doktorking doktorking komentáře u knih

Svědectví Svědectví Stephen King

Přesně jak nechápal King že si jeho fanoušci udělali s tohoto románu kult to nechápu ani já.Rozhodně nesouhlasím že je Svědectví top dílo.Podle mě je hrozně přecenované.Nejdřív vyzdvihnu jeho klady a to jsou postavy at už na straně zla nebo dobra.Samotný děj je taky dokonalý ale s počtem stránek začíná kvalita upadat a konec?Po skoro 64 přečtených knihách od Kinga mají vyloženě špatně napsané konce pro mě jen dvě knihy-je to Svědectví a Pod kupolí.A u Svědectví je to obrovská škoda.takže v případě nejdelšího napsaného románu pořád kraluje u Kinga TO.

07.01.2013 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tohle bylo asi nejvědčí překvapení u mě protože jsem si skoro za tisíc stránek(určitě jich mohlo bejt o dost mín) nenašel ani jednu postavu která by mě zaujala nebo bych jí fandil a to se mi u Kinga jako jeho SKALNÍMU FANOUŠKOVI ještě nestalo,jinak se to čte celkem dobře ale to od Kinga všechno,nápad taky dobrý a tím se dostáváme ke KONCI,který na mě pusobí uplně stejně jako román SVĚDECTVÍ,prostě nedotažený..prostě je to na jedno přečtení a stačí a to je na KINGA HODNĚ MÁLO proto dávám 3 hvězdičky ale hvězdička navíc za připravovaný seriál na kterém se podílí Steve osobně a bude to prý bomba..

07.01.2013 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Skvělé vcítění do toku myšlenek psa CUJA nakaženého touto hnusnou nemocí,jako vedlejší dějová kostra je zde uvedená nevěra Donny se všemy následky,příběh vyustí až v tragedii,odkazy v knize hlavně na mrtvou zonu,podle mě sice velice ponurý ale dokonalý konec,za který byl King v Americe bombardován negativními ohlasy,proto film který je podle Cuja natočený je zakončen happy endem,na to že je kniha z mistrova temného období cocainového opojení a sám King si z práce na ní skoro nic nepomatuje,zánechává v nás rozporuplné pocity,mě knížka nadchla a četl jsem ji několikrát.

Temná věž Temná věž Stephen King

Když jsem začal číst temnou věž ještě jsem tenkrát nevěděl kolik bezesných nocí mě tahle serie bude stát a taky jaký poklad to je.Příběh Rolanda je ale to nejpusobivější co mistr napsal.Děj vás hned vtáhne,pohltí a už nepustí.Neskutečně napínavé dílo,strhující postavy.Když jsem začal číst SKONČIL JSEM AŽ SE SEDMÍM DÍLEM.Je to nejlepší serie jaká byla kdy napsána a těžko jak mistr sám říká,napíše ještě někdy něco tomu podobného a tak uspěšného.Kdo nečetl nezbívá nic než doporučit.Jinak to zakončení je naprosto dokonalé,myslím že tady ani jiný a lepší,,KONEC"nešlo vymyslet,prostě KING.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Brylantně pojatý psychotriller,hlavní hrdinka která se dostává do skoro neřešitelné situace,pronásledována rodinným přízrakem v podobě milujícího otce který jí kdysi sexualně obtěžoval a jeho negativní příznaky si nese do vztahu s GERALDEM který vyustí v tragedii..Do děje vstupuje i smutný příběh psíka PRINCE který je odkázaný na svuj instinkt přežít..a pak ta ta tajemná postava nahánějící hruzu..Skvělé a napínavé.PS:PSYCHOLOGIE KINGOVI JDE A SAMOTNÉ POSTAVY JEHO DĚL TO DOKAZUJÍ,TAKHLE KNÍŽKA JE POVAŽOVÁNA JAKO JEDNA Z NEJHORŠÍCH KINGOVEK,S TÍM NEMUŽU SOUHLASIT PROSTĚ SE NĚKOMU PODLE MĚ JEN TAHLE KNÍŽKA ŠPATNĚ ČTE,ALE JAKO POVÍDKA SI MYSLÍM ŽE BY DOPADLA DALEKO LÉPE V HODNOCENÍ.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Přiznám se že jsem zatim četl od Stephena Kinga vše co napsal a konečně se dostal k této knize,která a to mi budete přátelé jistě dávat za pravdu,je mistrovské dílo,celých 730 stran tím člověk opravdu žije,nenašel jsem jedinou hluchou pasáž,skvělý odkaz na DERRY a román TO,hlavního hrdinu Jake alias George máme radi okamžitě,miluju rocknroll takže nápad se 60- tými léty mě nadchnul a že si vybral King asi nejoblíbenějšího prezidenta Amerických dějin mě vubec nepřekvapuje,opět je tu i láska vše skvěle vykreslené zabalené do vypravěčského umu jak už popsal kolega PISTALKA podemnou,takže čtete a čtete čas běží a běží a......tady pozor jak už nekteří fanoušci i kritici uvádějí že u těhle vrcholných a několika set stránkových KINGOVSKÝCH bichlí příchází slabší konce TAK VĚŘTE TADY TOMU TAK NENÍ,KONEC JE TOTIŽ EXCELENTNÍ a já se nedivím že tenhle román sbírá jedno ocenění za druhým,takže MISTŘE OPĚT JSTE MI VYRAZIL DECH A DOKÁZAL ŽE JSTE BEZKONKURENČNÍ.

28.12.2012 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

absolutně nejlepší autorčino dílo,na tuhle knížku nedám dopustit,skvělé dějově tak i skvěle zvládnuté postavy hlavně Brit to je moje favoritka,je vidět že ERSKINEOVÁ rozumí skvéle i keltské magii tady není co dodat vrchol její tvorby

11.08.2012 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Absolutně nejlepší dílo tohoto spisovatele,od knížky se nejde odtrhnout a na rozdíl od mého druhého oblíbeného románu od tohoto autora- SKRÝŠ, JE I UŽASNÝ KONEC.

15.06.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tohle je naprostá katastrofa, udělat z mých oblíbených upírů domácí mazlíčky, navíc, ruku na srdce, slečny a dámy, styl jakým je to napsaný i bez fantazie dokáže zvládnout školačka z prvního stupně, navíc to má ještě tři pokračování a film netřeba komentovat absolutní zhnusení upířího žánru, zlatá slova Stephena Kinga - Meyerová neumí psát .

10.06.2012 odpad!

To To Stephen King

Pan King stvořil svého nejděsivějšího bubáka-trola-klauna PENNYWISE a i když je to bychle jak se patří jedná se o jedno z jeho nejlepších děl,je pravda že stejně jako u filmu který je taky skvělý mám radči hlavní hrdiny jako děti..

10.06.2012 5 z 5

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Morris a Libby proti ženě ovládající skvěle černou magii,kniha se výborně čte a určitě nezklame příznivce tohoto žánru.

10.06.2012 5 z 5

Špatné způsoby Špatné způsoby Justin Gustainis

Musím přiznat výborná kniha,autor se docela vyzná,skvělá chemie mezi Morrisem a Libby,natočit jako seriál,to by mě ani nepřekvapilo..

09.06.2012 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Vrchol spisovatelské kariery pana Kinga,ono aby ne,vždit na něm pracoval několik let..Román který vas pohltí,dějově a rozsahově naprosto bezkonkurenční..

08.06.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

kniha je super o to víc je hrozná realita že takhle to v západním berlině prostě bylo a bohužel i dnes by bylo dost podobných příběhu jako je ten Christiany F. A NEMUSÍME VUBEC DO NĚMECKA.

08.06.2012 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

nejlepší serie co kdy byla napsaná vrchol kinga

07.06.2012 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

tak přesně takhle vypadá kvalitní dílo o upírech

07.06.2012 5 z 5

Coldheart Canyon Coldheart Canyon Clive Barker

Podle mě spolu s Hellraiserem to nejlepší od BARKERA,morbidní a skvěle popsané sexuální scény prostě klasika..

06.06.2012 5 z 5