Syndrom Loutky

Když osmiletý chlapec Peťa Uksusov sleduje, jak rusovlasá slečna padá z okna (jako loutka!), netuší, že tento zážitek nastartuje dvě největší posedlosti jeho života: loutky a Lizu. Ještě tentýž večer si autista Peťa začíná hrát s loutkami ostatních dětí a předvádí naprosto unikátní dovednosti a nadpřirozené výkony. V jeho rukou panenky a loutky doslova ožívají. Druhý den si Péťa všimne zrzavé holčičky v kočárku před obchodem s potravinami a uchvácen její krásou (vypadá jako panenka) se rozhodne, že jí unese. Když se Liza vrátí k otci, Peťa zjistí, že je dcerou ženy, která spáchala sebevraždu. Péťa dlouhé roky nespouští dívku z dohledu, a když Liza začíná studovat vysokou školu, rozhodne se nadobro od otce odejít. Od otce, právníka s pochybnou pověstí a podivnými sexuálními úchylkami......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354199/syndrom-loutky-oT1-354199.JPG 3.815
Vydáno, Omega

Синдром Петрушки, 2010

Kniha Syndrom Loutky

Selket
11.12.2019

Knihu jsem strašně dlouho odkládala a nakonec se fakt divila, proč jsem to udělala. Byla jsem nadšená, slova mi pod očima jen klouzala. Miluji zdánlivě poklidné vypravčské počiny se zneklidňujícími detaily. Při čtení jsem si musela vzpomenout na svou oblíbenou Alici Carterovou a její Magické hračkářství nebo Noci v cirkuse.

Domka901
10.09.2019

Na můj vkus zbytečně zdlouhavé. A jelikož se jedná o psychologický román, vyžaduje čtení větší soustředění. Proto bych uvítala, kdyby měl příběh o to větší spád a dějovost.

lisc
06.04.2019

Psychologický román, celkově trochu náročnější četba, ale hodnotím velmi kladně hlavně pro určitou odlišnost proti anglo-americké literatuře, kterou hlavně čtu.

Ivuska.09
02.07.2018

Náročnější, ale inteligentní čtení. Dobře propracovaný společenský román. Zpočátku může čtenáře odradit pomalejší tempo vyprávění, ale vyčkejte, jakmile začnou být odhalovaný různé skutečnosti z minulosti hlavních hrdinů, lépe se do příběhu začtete. Líbí se mi kombinace loutkového dramatu a psychologického románu. Ideální pro všech, kteří od knihy čekají "něco víc".