dominik123 dominik123 komentáře u knih

To To Stephen King

Majstrovské dielo Stephena Kinga. Úplne som sa vžil do príbehu, ktorí je premyslený a aj napriek svojej ohromnej dĺžke, nenudí ani na chvíľu. Jednu hviezdu, dávam za zaujímaví a nezvyčajný štýl napísania, tejto knihy. Jednu hviezdu, dávam za skvelé prelínanie minulosti a prítomnosti. Ďalšiu hviezdu, dávam za samotné To ako skvele vymyslené zlo v knihe. Štvrtú hviezdu, dávam za drsnú, hororovú, atmosféru, ktorú okrem Kinga už asi nikto nenapodobí v takej desivej podobe. Poslednú, piatu hviezdu, knihe dávam za fantastické charaktery postáv. To je vynikajúce dielo a smelo ho radím, medzi najlepšie romány na svete. Verte mi po prečítaní knihy vám bude smutno za celým klubom Smoliarov a to mne na tích päť hviezd, úplne stačí.

16.02.2015 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Najlepšia časť trilógie a myslím si že aj najlepšia fantasy kniha akú som kedy čítal. Návrat Kráľa je najosudovejšia a najkrajšia časť trilógie, ktorá sa nezmazateľne zapísala do histórie kníh. Posledný výstup na horu osudu a bitka o stredozem robia s tejto knihy jednu z najlepších kníh na svete. Celá trilógia je výborná a dodnes je aj jedna s mojich najobľúbenejších trilógií. Svet ktorí Tolkien stvoril je úžasný a zato mu patrí môj obdiv. Film ako aj kniha je to najlepšie vo svojom žánri a len málo kníh sa s Pánom prsteňou môže rovnať v kvalite.

Čo s nemŕtvymi Čo s nemŕtvymi John Ajvide Lindqvist

Zaujímavá kniha. Doteraz neviem, či sa mi páčila, alebo nie. Mám podobný názor, ako užívateľ ZÓNA vo svojom komentári. Je to ťažko pochopiteľná kniha a po jej prečítaní vo mne vyvolala, množstvo pocitov. Nevedel som či sa mám smiať, alebo mám plakať. Táto jej určitá zvláštnosť, knihe zabezpečuje, plusové body. Bohužiaľ kniha, niekde uprostred, začína mierne nudiť. Je to spôsobené aj tým, že je v nej málo akcie. Tak isto, niektoré situácie, som nepochopil a niektoré, neboli vyriešené, príliš múdro. Napriek tomu je to kvalitná kniha a aj keď nie je veľmi strašidelná, rozdáva zaujímavé otázky, ohľadom smrti. Dávam 75 percent.

23.02.2016 4 z 5

Čachtická pani Čachtická pani Jožo Nižnánsky

Veľmi pútavá kniha,zaplnená, neustálym dejom. Kniha prakticky nemá, slabé miesta. Všetky dôležité postavy sú zaujímavé aj keď ich je viac než dosť. Príbeh sa až do konca nezastaví a neustále prekvapuje. Zvratov v knihe je požehnane a väčšinou sú nečakané. Kladným postavám som držal palce a tým záporným som prial smrť. Autor teda dosiahol to čo chcel, napísal kvalitnú knihu, plnú napätia a zvratov. Navyše ako bonus tu je samotná Čachtická pani. Tak dobre napísaný charakter to sa len tak nevidí je to určite jedna z najhorších záporných postáv o akých som kedy čítal. Ale nič nie je dokonalé a aj tu je pár chybičiek na kráse. Postáv je veľa a niekedy sa v mi v nich ťažko orientovalo a niektoré momenty v knihe mi nesedeli. Dávam 95 percent a určite si knihu o pár rokov opäť prečítam.

26.08.2015 5 z 5

Zbav nás zlého Zbav nás zlého Lisa Collier Cool

Musím povedať, že táto kniha ma zaujala. Aj keď čítanie vo večerných hodinách, bolo celkom desivé. Po prečítaní mám po dlhej dobe pocit, že som čítal, niečo, nové, neobyčajné a aj keď som už pred čítaním niečo o exorcisme vedel, dozvedel som sa množstvo novôt. Tak isto je dobre že štruktúra knihy je rozdelená na viac príbehov, ktoré, nám, čitateľom, pomáha pochopiť exorcizmus. Malé výhrady mám k niektorým príbehom, ktoré sa na seba až príliš podobajú. Určite knihu odporúčam každému aj keď pre ateistov, nemusí, byť až taká zaujímavá. Dlho som sa rozhodoval medzi 5 a 4 hviezdami. Napokon dám päť a to hlavne preto že kniha, nám predstavuje, úplne nový svet a to ten duchovný.

19.08.2016 5 z 5

Kniha smrti Kniha smrti John Tigges

Veľmi dobre, napísaná kniha, aj keď zo začiatku to nebolo nič moc. Hlavne epilóg o vzniku knihy smrti, ma takmer odradil od čítania. Keď sa však príbeh rozbehol, nešlo ho zastaviť. Musím pochváliť autora za hlavnú postavu, ktorej som od začiatku do konca, držal palce. Tým že v knihe je málo postáv, číta sa rýchlo, nenudí a čím viac vás pohlcuje. Jedinú výhradu, okrem toho epilógu, mám ku finále. To je dosť urýchlené a keby kniha mala o 50 strán viac, mohlo, byť aj viac premyslené. Určite vám knihu odporúčam. Je zaujímavá s kvalitným príbehom a aj keď nie je príliš strašidelná, ja som si ju užil. Dávam 90 percent a päť slabších hviezd.

24.07.2016 5 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Tak prečítanie tejto knihy, mi trvalo o niečo dlhšie, ako by som od 300 stranovej knihy čakal. Je to spôsobené aj tým, že kniha sa do ničoho nehrnie. Skôr veľmi, pomaly, odsypáva. Je síce pravda, že melancholickú atmosféru sa podarilo vykresliť celkom dobre, ale problémom je že samotný dej, po dobrom začiatku, nie je až taký zaujímaví. Samotný autor ako by nevedel či sa má vydať cestou hororu, alebo, psychologického románu. Aspoň že samotný hrdina je aspoň trošku zaujímavý aj keď, viac postáv by rozhodne nebolo na škodu. Potenciál knihy bol rozhodne vačší a škoda že sa ho autorovi, nepodarilo naplniť. Takto tu máme priemerné dielo s dobrým námetom, ktoré, ale zlyháva v príbehu a nejednoznačnom umiestnení v žánri. Aj napriek tomu všetkému, neľutujem že som knihu, Démonolog, prečítal.

15.07.2016 3 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Čeľuste je krátka, ale zároveň aj dlhá kniha. Dlhá je predovšetkým v prvej polovici, kde sa vlečie ako starí slimák. Druhá polovica je omnoho lepšia a s príchodom na loď sa začína, poriadna zábava. Charaktery postáv sú dosť nezaujímavé s výnimkou hlavnej postavy. Príbeh je jednoduchý, priamočiary a nemá veľa odbočiek, teda až na jednu, ktorá zbytočne brzdí dej. Slávny film je oproti knihe, iný a má aj inú atmosféru, ale nedá sa povedať že by bol aj lepší. Škoda slabej prvej polovice, ináč by to bolo za päť. Dávam 80 percent a štyri hviezd.

08.06.2016 4 z 5

Žihadlá Žihadlá Guillermo del Toro

Z tejto knihy, som vyslovene nadšený. Prvých tristo strán sa to tvári ako veľmi dobrý thriler so zaujímavými postavami a s príbehom s príchuťou hororu, ale až posledných sto strán je neskutočne epických, napínavých, a nabitých udalosťami, ktoré by vystačili na dve knihy. Postavy sú zaujímavé, príbeh má pár originálnych momentov, ktoré inovujú, žáner upírskych románov a celkovo sa to dobre číta. Pár tŕňov v oku by sa našlo a medzi ne určite patria, nektoré nelogické scény a postavy, ktoré majú až nadľudskú výdrž. Sú to ale chybičky nepodstatné a nijako nakazia, zážitok z čítania. Guillermo del Toro a Chuck Hogan, dokázali napísať dielo, ktoré je napínavé, strašidelné, epické a niekedy aj mystické. Knihe dávam päť hviezd a 95 percent. Autori ma milým spôsobom prekvapili a som zvedavý ako sa bude príbeh vyvíjať v ďalších častiach.

26.11.2015 5 z 5

Beštia Beštia Peter Benchley

Krátka, ale veľmi napínavá kniha. Už od začiatku, som tušil že tentokrát to bude, neobyčajne, kvalitný, zážitok. Autor neuveriteľne realisticky, vystihol atmosféru, prímorského mestečka, Bermudy. Postavy sú napísane tak dobre až sa zamýšľam nad tým či neexistovali aj v skutočnom svete. Samotná Beštia je tu monumentálna, masa, podmorskej, hrôzy. Síce je pravda že príbeh miestami pokrivkáva na jednu nohu, napokon sa na nej, ale udrží a rýchlosťou svetla, dôjde k finále. Samotné finále je asi jeden z najlepších záverov aké som čítal. Je plný napätia a neklamem, keď poviem že som sa pri ňom spotil a lial zo mňa pot ako keby som sa kúpal, niekde na pláži v prímorskom mestečku, Bermudy. Kniha ma milo prekvapila a to že som sa pri jej čítaní cítil ako keby som bol priamo v deji je najlepšie odporúčanie si ju prečítať. A možno aj dva krát.

21.09.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborné ! Výborné ! Ešte raz výborné. Takto si predstavujem Draculov príbeh. Kniha je omnoho lepšia ako Coppolov film, ktorý je len obyčajná romantika s knihou nemá veľa spoločného. Bram Stoker už vtedy dokázal vytvoriť dielo z ktorého ide ešte aj dnes strach. Od začiatku až do konca, ide príbeh, obrovsky, rýchlym, tempom. Samotný Dracula je tu skutočne tým pravým Draculom. Tak isto sa mi veľmi páčila denníková forma príbehu, ktorú tu niektorý užívatelia kritizujú. Postavy sú zaujímavé a dokonca som v knihe postrehol niekoľko veľmi vtipných hlášok čo som teda vôbec nečakal. Dracula ma milo prekvapil, nečakal som že to bude až také dobré. Viem že každý má na túto knihu vlastný názor, ale niektorý užívatelia by mohli preukázať väčšiu úctu ku klasike, ktorou román Dracula, bezpochyby je. Dávam päť hviezd je to jedna z najlepších kníh aké som kedy čítal.

04.08.2015 5 z 5

Mizéria Mizéria Stephen King

Byť spisovateľom je náročná vec a niekedy, môže byť takmer až smrteľne nebezpečná ako mi názorne predviedla, táto kniha. Celí čas ste pri jej čítaní napätý a v niektorých situáciách, dokonca vystrašení, čoho je psychicky chorí človek, schopný. Pri spätnom rozbore knihy, vlastne ani nenachádzam negatíva čo sa mi málo kedy stáva. Zatiaľ je to moja druhá, najobľúbenejšia, kniha od tohto autora. Musím pochváliť autora za skvelé vykreslenie psychiky postáv a aj za napätie, ktoré vás pri jej čítaní, úplne pohltí. Malo ktorý autor, vie z takého jednoduchého deja v ktorom, vlastne vystupujú dlhý čas, len dve postavy, vytvoriť takú napínavú drámu. Stephen King ma opäť nesklamal a dokázal že vie napísať kvalitnú knihu aj bez nadprirodzených prvkov.

18.04.2015 5 z 5

Netvori z hmiel - Rukopis Ibn Fadlána o jeho zážitkoch medzi Severanmi v roku 922 nášho letopočtu Netvori z hmiel - Rukopis Ibn Fadlána o jeho zážitkoch medzi Severanmi v roku 922 nášho letopočtu Michael Crichton

Moja prvá kniha od tohto autora a musím povedať že vôbec nie je zlá. Určite to nie je to najlepšie čo som dosiaľ prečítal, ale je to zaujímavá knižka, ktorá má základ v skutočnom rukopise, arabského cestovateľa. Škoda len že je taká krátka, pár stránok naviac by vôbec nebolo na škodu.

11.04.2015 4 z 5

Kliatba Kliatba Richard Bachman (p)

Ďalší kvalitný príbeh od Stephena Kinga. K príbehu a postavám, nemám žiadne výhrady. Možno mohol byť príbeh strašidelnejší, ale myslím si že aj napriek tomu je to ďalšia kvalitná Kingovka, ktorú by som si chcel niekedy znovu prečítať. Dám teda 80 percent.

04.04.2015 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pred čítaním Doktora spánka, som si prečítal slávny román Osvietenie a musím povedať že Doktor spánok je vynikajúce pokračovanie, kultového Osvietenia. Bolo by dobré spomenúť že kniha nie je horror, ale niečo medzi hororom a fantasy. Zo začiatku asi budete prekvapený, akým spôsobom sa uberá príbeh a život Dannyho Torrancea. Román je hneď od začiatku viac akčný ako Osvietenie a vystupuje v ňom množstvo postáv. Dobré postavy a zlé postavy sú v knihe jasne odlišné a od začiatku máte prehľad, kto je zlí a kto dobrí. Danny aj Abra sú skvelá dvojica a bez problémov som si ich obľúbil. Nie všetko je dokonalé a tak aj záporné postavy sa mi zdali málo desivé a príbeh má len veľmi málo strašidelnej atmosféry, oproti starým Kingovkám. Určite vám túto knižku odporúčam, síce nie je dokonalá, ale je skvelá a určite fanúšikov Stephena Kinga, chytí za srdce. Takže dávam 90 percent a samozrejme päť hviezd.

23.03.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Osvietenie má vlastne všetko čo má strašidelný horor mať. Ale musím poznamenať že pri niektorých kapitolách som sa trošku nudil. Začiatok bol taký nemastný, neslaný, ale postupne napätie narastalo až skončilo vo fantastickom, závere knihy.Určite je kniha o dosť inakšie dielo ako Kubrickov film. Výsledný verdikt nie je úplne stopercentný. Dal by som tak 95 percent. Zvyšných päť percent by som strhol za až prílišnú jednoduchosť a občas aj predvídateľnosť, deja. Moje výsledné hodnotenie síce nie je úplne stopercentné, ale aj napriek tomu si túto knihu prečítajte. Ale musím vás varovať, atmosféra tejto knihy,nie je pre slabšie povahy.

11.03.2015 5 z 5

Hobit je zaujímavá, krátka knižka zo sveta stredozeme. Nie je tak rozsiahla a epická ako Pán prsteňou ale aj napriek tomu je to kvalitná fantasy knižka.

16.01.2015 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Na Stephena Kinga je to dosť krátka kniha je však dostatočne napínavá aby vás vtiahla do deja.

12.01.2015 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dve veže je druhá časť trilógie a je o niečo málo lepšia ako Spoločenstvo. Viac akcie viac postáv ale stále to nie je najlepšia časť trilógie. Opäť je to ale päť hviezd.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Spoločenstvo prsteňa som čítal asi pred rokom ,dodnes je Pán prsteňou jedna z mojich najoblúbenejších kníh aké som kedy čítal aj keď je pravda že kapitoly s Tomom Bombaldinom sú dosť nudné. Spoločenstvo prsteňa je dobrá kniha ale ja mám najradšej Návrat Kráľa ináč celá trilógia je za päť hviezd.