dracos_princess dracos_princess komentáře u knih

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Už ani nevím, kdy naposledy jsem četla knihu, která by mě pohltila od první do poslední stránky.
Autorka v knize citlivě otevírá spoustu témat, která zasazuje do každodenního života, ať už jsou to vztahy v rodině, láska či bolest.
Přečíst si o životě a myšlení stárnoucích bílých mužů byl zážitek. Ne úplně běžně vykreslované literární postavy, které jsou ale v reálném světě všude kolem nás.
Děkuji za literární zážitek.

11.03.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Bohužel jsem ji musela odložit nedočtenou. Asi nejsem cílová skupina.

20.01.2024

Řeči a naučení hlubokých mudrců Řeči a naučení hlubokých mudrců * antologie

Mnoho morálních hodnot, které Češka zmiňuje, můžeme aplikovat i dnes - morálka prostě nestárne. Svižné čtení, které nám připomene, jak se máme v životě chovat, abychom byli spokojení sami se sebou. :)

01.12.2020 4 z 5

Bezpečně nešťastní Bezpečně nešťastní Petra Baštanová

Knížka je spíše průměrem.
Je čtivá, napsaná příjemným jazykem, dokáže zaujmout. Nicméně v polovině knihy začíná mít člověk pocit, že čte prakticky pořád to samé dokola, že mu kniha už nic nového nepřinese.
Ale na jeden podzimní večer plný přemýšlení mu určitě vystačí :)

05.09.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Na tuto knihu si člověk musí zvyknout. Ale když si zvykne, čeká ho úžasné čtení.
Zkuste si zvyknout.

17.05.2020 4 z 5

Zlatý máj Zlatý máj Josef Václav Sládek

Krásná a milá poezie pro děti. Není co vytknout.

28.03.2020 5 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Velice příjemná kniha. Napsáno poutavě, přečteno během jednoho dne. Za mě zajímavé téma.

10.11.2019 4 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Velice příjemná kniha. Poláčkův jazyk je neuvěřitelný.

24.10.2019 4 z 5

Stejně skvělá jako ta první. Díky za vše.

18.10.2019 5 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Čapka mám ráda, ale tahle kniha za mě bohužel opravdu ne.

30.07.2019 2 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Pro mě třetí kniha tohoto autora a zatím nejlepší.
Čtení je trochu náročnější, čtenář si na toto dílo musí udělat čas a vychutnat si jej.
Pohltila mě úplně celou. Nutila mě přemýšlet. Autor mi promlouval do duše.

21.09.2018 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha byla zajímavá, námět skvělý. Ale styl autorčina psaní mě nezaujal a knihu jsem si kvůli němu neužila.

02.08.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Splnila očekávání. Opravdu.

25.03.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Čekala jsem knihu, která mi vyrazí dech a stane se mou oblíbenou. Bohužel jsem těch pár stránek louskala více než týden a do knihy jsem se nemohla začíst.
Podle konce očekávám druhý díl, ale ten bude pro jiné čtenáře, než jsem já.

09.03.2018 2 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

TY bylo samozřejmě mnohem lepší čtení, protože byl člověk v napětí a tím si knihu více užil. Tady se dalo vše předvídat a překvapená jsem tedy moc nebyla. Nicméně autorčiny realistické popisy jsem jí věřila a to byl asi důvod, proč jsem knihu zvládla přelouskat až do konce.
Děsila jsem se sama sebe, když jsem doufala, že se hlavnímu hrdinovi vše podaří podle plánu. Až tohle s vámi autorčino psaní udělá.

23.02.2018 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Myši? V pohodě. Létající myši? Ne tak v pohodě.

25.12.2017 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Kniha je krásný průměr. Kvůli filmu jsem měla od knihy jiná očekávání, ale příjemně mě překvapila:)

27.07.2017 3 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Nápad nebyl špatný, ale provedení za mě bohužel nic moc:)

06.07.2017 2 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Čtení bylo příjemné, nicméně mě kniha trochu zklamala:)

14.05.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Kniha byla krásná. Myslím, že to na popis úplně stačí:)

07.05.2017 4 z 5