Doly10 Doly10 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Výborná detektiva. Příběh byl napínavý a poutavý od začátku do konce. Musím říct, že jsem knihu přečetl jedním dechem. Rozhodně to nebude poslední knížka od tohoto autora, kterou jsem přečetl.

16.02.2020 5 z 5

Výborné čtení!!! Přečetl jsem jedním dechem. Doporučuji!

18.05.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu rozhodně doporučuji. Příběh je poutavý, čtivý a napínavý. Téma vyšetřování závažného trestného činu vede čtenáře k přemýšlení a k úvahám o dalším směru vyšetřování. V závěru jsem se od knihy nemohl odlepit.

27.11.2019 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha, která dokáže otevřít oči a na člověka opravdu zapůsobit. Vede k zamyšlení a ke změně životního stylu. I když ne všichni výzvu o "nestěžování si" dokončí, rozhodně si pak člověk méně stěžuje, a o to jde. Doporučuji všem, kteří chtějí změnit své myšlení a pohled na život, v dobrém.

17.01.2019 5 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Od autora Willa Bowena jsem přečetl už knihu Svět bez stížností a ta byla úžasná. Od této jsem očekával to stejné, ale je to rozhodně slabší dílo. Nicméně, kdo si z knihy bude chtít něco vzít, ten si vezme.

18.12.2019 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Přečetl jsem vydání z roku 2014. Příběh vás vtáhne do historie a seznámí vás s katovským stavem a historií Starého města Prahy . Paměti rodiny Mydlářů jsou plné poutavých příběhů, které rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

10.02.2019 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Naprosto úžasná knížka... Darcy Coates rozhodně nezklamala, napínavý příběh od začátku do konce.

25.02.2021 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Kdo si z knihy chce něco vzít, ten si vezme... Kdo nechce, je pro něj zbytečné knihu číst. Kniha popisuje základní principy ČTYŘ DOHOD a navazuje DOHODOU PÁTOU. Kniha má rozhodně co nabídnou, avšak je nutné knihu číst pečlivě, s notnou dávkou soustředění a přemýšlení nad tím, co nám autor předává.

16.09.2019 4 z 5

Duchařské příběhy Duchařské příběhy Olga Krumlovská

Kniha obsahující velké množství krátkých povídek s duchařskou tématikou. Čtivé, zejména pro ty, kteří mají toto téma rádi. Někdy byla až škoda, že jsou povídky tak krátké.

01.08.2019 4 z 5

Co přichází se stíny Co přichází se stíny Robin Nasadil

Kniha nezaujala. Slovo "makabrózní" se v knize objevuje až nevhodně často. Zřejmě téma kosmických hororů nebude patřit mezi mé oblíbené. Ačkoliv věřím, že milovníkům tohoto žánru se kniha může zalíbit.

06.06.2019 1 z 5

Konec vodníků v Čechách Konec vodníků v Čechách Petr Markov

Příjemné oddechové čtení.

18.04.2020 5 z 5

Jedná se spíš o odborný rozbor jednotlivých příběhů, který je obsáhle rozepisován. Samotné povídky/pověsti/fámy jsou zde velice krátké, leckdy se opakující. Pro někoho, kdo by se chtěl něco dozvědět o moderním folklóru, je kniha určitě zajímavá. Těm čtenářům, co se těší na děsivé příběhy, bych ale knihu nedoporučoval.

19.11.2019 2 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Soubor krátký hororových povídek/historek, leckdy až moc krátkých. Některé skončí ještě dříve než začnou. Nenáročné oddechové čtení, spíše pro mladší generaci.

26.08.2019 3 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Trošku nechápu, co má název knihy společnýho s dějem příběhu, úplně mi to k sobě nesedí. Kniha začala být zajímá až od 35.kapitoly, do té doby nuda, přičemž kniha má kapitol 44. Možná trochu i má chyba, že jsem nečetl dvě předchozí knihy Asylum a Sanctum, ovšem pochybuju, že by to něčemu pomohlo.

14.08.2019 1 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Kniha je čtivá, zpočátku se děj trochu vleče, ale později se čtenář od knihy nemůže odtrhnout. Vyvrcholení a závěr knihy je překvapující a velmi pěkné zpracovaný. Rozhodně doporučuji.

06.07.2019 4 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Kniha popisující nejhrůznější vrahy naší československé historie. Velmi čtivé. Jednotlivé případy jsou podrobně popisovány, a to i včetně životopisů vrahů a okolností, které je dovedly až k vraždění. Doporučuji.

20.06.2019 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Od knihy jsem čekal něco víc. Nebyla tak poutavá a některé části byly až nudné a nezajímavé. Nicméně v knize je spousty dobrých myšlenek a návodů, jak svůj život zlepšit a jak být šťastný. Rozhodně nelituji, že jsem knihu četl a doporučuji těm, kteří se chtějí něco dozvědět o životních hodnotách a o štěstí.

29.05.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Čtivá duchařina, s překvapivým rozuzlením. Kniha dokáže zaujmout a upoutat tak, že se těšíte na další čtení. Rozhodně stojí za přečtení.

14.05.2019 4 z 5

Album strašidel a děsuplných přízraků Album strašidel a děsuplných přízraků Jaroslav Kopecký

Příjemné oddechové čtení, které nás seznámí s nejznámějšími strašidly. V knize najdeme přes 60 strašidel. Vtipné charakteristiky strašidel jsou doplněny o krásné ilustrace od Wintera-Neprakty.

24.03.2019 4 z 5

Pověsti staré Prahy Pověsti staré Prahy Magdalena Wagnerová

Příjemné a oddechové čtení, které vám převypráví ty nejzajímavější pražské pověsti. Krom zajímavých pověstí, je kniha i určitým průvodcem po Praze, vhodně doplněna o historická fakta.

16.03.2019 3 z 5