Domka901 Domka901 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dědinu by si měl přečíst každý, ať lidi z města, tak z vesnice! Knížka je perfektní sonda do mezilidských vztahů a ukazuje různé pohnutky člověka. Dvořáková k tomu přidané nářečí, kterým postavy mluví, tím získala Dědina další rozměr. Za mě jednoznačné doporučení! :)

07.10.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka je bomba! Hanišová to prostě umí... Zase skvěle vylíčen osud hrdinky, opět téma rodiny a vztahu rodičů a dítěte. Stejně jako v Anežce. Super! :)

01.10.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Konečně jsem knížku dočetla. Bohužel, Žítkovské bohyně (navzdory té velké reklamě, kterou měly..) mě neoslovily. Ke čtení jsem se musela přemlouvat. A přitom je to tak zajímavé téma! Nevím, čím to mohlo být... Možná mnoho postav a dějů... Kdyby měla knížka o pár "bohyň" a stran méně, nebylo by to, podle mého, na škodu.

21.09.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Mě knížka moc neoslovila, ale je to tím, že nejsem milovnice červené knihovny. Červený adresář je totiž jejím ukázkovým příkladem. Na druhou stranu musím pochválit zajímavý a spletitý děj, který, na vzdory mé počáteční skepsi, měl hlavu a patu. :)

17.09.2019 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Filozoficky bych ji přirovnala k Alchymistovi. Ovšem ten Malému princi nesahá ani po kotníky. Je to prostě knížka, kterou můžete číst v jakémkoliv věku, nebo citovém rozpoložení a vždy ji budete vnímat jinak a vždy si z ní odnesete něco nového. :)

10.09.2019 5 z 5

Takovéhle téma si zasloužilo daleko lepší zpracování. Spousta klišé, romantických výplní.... Prostě další červená knihovna.

Michaela Michaela Miloš Urban

Popravdě nevím, jak tuhle knížku zhodnotit. Na jednu stranu smekám před Urbanovou fantazií a schopností ji vměstnat do příběhu. Na druhou stranu je ale v knížce, alespoň podle mě, až zbytečně hodně sado masochistických a erotických scén. Ale oceňuji, že dal Urban si závěr knihy může čtenář pochopit po svém.

Zbláznila ses? Zbláznila ses? Jana Jirásková

Pro mě prostě až moc. Moc přehnané, přitažené za vlasy, sny moc sci-fi, moc volný konec,..
Tento styl psaní a způsob vyprávění zkrátka není můj šálek kávy....

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další knížka od Mornštajnové a opět super. Četla jsem ji a po Haně a Hotýlku a musím říct, že mi možná přišla nejlepší. Ač jsem na ni četla rozpoluplné reakce. Za mě krásná knížka s dějem, který zaujme a pozornost čtenáře udrží. :)

Syndrom Loutky Syndrom Loutky Dina Rubina

Na můj vkus zbytečně zdlouhavé. A jelikož se jedná o psychologický román, vyžaduje čtení větší soustředění. Proto bych uvítala, kdyby měl příběh o to větší spád a dějovost.

10.09.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek jsem četla až po Haně a na rozdíl od mnoha jiných jsem nebyla z knížky zklamaná. :) Bavil mě jak samotný děj, tak vykreslení všech postav. Jen z hlavního hrdiny jsme byla trochu nesvá - ta jeho povaha mě v průběhu knížky čím dál víc vytáčela.

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Z téhle knížky mi bylo trochu psychicky špatně... Smekám před autorem v tom, že doteď neumím odhadnout, do jaké míry je to sci-fi, blízká realita či hrozba.

10.09.2019 4 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Za mě takový průměr. Povídky mě nikterak nenadchly, ač byly psány renomovanými autory. Ani jedna mě neoslovila. Škoda, těšila jsem na víc. :)

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Za mě super! Mám moc ráda české detektivky a tato nemá chybu ani po jazykové stránce, ani po příběhové! Oddychové, vtipné a zároveň krimi. :)

31.08.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Asi jsem (pod vlivem všech kladných komentářů recenzí) čekala víc... Pro mě je Alchymista jen hezkým příběhem, nic hlubšího v něm bohužel nevidím...

29.08.2019 3 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Dala mi ji přečíst mamka, pak jsem viděla i film... krásné, i když je knížka ze sedmdesátých let, je stále aktuální.

29.08.2019 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Něco na způsob Mornštajnové a jejího Hotýlku/Slepé mapy... Generační román, který je vyprávěn z pohledu tří různých hrdinek. Ale i tak moc hezké čtení.

29.08.2019 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Naprostá pecka! Chvílemi jsem smála, až mi tekly slzy, chvílemi mi málem tekly slzy lítostí nad Eleanořiným osudem...Doporučuji! :)

29.08.2019 5 z 5

Medvědí tanec Medvědí tanec Irena Dousková

Za mě docela velké zklamání... Od Douskové jsem čekala lepší zpracování - zvláště takového tématu - tohle bylo, alespoň podle mého, nedodělané...

29.08.2019 2 z 5