Dousabel Dousabel komentáře u knih

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Mám moc ráda Tess Gerritsen, ale tohle mi vůbec nesedlo. Nějak se mi ty dvě dějové linky k sobě nehodily, přišlo mi to nepropracované, začátek byl dobrý, ale uprostřed knihy mi přišlo, jak kdyby se s tím autorka sama trápila a nevěděla, jak pokračovat. Jane a Maura jí jde rozhodně lépe :)

08.07.2017 3 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Jedna příjemně strávená neděle s krásnou knihou. Vůbec jsem nevěděla, že děj volně navazuje na mou nejoblíbenější a zatím nepřekonanou rodinnou ságu, takže mě vzpomínky na slečnu Gwyn neuvěřitelně potěšily:) A jak už bylo napsáno níže v ostatních komentářích, kdyby byla kniha více propracována a rozepsaná, určitě bych ji zvládla i jako trilogii :)

06.07.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kvantová fyzika je pro mě něco naprosto nepochopitelného, nevysvětlitelného a neuvěřitelného. Natož nějaké termíny superpozice nebo temná hmota :D Nic to ale nemění na tom, že tahle kniha mě vtáhla do sebe první stránkou, nebylo potřeba spoustu věcí chápat a bádat, zda je něco z toho možné, nebo není, čehož jsem se obávala. Stačilo jen běhat s Jasonem krychlí, putovat různými světy, kdyby to šlo, otevřela bych s ním klidně 200 dveří, abychom našli ty správné. Na konci už jsem byla napnutá jak kšandy a závěr byl podle mě zvolen nejlépe, jak mohl. Po dočtení už si tu jen dumám, na kolik mých životních rozcestích, se od mě odpoutalo mé další já, které si zvolilo odlišnou cestu a doufám, že se nikdy v budoucnosti nestřetneme :D

05.07.2017 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pěkná kniha, ale šla jaksi mimo mě, pár dní po dočtení už se mi vytrácí z paměti. Četlo se to dobře, ale ani Josie ani žádná jiná postava mi nepřirostla k srdci, navíc jsem stále čekala na nějaký větší zvrat v ději, nebo alespoň něco nepředvídatelného a nic se nepřihodilo. Z podobné doby a prostředí je mnohokrát lepší od Fulvia Chlapec, který rozdával sny.

05.07.2017 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Velice slušná detektivka, která mě moc mile překvapila. Nemám moc ráda romány pro ženy, což je kategorie, do které je kniha zařazena, takže jsem raději moc neočekávala a po dočtení ten štítek "román pro ženy" moc nechápu:) Thriller, který nemá žádná hluchá místa, výborně se čte, i když je děj trochu předvídatelný, jsou tam momenty, které mi opravdu vyrazily dech :) A ta trocha té "červené knihovny" se dá vydržet :D

29.06.2017 4 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Slušný psychologický román, bohužel trochu dosti rozvleklý. Ale knize se nedá upřít opravdu zdařilé popsání psychologie a jednání lidí v určitých životních situacích, např. podváděné manželky, nebo matky kariéristky. Jen to mohlo být trochu kratší.

23.06.2017 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Harlan Coben, to je prostě sázka na jistotu. Žádné zdlouhavé popisování postav, okolí, prostě šup, šup a je konec. A bohužel až příliš rychle :D Možná trochu netypický závěr, nedopadlo to úplně podle mých představ, sem tam to trochu zaskřípalo, ale každopádně další skvělá kniha!

23.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Věděla jsem, že tahle kniha bude "jednodenka", a proto jsem si ji dlouho šetřila a jen po ní mlsně pokukovala! A pak mi velmi zpříjemnila jednu celou prosluněnou sobotu a já litovala, že jsem si ji více nešetřila :) Není co jiného napsat, skvělý psychothriler, od kterého se nelze odtrhnout! Jen malé doporučení - nečtěte na přímém slunci, spálila jsem se jako prase :D :D :D

05.06.2017 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Toto nebyl můj šálek čaje, ale i tak mě kniha zaujala a dočetla jsem ji. Každopádně, podle anotace jsem si představovala trochu něco jiného. Konec mi přišel takový nepropracovaný, čekala jsem lepší vysvětlení. Ale je fakt, že dneska jsem si svůj stín raději zkontrolovala, jestli nemám rohy nebo pařáty :D :D

03.06.2017 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Je to hrozně zvláštní kniha. Stejně jako dvě předchozí, ale tahle ještě víc. Trochu mi to místy připadalo jako sci-fi, asi jako kdybych si půjčila raketu a odletěla do vesmíru :) Říká se, že láska hory přenáší, ale nevím, jestli by nějaká máma vystavila své dítě takové šílenosti. Doporučuji možná číst v zimě, pro lepší atmosféru :D

01.06.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

No, ta k za mě úžasná kniha! Zatím jsem přečetla vše od této autorky, ale nevím proč, tahle mě bavila nejvíc! Možná za to může postava Sophie, která je neskutečně zábavná a pro někoho, komu tikají biologické hodiny, je single a trápí se tím, je neskutečně povzbudivá a konejšivá :D Nebo možná tím, že všechny postavy jsou vykresleny naprosto reálně, dost možná, každý v životě někoho takového z rodiny z Ostrova počmáraných blahovičníku zná, potkal nebo potká... A ta "záhada Munroových děťátka", na kterém kniha stojí, je po dočtení jen takovou třešničkou na dortu :) I když, na poslední straně je přece jen jedno šokující překvapení :D :D

30.05.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Hrůza, strašná bída, nenávist, krveprolití, vraždy jen tak ze zábavy, znásilňování skoro na každé stránce, bezpráví, bezmocnost, upalování, ponižování, všudypřítomný strach - to je jen v kostce, co se odehrává na prvních stranách a kvůli čemu jsem chtěla knihu zbaběle hodit na kouta. Nu, nakonec jsem se zatvrdila a dočetla. A četla jsem hrozně rychle, abych i já, snad, dostala svou dávku zadostiučinění a pomsty, a hlavně, abych se už mohla přestat o všechny tak strašlivě bát :)

21.05.2017 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Pavel Jansa

Příjemné počtení to bylo, ale možná je tohle přeci jen kousek spíše pro mužské pokolení. Trochu sci-fi scénář na české poměry (aspoň tedy doufám!). S čím jsem měla trochu problém, byly hrozně podobné jména v knize (Mik - Dick, Slámová - Svobodová, Pech - Pechman), což mě úplně zmátlo a dlouho jsem postavy zaškatulkovávala. Kdo je od koho, kdo koho chce zabít, kdo ho poslal apod. :) Každopádně musím vyzdvihnout, že pan autor vždy ve svých knihách zmíní Olomouc ♥, nebo alespoň nějakou část Moravy :) A Mr. McNamara první mě na konci překvapil... Njn, chlapi se prostě nemění...
Ale přeci jen, chybí mi pan Mahler, pane doktore! :)

09.05.2017 3 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Mno, musím přiznat, že tak do půlky knihy, možná i třičtvrtě, jsem to měla na jasné tři hvězdy. Prakticky nic moc se tam neděje, autorka nás zavalí příliš mnoha postavami v několika časových rovinách a může to působit zmatečně, než pochopíte, kdo je kdo a hlavně v jaké době. Čte se to příjemně, neurazí ani nenadchne. Každopádně, za posledních cca 80 stran musím hvězdu přidat. To už jsem jen seděla a kdybych mohla, četla bych ob dva řádky, abych se už konečně dozvěděla, jak to bylo. Dokonce jsem si nechala ujet dva vlaky, chtěla jsem si to dočíst v klidu doma :o) Takže nakonec super.
SPOILER! Jediné, co mi tam moc nesedělo, byla postave Stelly, myslím, že tam vůbec nemusela být, dělala v tom zmatek :D

07.05.2017 4 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Jsem moc ráda, že jsem se nenechala prvním dílem odradit, protože toto byl úplně jiný level! Přece jen už známe hrdiny (no, hrdiny, o tom by se dalo polemizovat:o) ) z předešlé knihy a asik trochu tušíme, kdo je a není záporák, podrazák, zabiják :D Ale tady zjistíme, že vlastně nic nevíme :D :D
Opravdu super konspirační thriller, přesně jak už bylo napsáno - nikomu nevěř, všichni lžou a kdo nelže, chce tě zabít :)
Moťťáku, jsi frajer! Chtěla jsem dát 4, ale za ten doslov a husí kůži po celém těle, dám 5.
A Atife... chtěla bych být tvou Natálií!! ♥

18.04.2017 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Tady byl někde problém :) Knížka mě uspávala po pár stranách, četla jsem ji docela dlouho a celkově mě moc neuchvátila. Poměrně dost mi tam chyběl alespoň jeden kladný hrdina :) a ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Janus mě ani tak moc nepřekvapil, dalo se to čekat. A ten závěr jak vystřižený z Ramba? :D Nicméně do druhého dílu se pustím, jak to s tím Davidem bude pokračovat.

13.04.2017 3 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Četlo se to dobře, ale děj je naprosto o ničem. Dennyho příběh jsem vůbec nepochopila, Redovi jsem nějak nevěřila, že by jednal, tak jak jednal. Divné, neucelené, nezáživné.

13.04.2017 2 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Vynikající psychotriler. Trochu jsem se lekla, když je odhalen vrah hned v první kapitole a odradilo mě to. Ale pak už jsem jen četla a četla a nevěřila vlastním očím :D Je to docela drsná kniha, ale výborná!

13.04.2017 5 z 5

Výborná kniha! Místy je strašně miloučká a zábavná, místy hrozně smutná a pesimistická, ale takový je život. A víte co? Já už se jí nebojím, ona ta Smrt není vůbec zlá, prostě jen dělá svou práci :)

13.04.2017 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

První díl mě moc neoslovil, ale jelikož mám už dlouho zakoupeny oba díly ve čtečce, pustila jsem se i do druhého. No a zase žádná sláva :D
Jako pohádka pěkné, jinak absolutně nereálné, cestování zazobaného chlapce po celém světě, bez žádných starostí, kromě hledání své jednonoční známosti. Možná mě to z pohledu Lulu bavilo trochu více, kdybych to četla v 16 letech, asi by mě to i oslovilo, tenkrát člověk ještě neviděl svět moc reálně :D

04.03.2017 3 z 5