dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha se čte rychle, téma čarodějnic mám taky moc ráda a celkově to není špatné čtení, jen mi vadilo, jak hloupoučká hlavní hrdinka je. Já vím, že bez chyb by se děj nemohl posouvat, nebylo by drama a podobně, ale to bylo pořád něco. Vždy mě pobavilo, když byla Emilia varovaná svou intuicí, že někam nemá chodit, ale pokaždé si řekla meh, jdu. Možná kdyby to tam nebylo zmiňováno, nebilo by mi to tolik do očí, nevím. Ale jinak doporučuju, pokud si chcete oddechnout. :)

30.07.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Je možné, že jsem z toho zmatená? Mám pocit, že mi uniklo hodně věcí, nevím, jak jinak to popsat.

30.04.2022 3 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Je mi +-150 let, ale stejně jsem si to koupila kvůli nostalgii (časopisy jsem si kupovala asi ve 12) a pořád to baví, jasně, že v tom dospělý člověk vidí pár chyb, ale i tak jsem si čtení vychutnávala jako tehdy. Kresba je podle mě úžasná, anebo přinejmenším příjemná. A to prostředí, pořád jim závidím ty jejich pokoje a podobně. :D

25.04.2022 5 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Kniha má hezké poselství a sloh, ale zbytek se mnou vůbec nehnul, je mi líto. Asi jsem necitlivá nebo nevím, ale utrpění hlavní postavy na každé straně mě otravovalo. Možná by to bylo lepší ve filmovém zpracování, to na mě takové věci vždy zapůsobí víc. Taky mi vadilo, jak se pořád měnily názory. Má to odrážet život? Možná, ale já nad tím protáčela oči.

03.04.2022 3 z 5

Každý z nás byl hrdinou Každý z nás byl hrdinou Jim DeFelice

Další skvělá kniha, tentokrát z pohledu medika za 2. světové války. Má/mají můj obdiv, ač bych byla radši, kdyby se takové věci vůbec neděly (no kdo ne, že?).

18.03.2022 5 z 5

První vlna První vlna Alex Kershaw

Nejdřív jsem chtěla dát knize čtyři hvězdy, protože jsem se hrozně ztrácela, byla jsem při čtení zmatená a to mě velmi štvalo, ale nakonec mě přece jen chytla za srdce a jsem ráda, že ji mám ve své mini sbírce. Stojí za přečtení a na Millina asi nikdy nezapomenu, to byla taková hezká vsuvka ve všem tom utrpení.

06.03.2022 5 z 5

Cesta do Arnhemu Cesta do Arnhemu Donald R. Burgett

Já nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězd. Hltala jsem všechny čtyři díly a jsem ráda, že jsem si je nakonec všechny sehnala, i když tak nějak na přeskáčku. Nepořádek v tom ale nemám, v každé knize je jasné, kam se vydali dál, anebo kde byli předtím.

01.03.2022 5 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem si ten svět v předchozích dílech opravdu oblíbila a pořád si myslím, že jde o skvělý příběh, který stojí za přečtení, ale už mi to začíná připadat moc dlouhé a dokonce jsem měla mezi čtením dlouhou pauzu. Taky nesnáším ufňukanou El, po které hned nastoupila ufňukaná Wynter (snad mám to jméno správně). Vím, že měly svá trápení odůvodněné, ale bylo tam toho prostě moc, nemluvě o energetických drahách a kanálech. Taky nesnáším fakt, že se kolem hlavní hrdinky motají dva muži a ona je zase celá rozpolcená, ano, i to spisovatelka napsala a vysvětlila dobře a srozumitelně, ale já jednoduše nevím, co si o tom myslet.

18.02.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Čteno kvůli výzvě a zvědavosti, co to Rowlingová stvořila. Vyrostla jsem na Harrym, kterému se podle mě už nikdy nic nevyrovná, ale musím říct, že i tato kniha mě v mnoha částech chytla za srdce. Věcem jsem fandila (králíčkovi hlavně!), jako by mi bylo sedm a konec byl opravdu dojemný. Pro děti super, ale pozor, aby vám pak nesbíraly a neschraňovaly všechny možné věci s tím, že je zachraňují před Ztrátou. :D

06.02.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Poslední díl je rozhodně nejlepší. Vytkla bych snad jen zdlouhavé vnitřní monology, které byly pořád o tom samém.

02.02.2022 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Předchozímu dílu jsem dala tři hvězdy a tomuhle jsem chtěla dát čtyři, protože se mi zdál o něco lepší, jenže pak mě zklamal Mal a celé to jejich přemrštěné drama a Alina, která chce v jednu chvíli zemřít a pak zase hrozně bojovat. Tyhle dvě věci mi tam přišly tak na sílu, jen aby bylo právě to drama. Samozřejmě chápu, že je to pro knihu potřeba, aby se tam něco dělo, ale uvítala bych to nějakou přirozenější cestou.

27.01.2022 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

(SPOILER) UPDATE: pustila jsem se do re-readingu a to byla sakra chyba. Poprvé jsem četla Stmívání asi v 18 a milovala jsem to, teď ovšem nechápu proč. Možná za to mohly filmy - první dva prostě miluju, ať si říká, kdo chce, co chce. To už bohužel nemůžu říct o knize, ach bože, jak já cringeovala! Edward je často popisován jako mrtvola (tvrdý, bledý a studený), což je i u upíra dost hnusné. Proč Bellu chtěli všichni kluci na škole? Byla hezká? Okay, ale každý chlap, který se tam objevil (kromě těch starých), po ní hrozně toužil. To bylo dost divné. Pak co to Edwardovo stalkování, jak to, že ji to vůbec nevyděsilo? "Tajně se ti vkrádám do pokoje a pozoruju tě, když spíš." ... "Wow, snad jsem ze spaní neříkala nic trapného." Ano, toho bych se i já bála nejvíc. No prostě jsem si zkazila vzpomínky. Hvězdy ovšem neuberu, protože.. jsem nostalgická duše.

18.01.2022 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

(SPOILER) Kniha ubíhá rychle, nemůžu jí upřít čtivost, ale musím říct, že se mi seriál líbil víc, což je hloupé, protože by to mělo být právě naopak. V knize mi vadilo, že Alina neustále řeší svůj vzhled a další děsně povrchní věci. Ani v seriálu mi nesedla, ale v knize bylo to její fňukání ještě horší. Chyběly mi i akční scény, které si v seriálu domysleli - například Mal stopující jelena společně s Dubrovem a tím dalším. Svět se mi ovšem moc líbí, to se spisovatelce opravdu povedlo. Nepovažuju to tedy za úplnou ztrátu času.

02.01.2022 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

wtf? Já se v tom teda pěkně ztrácela. Líbí se mi tak akorát, čím je to inspirováno a komu je to věnováno. Plus samozřejmě ilustrace jak na obálce tak uvnitř knihy, ty jsou opravdu krásné.

23.12.2021 2 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

U každé povídky jsem byla zvědavá, co se z toho vyklube a jak to dopadne. Za mě super.

17.12.2021 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Víc se mi líbily vysvětlivky na konci příběhu než samotný příběh a to je asi špatně. Je to hezká oddychovka, spisovatelka se inspirovala zajímavými fakty, ale hrozně se mi to táhlo a ani jsem si nikoho neoblíbila. Na knihu asi pravděpodobně brzy zapomenu, což je škoda.

18.11.2021 3 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Líbí se mi nápad a kapitán Fowler, byl tam krátce, byl tam žalostně málo, ale získal si mě rychleji než hlavní hrdinka, anebo ten její životem zmučený Eliot. Jinak se kniha hrozně táhne a přišlo mi, že ve chvílích, kdy mi mělo být vše vysvětleno a konečně mi to mělo začít dávat smysl, to bylo všechno napsáno hrozně zmateně, takže mám v těch důvodech, proč se vše odehrálo, jak se to odehrálo trochu bordel a pamatuju si jen takový ten základ.. nevím, jak to popsat, to je fuk. Jo a pak.. těch chyb, co ta kniha má, to vás taky dobře domotá, když mluví Ilsa (žena) a u toho je "řekl". :D No, ale jinak kniha neurazí!

22.10.2021 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Pohádka, která zároveň není pohádkou. Byl to zvláštní zážitek, ale líbilo se mi to, bylo to zase něco trochu jiného. :))

04.10.2021 4 z 5

Zlatá značí osud Zlatá značí osud Sára Vůchová

(SPOILER) Nápad zajímavý, čeština pěkná a na prvotinu (aspoň myslím, že je to první kniha autorky) to není špatné, ale vážně musí ten kocour pořád řešit, jestli si zaslouží, anebo nezaslouží žít? Řešil to tak úmorně, až mi bylo jedno, jestli zemře. Jejich romantiku taky naprosto nechápu, ani proč se rozhodla pro něj z ničeho nic obětovat. Pardon.

18.08.2021 3 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Místy hodně dětské, ano, vztah Coulterové a Asriela je opravdu divný, ale jinak se mi to líbilo. :)

06.08.2021 4 z 5