Malý princ přehled

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234619/bmid_maly-princ-234619.jpg 4 16243 16243

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří.Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Rybka Publishers

Le Petit Prince , 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý princ. Přihlašte se a napište ho.

Pajulk
14.05.2024 2 z 5

Knihu jsem četla víckrát. Má svoje moudra životní a je to milý příběh. Ale nějak nechápu ten boom kolem knihy. Není to můj šálek kávy. Mě neoslovila.

Věra91
12.05.2024

Mám ji na seznamu už roky. Kniha je plná laskavosti a dobroty, oslovující svět jako takový. Příběh z otázkou toho jak se malý člověk vyrovnává s tím jaký je , jak přetváří samu sebe atd. Čtenářovi ukazuje jiný nadhled na různé věci.

Vidlička
08.05.2024 1 z 5

Ano, nic proti arteterapii. Ano, je to kvalitní a dobře napsaná kniha. Ano, dospělí ji shledávají pravdivou. Ano, dětem by se mělo říct i o nehezkých stránkách života. Ale ne, neměl by se na ně vylejvat už po generace takhle hroznej kýbl deprese jako knížka pro děti. Ne, neznám nikoho, kdo by ji v dětství pobral, a už vůbec, aby se mu líbila. Ne, ani já nechci bejt polejvaná. Malý princ a Vidlička NE.

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

Pověst potížistky, Ve stínu popela a další knižní novinky (13. týden)

26.03.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé cestují vlakem, sem a tam a Malý princ říká výhybkáři, se kterým se baví: Nebyli snad spokojeni tam kde byli? Výhybkář: Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme.

Lidé se natlačí do rychlíků, řekl malý princ, ale potom nevědí, co hledají. A tak se rozčilují a točí se kolem dokola. A pak dodal: Nestojí to za to...

Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Zlatá stuha (Překladová část: Beletrie pro děti (Pikola, 2019))

Kniha Malý princ v seznamech

v Právě čtených170x