit kniha stejnou energii jako první dil.

15.11.2022 3 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Ačkoliv to bylo poměrně obsáhlé za mě skvěle zpracované. Ty názvy, styl prostředí. Opravdu povedená kniha zároveň mi sedly i postavy. Andělé i draci vsechno pospolu tak jako fungovalo a dávalo smysl. Snad bude autor pokračovat a bude další díl.

15.11.2022 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Neskutečně úžasně sepsána biografie! Bavila jsem se a zaujalo mě několik pohledu Davida Grohla nejen na hudbu.

11.11.2022 5 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Jednoduchá a velmi prosta kniha která nabízí odborný ale jasný pohled co se lásky týče od vývoje, jejich podob až vyhoření. Velmi zajímavá publikace ačkoliv již starší myslím že se hodí do každé doby

11.11.2022 4 z 5

Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Irina Semina

Takove sluníčkářské a milé počtení. Některé kapitoly byly lepší než druhé ale celkově pozitivní naladění do života

11.11.2022 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Další díl a za mě dosti vycpákový nicméně skvěle napsaný s otevřeným a napínavým koncem. Jsem ráda, že to není jeden z tech druhých dílů který klidně můžete vynechat a že se během knihy rozvine nový děj. Kiva poněkud změkla a čekala jsem od ní jeden zvrat za druhým jako to bylo v prvním díle a a Jaren stejný pohledný princ se smyslem pro humor. Trochu mi druhý díl pripominal zlodejsky tanec. Ale uvidíme co bude dal

11.11.2022 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Tak z tohohle mám ještě větší mráz po zádech jak z prvního dílu. Opět skvěle propracovaná kniha a ja se nemohla odtrhnout. Je až neskutecne jak skutečné by to mohlo být a jak realisticky je to napsané. Bavila mě propracovanost a celkový dej ale především ta myšlenka.
Je sobecké nechat si svůj vlastní život a s ním i tělo které k tomu patří?

V dalších knihách budu rozhodně pokračovat tenhle autor nikdy nezklame

10.11.2022 4 z 5

Nejsem jedním z šílených fanoušků HP ale tahle kniha mě zaujala a tak jsem si ji přečetla. Pro Toma Feltona je HP velmi srdcová záležitost což bylo velmi znát aneb Draco z jiné stránky. Tolik věcí a pohledu na postavy které nám z filmu byly tak známé a nyní je Tom Felton představuje zkrátka jako osobnosti a staré známé. Zároveň spousta věcí co se ze zajímavosti nedozvíte a rozšíření zážitků z natáčení a scén které až ve filmu opět uvidim vzpomenu si na vzpomínky z této knihy.
Čekala jsem že kniha bude komplet o HP nicméně je to celkově kniha o životě Toma Feltona na kterého se skrz knihu lze podívat jinak než jen na sociálních sítích či jako Draca.
Rozhodně doporučuji nejen pro fanoušky

09.11.2022 5 z 5

Tohle byl vážně skvělý rozhovor plný zajímavosti aneb nemyslete si, že když koukáte nebo čtěte detektivky, že znáte moji práci. Myslím že i přes nejrůzněji propracované knihy, filmy či seriál nemůžeme praci pana Mareše skutečně pochopit. Z rozhovoru bylo vidět že pan Mareš je skutečně špička ve svém oboru a ví o čem mluví, má znalosti a letité zkušenosti.
Skvělý rozhovor, místy jsem se i pobavila a kniha velmi zaujala.

09.11.2022 5 z 5

Láska ku*evská Láska ku*evská Gary John Bishop

Pokud jste od autora četli předešlé knihy pak by vás tento styl a vulgarismy neměli překvapila urazit.
Ja se nad knihou pobavila a velmi mě překvapila. Spoustu věcí se snadno říká ale hůř dělá nicméně autor nenabízí nějaký návod ale myšlenky na "problémy" či témata týkající se fungování vztahu. Spousta věci je spíše pro poučení než kázání či vyčtení co vše je špatně. Místy jsem se i pobavila a čtení jsem si se svižností užila. Na některé veci zkrátka nepotřebujete číst knihu tlustou jak encyklopedie stačí prosté věcné a jasné příklady z praxe a trochu selského rozumu

04.11.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Nevím jestli mi nesedl styl, děj ale kniha mě nezaujala. Fantasy tam byla poměrně povrchová a šlo především o milostnou linku, která byla klišé Amo Jones a jiné. Myšlenky hlavní postavy? I to neustálé přeskakování v čase mně nebavilo. A chyběl mi v knize chytlavý děj. Jsem ráda že autorka knihu neudelala až tak jednoduchou když to porovnám s žánrem romanticko erotická beletrie. Vztah hlavních postav nebyl nucený nicméně za mě ne. Ale je dobré že má kniha své čtenáře

04.11.2022 2 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Byl to hodně pohádkový mix a sem tam se to vleklo ale mně osobně retelling sedl!
Magie, krutost lesa, kuráž hlavní hrdinky, skvěle propojeny a vymyšlený děj a i styl jakým byla kniha psaná vtáhnul a nepustil. Tohle je skvěle propracovaná fantasy jak má být. Netušila jsem že jde o sérii mně konec stačí jak dopadl ale pokud budou další dily ráda budu pokračovat. :))

04.11.2022 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

A další skvělá kniha od parového terapeuta Vojtka. Za mě vztahy a pasti byli plné zkušeností a zajímavých podnětu. Je pravda že věčné srovnávání se či dělat si čárky za každý postup co se splnilo vztahu neprospívá stejně jako stereotypy. Musíme to brát tak ze každý z nás jsme individuální a takové jsou i vztahy a každému to funguje jinak. Líbí se mi, že tyto knihy nejsou návodem nýbrž pomůckou a uvědoměním si sebe i svého jednání či fungován ve vztahu. Vztahy a mýty měli za mě větší jiskru nicméně i tato kniha je skvělá a v kostce doporucuji i prednasku se stejným názvem na YouTube.

01.11.2022 4 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Musím autorce na začátek připsat body za originalitu a čtivý styl nicméně dej a prostředí samotné jsou už něco jiného. Asi mi v knize chybělo víc toho kouzla a promyšlenosti. Tuto autorku ráda čtu ale zrovna tato kniha mi vůbec nesedla a nevím jestli se autorka ještě kdy překoná jelikož na sérii Krutý princ nic od ní zatím nemá.

30.10.2022 1 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Tohle je jedna z mala knih z oblasti rady o financích a ekonomice světa kterou považuji za velice přínosnou. Lidsky napsaná srozumitelná kniha plná faktu a životních zkušenosti. Doporučuji ve velkém

28.10.2022 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Musím dopředu doporučit si alespoň pročíst prvni díl jelikož mezi nimi byla velká časová smyčka a ja osobně už spoustu věcí a především postav zapomněla.
Co se druhého dílu týče líbil se mi méně než první vzhledem k tomu že každý autor je specifický a člověk už není zvyklí na takové kvantum jmen, názvů a osob které nevíte jestli je třeba si je pamatovat nebo zda se tam jen mihnou? Samozřejmě js rada ze Maasova jako jedna z mála nepíše druhé díly jako vycpávku ale opravdu dej se hodně posunul, změnil a vím že bez druhého dílu bych v dalších byla úplně ztracená.
Bylo to jako vždy parádně zpracované sice přehlcené ale co stránka to radost číst ten jazyk a nápady. Co se deje týče do té zhruba půlky se za mě dost táhnul (jupijej kdy si to Hunt a Bryce konečně rozdají?) A taková středoskolská fantasy oddechovka Ale v dalších částech knihy to bylo už pořádně rozjeté a konec jsem hltala až do posledni kapitoly která překvapila maximálně. Těším se na další díl :)))

28.10.2022 4 z 5

Zničení Zničení Anthony Reynolds

Kniha nebyla špatně napsaná jenom zdlouhavý dej a trvalo než se něco začalo dít čekala bych trochu napinavejsi průběh a trochu mi dělalo problém zorientovat se v postavách a celkově v tom jakým směrem se kniha upíná. Oceňuji propracovanost vykreslení prostředí ale celkově kniha průměr.

24.10.2022 2 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Už dlouho jsem knihu nehodnotila takhle vysokým hodnocením ale u téhle nemohu jinak. Kniha me zaujala obálkou a i anotací avšak netušila jsem co čekat a bylo to pohlcující.
Hlavní postava Ce-tchien byla sice chvilkami arogantní a až moc snadno jí to všechno procházelo ale byla statečná a věděla za co bojuje a jak se má probojovat světem ve kterém jsou dívky jen pro potěchu a smrt. Autor/ka jí připsali skvělé schopnosti které se během knihy rozvíjely co mě dále bavilo byly myšlenkové pochody hlavní postavy které mě častokrát i pobavili i zaujaly uvažováním Také musím ocenit velice poutavý a napínavý děj a především originalitu a propojenost.
Je mi jasné že kniha nesedne každému, mně sedla skvěle a doufám že budou další díly v kterých bych určitě chtěla pokračovat a doufat že neztratí jiskru prvního dílu.

"Svět zrovna netrpí přebytkem hezkých pocitů, tak proč si je odpírat"

23.10.2022 5 z 5

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Není to špatné akorát já jsem náročný čtenář a proto za me bylo tohle velmi průměrné a řekla bych trochu dětská dobrodružná. Nesedl mi styl jakým je kniha napsaná, děj ubíhal celkem rychle ale chyběl mi tam zvrat či nějaké napětí. Na druhou stranu oceňuji i několik originálních nápadů ačkoliv havranů bylo již v jiných knižních seriích několik.

21.10.2022 2 z 5