doktorking doktorking komentáře u knih

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Vynikající psycho román a rozhodně né horor ve své době obrovský hit.Také bych asi řekl že nejlepší dílo Ira Levina.Trošičku asi každého zaskočí konec ale to k tomu asi patří.Jinak Polanského film je neméně kvalitní možná ještě o kousíček lepší než kniha.Má pro mě temnější atmosféru už jenom třeba pro to že ve filmovém zpracování bydlel v domě kde se natáčelo John Lennon a taky zde byl zastřelen.

16.09.2017 4 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Myslím že autor takových hitu jako Rosemary a Stepfordské paničky tady v tomto díle trošku ubral kvalitou a i když člověk bere v potaz kdy dílo vzniklo je to pořád takový lepší průměr.Každopádně jestli něco než knížku doporučit tak je to film z roku 1956 kde exceluje Robert Wagner a nebo jeho remake 1991 s mým oblíbencem Mattem Dillonem.Oba herečtí pánové doslova exceluji a oba filmy stojí za to vidět.Je také smutné že oba filmy byli pro mě záživnější než knížka a to už je něco špatně.

16.09.2017 3 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Koukám že sem ještě nenapsal komentář k jedné z nejlepších autobiografii které kdy byli napsané tak to jdu hned napravit.Fascinujíci životní příběh jedné z nejzajímavějších hudebních celebrit.Je smutné že má Briana Warnera spousta lidí jenom za fetáka a sadistického magora,to jste o mísu někde mimo je důležité ho hlavně pochopit.Je to složitá osobnost ale jeho hudba a show které dělá na svých konzertech dokonce i některé jeho herecké výstupy(naposledy sem ho viděl v Californication a Salemu)patří mezi absolutní špičku.Poslední album Mansona-The Pale Emperor řadím mezi svoje velmi oblíbené.Jinak kniha je skandální,filozofická zpověd s místy velmi depresivních snětí myšlenek a nálad až do sarkastického inteligentního humoru...Prostě pecka stojí zato si přečíst.Koukal jsem že je konečně plánovaný i dotisk takže to určitě udělá velkou radost MM fanouškum.

15.09.2017 5 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Tak tohle byla paráda.Nikdy sem Eda McBaina nemusel nebo spíš ten jeho styl psaní mi přišel jak přes kopírák.Ale tohle je zřejmě jeho nejlepší dílo alespon pro mě.Krásný pohled do Ameriky kde na středních školách všechno šlape podle Amerického snu ale tak nák se zapomnělo na manuálky(učnáky) a tady je skutečnost trošku jiná.Je smutné že je téma i po tolika letech stále aktuální.Cílevědomý učitel Rick Dadier a jeho snaha dělat svou práci naplno proti totálnímu nihilismu zdejší sebranky učnů a lhostejného učitelského sboru.Ve své době kultovní dílo které se dočkalo i skvělého filmového zpracování (1955) a hlavně obrovského hitu Rock Around The Clock Billa Haleyho který fungoval pro tehdejší mládež jako rokenrolová hymna.Pro mě jedna z kultovních knížek.

14.09.2017

Bruce Willis: Poslední skaut Bruce Willis: Poslední skaut Imrich Rešeta

Další vynikající biografie doplněná skvělými fotkami o jednom z nejlepších herců součastnosti.Bruce Willis další bourák Hollywoodu který se z ničeho katapultoval svým výkonem mezi top herce.Kniha je napsaná perfektním slangem takže se skvěle čte.A i když Willis v dnešní době stejně jako většina jeho kolegu kazí svuj kultovní status i v rolích které sou opravdu sr....nikdy člověk nezapomene jeho karierní start v dnes už usměvném Měsíčním svitu peckou Poslední skaut nebo jako legendu Johna McCLANA kterou já osobně řadím mezi svoje top akční postavy.Pochvala též patří i Alexeji Pyškovi bez jeho dabingu si Willise vubec už neumím představit.

12.09.2017 4 z 5

Frank Sinatra a jeho umění žít aneb jak se nosí klobouk Frank Sinatra a jeho umění žít aneb jak se nosí klobouk Bill Zehme

Frank Sinatra je prostě pojem.Jeho vliv hlavně v 50 a 60 letech v LA je prostě nezapomenutelný a i když ho jako herce nemusím tak jeho hudební tvorba patří k tomu nejlepšímu dokonce bych ho označil za krále jazzu.Kniha je takovým osobním hýřením jeho každodenních párty které se svoji ,,krysí smečkou'' a dalšími umělci pořádal.Je zde i pohled do jeho soukromí,spousta fotografii a strašně dobře se to čte.Sinatra byl určitě složitá osobnost a měl i spoustu svých temných tajemství ale určitě je to jeden z největších Amerických umělců všech dob a tuto ikonu mu už nikdy nikdo nevezme.Navíc s ním sdílím jeho lásku k jednomu z nejlepších pití na světě a tím Jack Daniels rozhodně je.

02.09.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Naprostá paráda a lehký závan Noir klasiky.Přečteno za pár hodin na pláži v Chorvatsku a zase jednou sem si spravil chutˇ po té novější mistrově tvorbě.Tady prostě King vsadil na to co ovládá snad nejlépe ze všeho a to je jeho mistrná vypravěčská schopnost.Chtít je možná lepší než vědět.Touto větou pan King obhajuje v doslovu toto perfektní dílo a já s ním naprosto souhlasím.Pan King nechal taky jednou záhadu na svých čtenářích a je jasné že ne každého takto čtenářsky uspokojil ale mé nadšení s této KNIŽNÍ jednohubky je opravdu obrovské.Jen tak dál pane Kingu.Je dobře že už se konečně u nás začali vydávat a plánovat dosud nevydané knížky pana Kinga a i že se vydavatelé drží jako v tomto případě i originál obálky která je perfektní.Za mě po dlouhé době jedna z lepších a pohodových věcí od mistra.

24.08.2017 4 z 5

Akta X - Nikomu nevěř Akta X - Nikomu nevěř Jonathan Maberry

Těžko by se hledala dvojka agentu mezi kterými funguje tak dokonale chemie jako je to zde.Těžko by se hledal kultovnější seriál než je tento..Knížku sem včera vyzvednul v předprodeji a dneska koukám a sem skoro na konci.I takovéhle knižní zázraky se dějí.Pan Maberry udělal přesně to za co by ho každý fanda tohoto kultu vychválil do nebes a to sice že sestavil v této sbírce a dal prostor všem spisovatelum které své řeměslo miluji a ovládají ho doslova bravurně.Potěší že i čtenář který nemá co do činění s tímto kultem i když si myslím že takových moc není se orientuje velmi rychle a příběhy ho totálně pohltí.Je zde 15 příběhu kde nechybí mimozemštané,netvoři nebo ruzná vládní spiknutí prostě to na co jsme v aktech zvyklí.Paráda.Tleskám.Na podzim by měla vyjít druhé pokračování akt x s názvem -Pravda je někde tam venku která bude obsahovat dalších 15 příběhu a pokud bude kvalita stejná jako zde tak není co řešit.
Jediný co by se dalo vytknout knize že ty příběhy sou málo morbidní takže narozdíl od seriálu kde opravdu některé epizody byli hodně temné bych řekl že kniha je zaměřená spíš pro mladší čtenáře…

Chci věřit,opravdu chci.
Protože pravda je tam venku.
Pojdˇme ji najít....

04.05.2017 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Čistý průměr pozdní Kingovské tvorby líp a stručněji bych to snad asi nepopsal.Je to asi jako když jdete na koncert svoji milované kapely která už náký ten pátek hraje máte na ní krásné vzpomínky ale jejich součastná tvorba vás nechá chladnými i když si stejně každé další album pořídíte i když to předchozí byl ,,pruser'' a říkáte si co kdyby...Stejně každý čeká až zazní ty nejvědší hity...King se dobře čte a dobře prodává to bude ostatně vždy pokud obal knížky ponese jeho jméno,pořád mu i věřím že psaní miluje i když kvalitu už spíš vystřídala kvantita.Co je ale smutné že jeho poslední díla bych radši viděl zfilmované než je četl protože po zavření knížky ve mě nezanechávají vůbec nic.A to se prostě u pana Kinga nestávalo.
Dokonce jsem ted znovu četl jeho román STRÁŽCI ZÁKONA který je mezi fanoušky hodnocen jako jeden z nejhorších a musím říct že kdybych to srovnal s tvorbou cca po roce 2012 tak pokud bych chtěl být fér a strážci zákona by měli ty tři hvězdičky které sem tehdy zde dával tak všechna tahle pozdní tvorba(2012) by pro mě zůstala na jedné hvězdě a to je u mého nejoblíbenějšího spisovatele sakra špatně.Zase se mu zvedla kvalita děl zfilmovaných tak uvidím třeba mě Stephen ještě nákou tou knížkou mile překvapí a když né napsáno je toho dost člověk si má vždy z čeho vybrat. :)

06.03.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak psát že pan King píše dobře to je asi zbytečné ovšem jde o to co píše....a to co píše v poslední době tak to je prostě nic než obyčejný pruměr...tyhlety díla jako serie pan mercedes nebo právo nálezce a revival to jestli někdo s panem Kingem touhle tvorbou začínáte tak to vás upřímně lituji...kde je to kouzlo starších Kingovek kdy po přečtení jste plný dojmu a hlavou se vám valí hejna myšlenek....nééé tady to bylo opravdu utrpení a honem to dočíst a člověk byl rád že to zvládnul asi už novodobou tvorbu vysadím a uplně vynechám....pan King pro mě zustane navždy ten nejlepší a král ale jeho novodobá tvorba je pro mě prostě odstrašující čistý pruměr kde kdyby dílo neneslo na obálce název Stephen King ani bych se neobtěžoval se čtením a to je smutné....

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Ježíííš pane Kingu vratte se zpět k hororu nebo vytáhněte ze šuplíku náký starý psychotriller které tak dobře umíte,tohle je děs uplně stejně tragický příběh jako pan mercedes absolutně nechápu zdejší hodnocení uživatelu trošíčku už mi to připadá že dáváte 5 hvězdiček už jenom když vidíte že je na obálce napsáno King jinak si to neumím vysvětlit...Já také Kinga zbožnuji ale když se nezadaří tak tu nebudu psát že je to boží dílo a tady se nezadařilo...pan King sám sebe potápí nasadil si v mládí latku moc vysoko a ted chudák má problém držet tu kvalitu v rovnováze takže dávám tři hvězdičky číst se to dá ale určitě stačí jednou a dost a to je pro mě u pana Kinga teda sakra málo...

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Je to sbírka tuším 20 povídek a jestli jste někdo čekal že vám někdo napíše 20 příběhu a všechny budou perly tak to rovnou zabalte protože takovéhle kouzla neumí ani mistr King:)Je to asi jako v mém milovaném seriálu příběhy ze záhrobí některé sou dech beroucí a zasloužili by si možná samostatný román a některé dočtete a říkáte si aha tak ta tu byla jenom do počtu...bohužel ta vyrovnanost je tak asi 50:50....určitě nesrovnávat se starou old school klasikou jako je třeba noční směna ty doby sou už dávno pryč....abych byl opravdu objektivní dávám tři hvězdičky i když mě to třeba bavilo určitě víc než pan mercedes nebo revival takže poslední dokonalá master book pana Kinga pro mě zustavá Dallas 63 a nák se mi poslední dobou už nechce věřit že přijde něco co to změní takže se začínám vracet ke ,,starým'' Kingovkám které sou kvalitou uplně někde jinde.

Kliatba rokenrolu Kliatba rokenrolu Michele Primi

Celkem šedesát tři hvězd od blues až po pop které ovlivnili nás hudební nadšence a zanechali v nás nesmazatelně stopy.Obsahuje vždy ty nejdůležitější informace a perfektní fotky.Za mě naprostá spokojenost a z celé knihy sálá až nepříjemné mrazení...Člověk žasne,jako kdyby každá hvězda zde v knize onoho žánru zaplatila dan smrti aby se pak následně stala legendou.

04.09.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nooo...ta ,,nová tvorba''po románu Dallas 63 čekám na dílo kterýmu bych mohl dát čistých pět hvězdiček a říct že je excelentní...Ona je to na přečtení taková jednohubka trošku mi to připomína Ed Mcbaina po Kingovsku..Bill Hodges přesto že je detektivem v duchodu je takové dítě štěsteny tak nák i zde platí pravidlo že hlavní hrdina stejně tak jako třeba starý dobrý filmový kolega columbo přijde svoji vytrvalostí a celou řadou štastných náhod až do cíle které mu pomužou dopadnout vraha...ten byl mimochodem takový klasický Kingovský záporák..s celýho románu je citit taková stará škola...napsat to někdo jiný tak se asi o románu ani mooc neví tím samozřejmě nesrážím kvalitu a určitě si přečtu i pokračování ale pět hvězdiček????Ani náhodou mistře,ono by to chtělo zustat bud v 50-60 letech které King válí(To,Tělo,Dallas 63)a nebo zkusit zpět k hororu...Agatha Christie z vás mistře nebude ale čtivo dobré...

20.02.2016 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Klenot možná jediný od tohoto autora doporučuji vidět i film.

21.06.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Tak tohle byla parádní Kingovská jednohubka na jeden večer..ano je to taková nostalgie,deprese,romantika a dospívání..výborné dějové postavy včetně hlavního hrdiny přispívají k velmi rychlému plynutí příběhu..takže otevřete knížku a nechte se unášet hudebním doprovodem THE DOORS až do konce tohoto skvělého detektivního díla..jediné co bych tomuto dílu vytkl je malý prostor pro seznámení s hlavním záporákem.

21.06.2014 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Takže co říct k tomuto románu..jako naprostý znalec a nej fanda mistra musím přiznat že když jsem se dozvěděl že bude pokračování klasiky osvícení řekl jsem si rovnou...zbytečný..A je to bohužel pravda..knížka sama o sobě je přátelé opravdu pruměr to musí poznat každý kdo má už od Kinga načteno..ne že bych tu srážel mistrovu kvalitu psaní to ani nejde..jenže se jedná opravdu o stereotypní příběh s pár dobrými nápady ale chybí jaké koliv překvapení..a tak z knihy pusobí opravdu mistrně akorát dějová linie s alkoholem na kterou Stevie má opravdu talent:)jistě že pan King už je na starší kolena milius nicméně pro mě bude pořád nejlepší autor ale možná by si s tou pracovní morálkou mohl dát už chvíli pauzu a neplodit do roka tolik románu..oni už docházejí totiž nápady je to pochopitelné a tak jediné co tuto knihu vyzdvihuje z naprosto pruměrného díla je jméno autora na obálce..Český překlad opravdu nic moc a proboha BETO co ta cena??????!!!!!

21.06.2014 3 z 5

Zahájení Zahájení Dan Simmons

Tak ani tato Simmonsova tvorba mě nenadchla,trošičku takový rozvlekly děj ani zde není žádná postava které by mohl čtenář fandit,takže čtete a ono se vám do toho znovu nechce ale čtete a když dojdete ke konci nezanechá ve vás kniha vubec nic,jsem rád že jsem sehnal knižky za lacino protože koupit si to v celku a vyhodit za to pětistovku to by mě asi dost....takže posílám dál..jinak pane Simmonsi po Černém létě už mě asi ničím nedostanete..

24.05.2013 2 z 5

Píseň Kálí Píseň Kálí Dan Simmons

Já to nechápu,když jsem kdysi dočetl od Simmonse Černé léto říkal jsem si že by další mistr hororu?Jenomže Simmonsova tvorba je tak fatálně nevyrovnaná že některá jeho díla(bohužel všechna ostatní co jsem zatim četl) opravdu odrazují..jako Písen Kálí..Pořád někde čtete že díla tohoto autora sráží hlavně u nás jeho nekvalitní překlad vydavatele ale určitě to není ten kámen urazu...problém autora je dokonalá myšlenka kterou potom dokáže tak ve finále pohřbít že až čtenář nechápe..Což o to,Písen Kálí vám zase až tak moc času nezabere na rozdíl od pozdější autorovi tvorby ale po přečtení máte stejný pocit jako u dětí noci že celé dílo je neskutečně odfláknuté..Simmons nastuduje a snaží se mistrně podat souboj odlišných kultur který tak nák celkově vyšumí do ztracena,další obrovské zklamání a to mě u Simmonse hodně mrzí..

09.04.2013 3 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Užasný námět a myšlenka ovšem dotažený od Simmonse do naprostého finálního fiaska,někdy až člověk žasne že někoho napadne taková ,,pecka" a pak jí dokáže takhle zmařit..

09.04.2013 2 z 5